Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
... poradnik w przygotowaniu ...

FIFA 23 - poradnik do gry

Stałe fragmenty gry FIFA 23 poradnik to najlepsze porady na start, do gry w obronie, ataku i na bramce, do podań i strzałów. Opisujemy najlepsze formacje FUT, przykładowe startowe składy, najlepsze ligi piłkarskie, top stu piłkarzy, wymagania sprzętowe i sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2022

Niniejszy poradnik do gry FIFA 23 jest dużym kompendium wiedzy na temat tej niezwykle popularnej gry piłkarskiej od EA Sports. Szczegółowe informacje i porady zawarte w naszym poradniku przybliżą Wam wszystkie najważniejsze mechaniki gry, nauczą gry w obronie i w ataku, a także przyczynią się do lepszego rozwoju klubu w trybie FUT 23.

Wczesna wersja poradnika do gry FIFA 23 została przygotowana na bazie oficjalnych materiałów i informacji znalezionych w Internecie. Wszystkie treści zostaną uzupełnione po premierze produkcji.

FIFA 23: Zawartość poradnika

Pierwsza część niniejszego poradnika to swego rodzaju przewodnik po podstawach gry FIFA 23. Poza przydatnymi poradami na start znajdziecie tutaj także strony, na których poruszamy tak ważne zagadnienia, jak prawidłowe wykonywania podań i strzałów, gra w obronie i w ataku, wykonywanie stałych fragmentów gry, gra bramkarzem. Co więcej, znajdziecie tutaj także rozdział FAQ, w którym odpowiadamy na często zadawane pytania.

Druga część niniejszego poradnika do gry FIFA 23 została w całości poświęcona najpopularniejszemu trybowi rozgrywki, czyli FIFA 23 Ultimate Team. W pierwszym dużym rozdziale wyjaśniamy wszystkie podstawowe mechaniki tego trybu, jak zarządzanie zespołem, handel i rynek transferowy.

Kolejny rozbudowany rozdział tej części poradnika do gry FIFA 23 zawiera przykładowe startowe składy z podziałem na wszystkie najlepsze ligi piłkarskie, jak Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1. W osobnym rozdziale wymieniamy i opisujemy wszystkie najlepsze formacje w FUT 23, aby ułatwić Wam dobranie odpowiedniej taktyki do własnego stylu gry.

W następnym dużym rozdziale tej części poradnika wymieniamy wszystkie Ikony, TOP 100 piłkarzy FUT 23, a także najlepszych piłkarzy ze wszystkich kluczowych lig piłkarskich. Osobną stronę tego rozdziału przeznaczyliśmy na zestawienie najlepszych polskich piłkarzy w FUT 23.

Ostatnim rozbudowanym rozdziałem tej części poradnika do FUT 23 jest FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania, m.in. kiedy można odebrać nagrody za poszczególne tryby gry, jak osiągnąć pełne zgranie.

Nasz poradnik do gry FIFA 23 zamyka rozdział Aneks, w którym znajdziecie wymagania sprzętowe, dokładny wykaz sterowania na wszystkie najważniejsze platformy (PS4/PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC), a także opis poszczególnych edycji gry FIFA 23.

FIFA 23: Premiera

FIFA 23 zadebiutuje na rynku w dniu 30 września 2022 na wszystkich platformach: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch, Stadia. Grę można już nabyć w przedsprzedaży.

FIFA 23: Szybkie porady na start

Poradnik w przygotowaniu. Kluczowe porady związane z grą FIFA 23 zostaną wkrótce uzupełnione.

FIFA 23: Podstawy

 1. Tryby gry: na tej stronie wymieniamy i krótko opisujemy wszystkie tryby rozgrywki dostępne w grze FIFA 23.

FIFA 23: FAQ

 1. Zamówienie przedpremierowe - co zyskam? - po przeczytaniu tej strony dowiecie się, co otrzymacie, jeśli postanowicie kupić grę FIFA 23 w przedsprzedaży.
 2. Wersja PC - czy jest taka sama jak na next geny? - na tej stronie odpowiadamy na pytanie, czy FIFA 23 na PC będzie taka sama, jak na konsole nowej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X/S.
 3. Crossplay - czy jest? - z tej strony dowiecie się, czy FIFA 23 wspiera funkcję crossplay.
 4. Rynek transferowy - czy jest współdzielony? - na tej stronie odpowiadamy na pytanie, czy rynek transferowy FUT 23 jest taki sam dla wszystkich platform.
 5. Wczesny dostęp - kiedy można grać?: na tej stronie odpowiadamy na pytanie, kiedy będzie można się zalogować do gry FIFA 23, korzystając z wczesnego dostępu.
 6. FUT Web App - kiedy start aplikacji?: z tej strony dowiecie się, kiedy startuje aplikacja webowa FUT Web App.
 7. FUT 23 Companion - kiedy można pobrać?: z tej strony poradnika dowiecie się, kiedy będziecie mogli pobrać FUT Companion, aplikację mobilną na urządzenia z systemami Android i iOS.
 8. Nagrody lojalnościowe - jakie można otrzymać?: po przeczytaniu tej strony dowiecie się, na jakie nagrody lojalnościowe możecie liczyć, jeśli macie wcześniejszą wersję gry FIFA.
 9. Zamówienie przedpremierowe - czy można anulować?: na tej stronie podpowiadamy, jak anulować zamówienie przedpremierowe na grę FIFA 23.
 10. Tryb World Cup - czy jest w grze?: z tej strony dowiecie się, czy w FIFA 23 pojawił się tryb rozgrywek Mistrzostwa Świata (Worlc Cup).

FIFA 23: Wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit,
 2. Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz,
 3. Karta graficzna: GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 570 lub lepsza,
 4. Pamięć RAM: 8 GB,
 5. Miejsce na dysku: około 100 GB.

Więcej informacji m.in na temat zalecanych wymagań sprzętowych gry FIFA 23 na PC znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

FIFA 23: Spolszczenie, polska wersja językowa

Gra FIFA 23 została przetłumaczona na aż kilkanaście różnych języków, w tym na język polski.

Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja językowa.

FIFA 23: Edycje gry

W momencie pisania niniejszego poradnika grę FIFA 23 można nabyć dwóch różnych wersjach.

Więcej informacji na temat wersji gry i ich zawartości znajdziecie na stronie: Edycje gry.

W przygotowaniu FIFA 23 - poradnik do gry

Poradnik do gry FIFA 23 jest w trakcie przygotowania.

W tym momencie nad nim pracujemy. Robimy wszystko, żeby poradnik ukazał się w okolicy premiery FIFA 23.