Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2021, 17:20

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Galactic Civilizations 4 - zapowiedź i pierwszy zwiastun

Po prawie 6 latach od premiery Galactic Civilizations 3 studio Stardock zapowiedziało czwartą część kosmicznej strategii. Jednocześnie twórca serii przyznał, że poprzednia gra nie była idealna.

Studio Stardock odpowiedzialne za serię Galactic Civilizations ogłosiło, że trwają prace nad czwartą odsłoną kosmicznej strategii 4X. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy krótki zwiastun tej produkcji.

W pierwszym wpisie na oficjalnej stronie gry twórca serii oraz dyrektor firmy Brad Wardell przyznał, że jego zdaniem Galactic Civilizations III była dobrą grą, ale nie idealną, ponieważ stanowiła krok w tył, zwłaszcza w porównaniu z drugą częścią. Galactic Civilizations II była wypełniona różnymi interesującymi wydarzeniami, które zwiększały immersję, a duża ilość detali sprawiała, że każda sesja różniła się od poprzedniej. „Trójka” to z kolei produkt swoich czasów i zawarte w niej rozwiązania były wynikiem różnorakich kompromisów. Studio chciało stworzyć grę, która przyciągnęłaby starych wyjadaczy oraz jak największą liczbę niedzielnych graczy. Ostatecznie, zdaniem Wardella, Galactic Civilizations III miała zbyt duży próg wejścia dla „mainstreamu”, a z kolei fani gatunku zwrócili się w kierunku Stellaris.

Z tego powodu następna gra ma być tą idealną, ponieważ studio posiada odpowiednie do tego narzędzia oraz wyciągnęło wnioski z procesu produkcyjnego trzeciej odsłony. W „Czwórce” główny nacisk zostanie położony na postacie niezależne, które mają być czymś więcej niż tylko pionkiem na mapie kosmosu. Oprócz tego, na sytuację będzie mieć wpływ znacznie więcej czynników oraz mechanik, których opanowanie zajmie co najmniej kilka rozgrywek. Jednocześnie zasady GCIV mają być proste do zrozumienia.

Poprzednia odsłona miała premierę 14 maja 2015 roku i wciąż otrzymuje wsparcie od deweloperów. Niedawno twórcy zapowiedzieli kolejną aktualizację, która ma pojawić się z okazji szóstej rocznicy wydania Galactic Civilizations III.

E3 2021