Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

13. Gry Akcji przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Gry przed premierą z gatunku akcji ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Przed premierą 402
Akcji
Tematyki
PC
PC Windows380
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 583 Sony PlayStation 4156
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S82 Microsoft XBOX ONE154
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android13 Apple iOS13
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch96
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
At the Mountains of Madness
At the Mountains of Madness

Akcji jeszcze nie ogłoszona

At the Mountains of Madness to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji. Produkcja utrzymana jest w klimacie horroru, a jej fabułę zainspirowało opowiadanie "W górach szaleństwa" autorstwa H. P. Lovecrafta. Wcielamy się w geologa biorącego udział w wyprawie naukowej na Antarktykę. Na miejscu musi się zmierzyć zarówno z ciężkimi warunkami klimatycznymi, jak z potworami wprost z najgorszych koszmarów.

PC

Rapture Rejects
Rapture Rejects

Akcji lipiec 2021 (wczesny dostęp od 29 listopada 2018)

Unikalna gra z gatunku Battle Royale, w której akcja przedstawiona została w dwuwymiarowym widoku izometrycznym. Gracze wcielają się w jednego z ludzi, którzy zostali opuszczeni przez Boga w dniu Sądu Ostatecznego. Tytuł został oparty na komiksie Cyanide & Happiness.

PC

Smalland
Smalland

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 2021)

Gra survivalowa, w której wcielamy się w bohatera tak małego, że wiewiórki, myszy, króliki, a nawet mrówki są dla niego prawdziwymi gigantami. Próbując się dowiedzieć, kto i dlaczego go zmniejszył, heros musi walczyć o przetrwanie – problemem są dla niego zarówno zwierzęta zamieszkujące rozległy las, jak i warunki pogodowe, na czele ze śmiertelnie niebezpiecznymi ulewami i silnym wiatrem.

PC

RICO London
RICO London

Akcji czerwiec 2021

Druga odsłona zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu FPS-ów od studia Ground Shatter. W RICO London wcielamy się w policjantkę, która przedziera się przez kolejne piętra wieżowca i eliminuje zastępy gangsterów. Oprawę graficzną gry utrzymano w charakterystycznej, komiksowej stylistyce.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Auto Chess MOBA
Auto Chess MOBA

Akcji 2022

Auto Chess MOBA to sieciowa gra akcji obracającą się wokół potyczek dwóch grup bohaterów. Całość zaprojektowano z myślą o sprawiedliwej rywalizacji, pozbawionej możliwości kupowania sobie przewagi. Zabawę urozmaicają mechanizmy i postacie zaczerpnięte z oryginalnego Auto Chess.

PC

Reptiles: In Hunt
Reptiles: In Hunt

Akcji 2023

Rozgrywająca się w świecie opanowanym przez dinozaury gra survivalowa z elementami akcji. Naszym celem w Reptiles: In Hunt jest przetrwanie oraz uratowanie syna porwanego przez humanoidalną rasę Reptilian.

PC

Fracked
Fracked

Akcji sierpień 2021

Widowiskowa gra akcji FPP, stworzona od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Fracked wcielamy się w bohatera, który biega, zjeżdża na nartach, skacze ze spadochronem i wspina się na przeszkody terenowe, w międzyczasie ostrzeliwując się z przeciwnikami. Wszystko po to, by uratować świat przed tytułowymi międzywymiarowymi szaleńcami.

PS4

Flynn: Son of Crimson
Flynn: Son of Crimson

Akcji wrzesień 2021

Platformowa gra akcji z elementami metroidvanii. Głównym bohaterem Flynn: Son of Crimson jest tytułowy chłopiec, który ma za zadanie powstrzymać ekspansję ze strony piekielnego wymiaru The Scourge, pochłaniającego coraz większe obszary kontynentu.

PC

Geneshift
Geneshift

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 23 maja 2017)

Gra akcji wzorowana na klasycznym Grand Theft Auto 2. Geneshift osadzone jest w futurystycznym mieście rojącym się od mutantów, którym główny bohater musi stawić czoła. W walce korzystamy z imponującego arsenału ponad 20 rodzajów broni. Na wzór GTA 2 akcję obserwujemy z góry, a oprócz strzelania możemy też zasiąść za kółkiem różnych pojazdów. Ponadto bohater może posługiwać się nadludzkimi mocami będącymi wynikiem mutacji.

PC

Metallic Child
Metallic Child

Akcji czerwiec 2021

Dynamiczna gra akcji z elementami roguelike, w której przejmujemy kontrolę nad Roną – prototypem androida, przedzierającym się przez pełną robotów stację kosmiczną. Rozgrywka w Metallic Child polega na toczeniu starć z oponentami, podczas których korzystamy z szerokiego wachlarza broni białej oraz palnej; dodatkowo zdobywane po drodze power-upy zwiększają możliwości bojowe protagonistki.

PCPS4XONESwitch

Descent
Descent

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 22 października 2015)

Czwarta odsłona cyklu futurystycznych strzelanek 6DoF zapoczątkowanego w 1995 roku, opracowana przez niezależny zespół Descendent Studios przy wsparciu ze strony graczy (tytuł ma za sobą udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter). Akcja Descent rozgrywa się w odległej przyszłości – jedną z rozrywek dla najbogatszych są mistrzostwa Underground Games, w których do widowiskowej walki o surowce stają górnicy pracujący na asteroidach.

PCPS4XONESwitch

Project Genesis
Project Genesis

Akcji lipiec 2021

Połączenie strzelanki FPP oraz kosmicznego symulatora od studia 8 Circuit. Project Genesis duży nacisk stawia na tryb multiplayer. Wcielamy się w rolę sztucznej inteligencji, która uzyskała samoświadomość i chce zdecydować o dalszym losie ludzkości.

PC

Vox Machinae
Vox Machinae

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 26 września 2018)

Symulator olbrzymich mechów przygotowany z myślą o wieloosobowych bitwach. Vox Machinae wspiera także technologię rzeczywistości wirtualnej. Za opracowanie gry odpowiada studio Space Bullet Dynamics Corporation.

PC

Killsquad
Killsquad

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 16 lipca 2019)

Kooperacyjna gra akcji w rzucie izometrycznym, wyposażona w elementy RPG. Gracze wcielają się w najemników z tytułowych oddziałów Killsquad, którzy wypełniają niebezpieczne kontrakty w najdalszych zakątkach kosmosu.

PC

Earthbreakers
Earthbreakers

Akcji 2021

Połączenie strzelanki FPP i strategii, opracowane przez studio Petroglyph, twórców Command and Conquer Remastered. Earthbreakers jest sieciową grą wieloosobową nastawioną na taktyczną współpracę między graczami w ramach rywalizujących ze sobą drużyn.

PC

Panzer Dragoon: Voyage Record
Panzer Dragoon: Voyage Record

Akcji wrzesień 2021

Celowniczek będący kompilacją wybranych epizodów z poszczególnych odsłon cyklu Panzer Dragoon. Panzer Dragoon: Voyage Record przygotowano z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Gra działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, a akcję ukazano tu w widoku FPP.

PCPS4

Cygni: All Guns Blazing
Cygni: All Guns Blazing

Akcji 2022

Klasyczna strzelanka shoot'em up w zaawansowanej oprawie graficznej od studia KeelWorks. W Cygni: All Guns Blazing jako samotny pilot statku mierzymy się z hordami obcych oraz potężnymi bossami w widowiskowych starciach.

PC

A.N.N.E
A.N.N.E

Akcji lipiec 2021 (wczesny dostęp od 25 czerwca 2019)

Połączenie dwuwymiarowej gry shoot' em up oraz platformówki z elementami RPG. W trakcie rozgrywki wcielamy się małego robota i zwiedzamy rozległy otwarty świat science-fiction, zdobywając doświadczenie oraz nowy ekwipunek. Całość została utrzymana w stylistyce 8 i 16-bitowych produkcji konsolowych.

PCWiiU

Mayhem Brawler
Mayhem Brawler

Akcji 2021

Produkcja typu beat ‘em up, w której wcielamy się w stróżów prawa walczących z przestępcami i potworami na ulicach miasta. W Mayhem Brawler musimy też podejmować decyzje rzutujące na przebieg i zakończenie fabuły. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie współpracy dla trzech osób.

PCPS4XONESwitch

Frostpoint VR: Proving Grounds
Frostpoint VR: Proving Grounds

Akcji 2021

Frostpoint VR: Proving Grounds jest pierwszoosobową strzelanką stworzoną z myślą o trybie multiplayer i utrzymaną w konwencji science fiction. Tytuł wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości i został opracowany przez studio InXile Entertainment.

PC

The Origin: Blind Maid
The Origin: Blind Maid

Akcji czerwiec 2021

Survival horror FPP, w którym trafiamy do południowoamerykańskiego Gran Chaco i mierzymy się z koszmarami rodem z tamtejszego folkloru. Chcąc przeżyć, musimy rozwikłać zagadkę tragedii, która doprowadziła do narodzin tytułowej Ślepej panny.

PCPS4XONESwitch

Binary Smoke
Binary Smoke

Akcji 2022

Przygodowa gra akcji science fiction, w której wcielamy się w jedną z tzw. Binarności – cyfrowych form życia wyposażonych w nadnaturalne moce. W Binary Smoke przemierzamy futurystyczne miasto i walczymy z siłami rządzącej twardą ręką elity społeczeństwa.

PC

Shady Knight
Shady Knight

Akcji 2022

Shady Knight jest grą akcji w konwencji fantasy, w której zastosowano widok pierwszoosobowy. Tytuł pozwala wcielić się w rycerza walczącego z potworami i kładzie nacisk na widowiskowość wykonywanych akcji. Produkcja została opracowana przez dewelopera Alexeya ‘cptnsighta’.

PC

Stonefly
Stonefly

Akcji sierpień 2021

Izometryczna gra akcji z elementami platformówki oraz RPG. Jako Annika Stonefly zasiadamy ze sterami insektoidalnego mecha i przemierzamy gigantyczny świat zamieszkany przez równie wielkie owady. Gra jest dziełem Flight School Studio.

PCPS5XSXPS4XONESwitch