Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Stardock Corporation

Firma producent wydawca

Stardock Corporation to amerykański niezależny deweloper, wydawca i dystrybutor gier, zajmujących się również tworzeniem różnego rodzaju programów użytkowych. Siedziba firmy znajduje się w mieście Plymouth w stanie Michigan (Stany Zjednoczone). Na stałe pracuje tam kilkadziesiąt osób. Stardock Corporation posiada własną platformę dystrybucji cyfrowej, Stardock Central, która z przerwami funkcjonuje od 2001 roku.

Historia firmy Stardock Corporation

Stardock Corporation zostało założone w 1991 roku jako Stardock Systems i przez kilka lat zajmowało się tworzeniem programów pod system operacyjny OS/2 firmy IBM. Z czasem, ze względów finansowych, Stardock skupiło się na coraz popularniejszym Windowsie.

Na początku XXI wieku Stardock Corporation zajęło się również tworzeniem gier komputerowych. Pierwszy tytułem, które firma wydała samodzielnie było Galactic Civilizations II z 2006 roku. Od tamtej pory Stardock rozpoczęło działalność wydawniczą i podjęło współpracę z zewnętrznymi podmiotami. Pierwszym efektem tego typu kooperacji było wydanie bestsellerowego Sins of a Solar Empire w 2008 roku.

Stardock Corporation, oprócz wcześniej wspomnianego Stardock Central, stworzyło również platformę Impulse. Aplikację, mająca zastąpić Stardock Central, udostępniono po raz pierwszy w czerwcu 2008 roku, zaś w marcu 2011 została ona wykupiona i przemianowana przez korporację GameStop. Nieco ponad trzy lata później usługa została zamknięta.

wydawane serie gier: