Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

11. Gry Logiczne Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Gry z gatunku logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 244 Przed premierą 8
AND
Logiczne
Tematyki
Puzzle Craft
Puzzle Craft

Logiczne 2 kwietnia 2013

Puzzle Craft to dostępna na pecety mieszanka mechanizmów match-3 ze strategią ekonomiczną. Gracz obsadzony zostaje w roli burmistrza skromnej wioski, zaś zadaniem jest gromadzenie żywności i surowców oraz rozbudowa infrastruktury, czego dokonuje w ramach mini gierki logicznej, gdzie manipuluje obiektami na mapie w sposób, który pozwala uzyskać ciągi minimum trzech tego samego typu.

Hearthstone: Wielki Turniej
Hearthstone: Wielki Turniej

Logiczne 24 sierpnia 2015

Czwarty większy dodatek DLC do niezwykle popularnej karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft studia Blizzard. Opracowane przez twórców gry podstawowej rozszerzenie koncentruje się wokół tytułowego rycerskiego turnieju, organizowanego cyklicznie przez członków Krucjaty Argentu dla najodważniejszych rycerzy świata Azeroth. Dodatek wzbogaca rozgrywkę o 132 nowe karty, wraz z którymi gracze zyskują m.in. nową broń i zaklęcia oraz dodatkowych bohaterów (np.

The Long Siege
The Long Siege

Logiczne prace wstrzymane

Oryginalna hybryda strategii czasu rzeczywistego i gry logicznej typu match-3, opracowana przez niezależny zespół Anomaly Studio. Rozgrywka została podzielona na etapy, w trakcie których bierzemy udział w oblężeniach – podczas gdy niektóre misje opierają się na działaniach ofensywnych, inne zmuszają nas do obrony własnej fortecy.

Wedding Escape
Wedding Escape

Logiczne 30 kwietnia 2015

Oryginalna produkcja typu match-3, opracowana przez studio Firebird Games. Głównym bohaterem gry jest pan młody, który stojąc na ślubnym kobiercu niespodziewanie rezygnuje z zawarcia związku małżeńskiego. Protagonista zmyka w popłochu, jednak uczestnicy ceremonii, w tym ksiądz, nie zamierzają puścić go wolno. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zatem umożliwienie mu ucieczki.

Scrubby Dubby Saga
Scrubby Dubby Saga

Logiczne 16 grudnia 2015

Gra logiczna typu match-3, opracowana przez studio King. Produkcja opowiada o zabawkach używanych podczas kąpieli, które próbują odnaleźć zaginionego przyjaciela, w czym nieodzowna okazuje się pomoc gracza. Rozgrywka koncentruje się na przesuwaniu kolorowych mydełek w taki sposób, by przy ich pomocy tworzyć linie składające się z co najmniej trzech identycznych obiektów – dzięki temu torujemy sobie drogę. Ukończenie poziomu następuje natomiast po zdobyciu określonej liczby punktów.

Alpha Betty Saga
Alpha Betty Saga

Logiczne 4 czerwca 2015

Kolejna produkcja firmy King, znanej m.in. z serii Candy Crush Saga. Tym razem twórcy postanowili spróbować swoich sił w gatunku układanek słownych. Akcja Alpha Betty Saga rozgrywa się w świecie myszy, w którym profesor Alpha, Betty oraz Barney wyruszają w podróż mającą na celu zebranie nowych słów do Encyklopedii Wszystkiego. Zabawa polega na układaniu słów z liter rozsypanych na niewielkiej planszy – im dłuższy wyraz uda nam się stworzyć, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto.

Where's My Water? 2
Where's My Water? 2

Logiczne 9 października 2013

Dwuwymiarowa gra logiczna, w której doprowadzamy czystą wodę do wanny krokodyla Swampy'ego. Tytuł jest kontynuacją jednej z najlepszych produkcji mobilnych dedykowanych smartfonom i tabletom z systemami Android, Windows Phone i iOS.

Hearthstone: Czarna Góra
Hearthstone: Czarna Góra

Logiczne 2 kwietnia 2015

Kolejne płatne rozszerzenie do gry Hearthstone – sieciowej karcianki studia Blizzard, osadzonej w popularnym uniwersum cyklu Warcraft. Dodatek nawiązuje do tytułowej lokacji Blackrock Mountain, znanej z MMO World of Warcraft i podzielony jest na 5 mniejszych rozdziałów (tzw. „skrzydeł”), które możemy nabywać za zdobytą podczas zabawy wirtualną walutę bądź za prawdziwe pieniądze.

Shadowmatic
Shadowmatic

Logiczne 8 marca 2017

Nietypowa gra logiczna, przywodząca na myśl popularną wśród dzieci zabawę w teatr cieni. W produkcji studia Triada przed graczem postawione zostaje zadanie rozwiązania ponad 70 zagadek o systematycznie rosnącym poziomie trudności. Łamigłówki sprowadzają się do manipulowania obiektami rzucającymi cień na pobliską ścianę, tak aby przybrał on pożądaną postać (np. zwierzęcia lub przedmiotu domowego użytku).

Super Glyph Quest
Super Glyph Quest

Logiczne 28 maja 2015

Super Glyph Quest to hybryda gatunkowa łącząca mechanizmy gier logicznych typu match-3 z rozbudowanymi elementami RPG. Gracze wcielają się maga, który walczy z potworami za pomocą zaklęć aktywowanych poprzez tworzenie ciągów minimum trzech symboli tego samego typu.

SwapQuest
SwapQuest

Logiczne 30 kwietnia 2015

Niezależna gra logiczna z elementami RPG autorstwa niemieckiego studia Rebusmind. W SwapQuest wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci: księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę, wyróżniających się odmiennymi zdolnościami bojowymi. Naszym celem jest zaś odnalezienie legendarnego miecza Aventurila, dzięki któremu uratujemy nasze królestwo przed złą Hordą. Rozgrywka łączy cechy gier logicznych i fabularnych.

2048
2048

Logiczne 13 czerwca 2017

2048 należy do popularnego nurtu gier logicznych, których założeniem jest osiągnięcie tytułowej sumy za pomocą łączenia ze sobą identycznych liczb znajdujących się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Produkcja ukazała się na PC i urządzeniach mobilnych.