Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Siege of Centauri (PC)

Siege of Centauri PC

Strategia tower defense osadzona w świecie science fiction gry Ashes of the Singularity. Walczymy z armiami obcych składającymi się z nawet kilkudziesięciu tysięcy jednostek, używając automatycznych struktur obronnych, które pomiędzy misjami możemy ulepszać i modyfikować.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense

PC Windows
Okładka Siege of Centauri (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2019

wczesny dostęp

12września2019

12września2019

Steam

Siege of Centauri to strategia typu tower defense. Jest to produkcja poboczna w stosunku do marki Ashes of the Singularity. Projekt opracowało studio Stardock, znane m.in. ze Star Control: Origins i serii Galactic Civilizations.

Fabuła

Gra osadzona jest w tym samym uniwersum co Ashes of the Singularity. Akcja toczy się więc w odległej przyszłości, w czasach, gdy cywilizacja ludzka rozszerzyła swoja wpływy na niezliczone obce systemy planetarne.

W Siege of Centauri obejmujemy dowództwo nad ekspedycją wysłaną w celu zbadania sprawy utraty kontaktu z pierwszą pozaziemską kolonią zlokalizowaną na planecie w układzie Proxima Centauri. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że przyczyną jest inwazja obcej rasy. Naszym zadaniem staje uratowanie kolonistów i zatrzymanie ofensywy kosmitów.

Mechanika

Gra osadzona jest w uniwersum Ashes of the Singularity, ale w przeciwieństwie do niej nie jest klasycznym RTS-em. Zamiast tego Siege of Centauri stanowi strategię należącą do gatunku tower defense. Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, ale zadaniem gracza jest wykorzystywanie automatycznych struktur obronnych do odpierania ataków coraz liczniejszych sił wroga.

Gracz wciela się w dowódcę statku kosmicznego Carpatia. Jednostka nie jest w stanie działać w atmosferze planety, więc musimy polegać na zrzucanych z orbity urządzeniach defensywnych. Wrogowie atakują chmarami i w trakcie jednej bitwy musimy wyeliminować kilkadziesiąt tysięcy obcych. Każde zwycięstwo pozwala nam na zajęcie kolejnej sekcji planety, ale jednocześnie zwiększa agresję nieprzyjaciół w następnym starciu.

W odnoszeniu zwycięstw pomaga nam system ulepszania technologii, pozwalający wzmacniać struktury obronne między misjami. Ponadto w sytuacji awaryjnej gracz może skorzystać ze zdolności specjalnych, dzięki którym da się np. na krótką chwilę wzmocnić działanie wieżyczek strażniczych.

Kwestie techniczne

Siege of Centauri zbudowano na ulepszonej wersji silnika z Ashes of the Singularity. Dzięki temu gra może ukazywać wielkie armie przy zachowaniu wysokiej wydajności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6+ GB

Oczekiwania czytelników: 2.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Siege of Centauri

Wymagania wiekowe Siege of Centauri

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Siege of Centauri

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Quad Core, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 360 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Siege of Centauri nową strategią autorów Ashes of the Singularity
Siege of Centauri nową strategią autorów Ashes of the Singularity

wiadomość8 marca 2019

Studio Stardock zapowiedziało grę Siege of Centauri. Będzie to strategia tower defense osadzona w uniwersum Ashes of the Singularity, w której zmierzymy się z dziesiątkami tysięcy obcych.