Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sorcerer King: Rivals (PC)
OkładkaSorcerer King: Rivals (PC)

Sorcerer King: Rivals PC

Samodzielny dodatek do strategii turowej typu 4X pod tytułem Sorcerer King. Podobnie jak podstawowa wersja gry, rozszerzenie zostało stworzone przez studio Stardock. Tym razem gracze wcielają się w rolę władcy, którego celem jest osiągnięcie nieśmiertelności.

To jest dodatek do gry Sorcerer King.

Strategiczne | fantasy | turowe | 4X

Sorcerer King: Rivals Premiera PC

15września2016

Steam

15września2016

producent: Stardock Corporation wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sorcerer King: Rivals

Endless Legend

Age of Wonders III

Warlock 2: The Exiled

Sorcerer King: Rivals to wydany na PC dodatek do turowej strategii 4X Sorcerer King z 2015 roku. Obie produkcje opracowało studio Stardock, czyli autorzy m.in. Elemental: Fallen Enchantress, Ashes of the Singularity oraz serii Galactic Civilizations.

Mechanika

W podstawowej wersji gry wcielaliśmy się w śmiertelnego władcę, który starał się powstrzymać tytułowego Króla Czarnoksiężnika przed staniem się bogiem, co przy okazji zniszczyłoby cały świat. Natomiast w Sorcerer King: Rivals te role ulegają odwróceniu i to my próbujemy dołączyć do panteonu bóstw, a inne siły chcą pokrzyżować te plany. Nasza postać nie jest jednak jedyną z takimi ambicjami. Z rozgrywki nie znika bowiem Król Czarnoksiężnik, w efekcie czego zmuszeni jesteśmy do wyścigu o to, kto dopełni tzw. rytuału wstąpienia jako pierwszy.

Wydane na PC Sorcerer King: Rivals wprowadza do gry dwie nowe frakcje – dowodzone przez Króla Bazzara krasnoludy oraz podążających za rozkazami Arcymaga Velemora nekromantów. Każda z tych grup oferuje oczywiście własne jednostki, zaklęcia i technologie.

Wzmocnieniu uległy także siły Króla Czarnoksiężnika, do których dołączyło trzech nowych poruczników. Tym samym liczba możliwych dowódców wrogich armii wzrosła do pięciu i na początku każdej rozgrywki silnik losuje spośród nich dwójkę, która następnie próbuje pokrzyżować nasze plany.

Sorcerer King: Rivals niesie ze sobą również masę nowych przygód, których ukończenie zapewnia naszym siłom dostęp do przydatnych przedmiotów i surowców. Ponadto autorzy udostępnili edytor pozwalający tworzyć własne misje. Dodatkowo gra jest powiązana z usługą Steam Workshop, dzięki czemu można szybko i łatwo wyszukiwać oraz instalować fanowskie modyfikacje.

Kwestie techniczne

Produkcja dostępna jest w dwóch postaciach: jako samodzielne rozszerzenie lub w jako tańsze DLC dla tych, którzy już posiadają podstawową wersję Sorcerer King.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sorcerer King: Rivals: 12+

Sorcerer King: Rivals Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 4 GB
  • karta grafiki 512 MB GeForce 520 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit