Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać FIFA 23 poradnik, porady

W grze FIFA 23 można korzystać z wielu podań, aby skutecznie rozgrywać futbolówkę pomiędzy zawodnikami. Sprawdźcie, jakie rodzaje podań można wyróżnić w FIFA 23, a także jak je wykonywać.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jak rozgrywać futbolówkę w grze FIFA 23 - jakie rodzaje podań można wykonywać i jak robić to najlepiej.

Podanie w tempo

Dobre podanie to takie, w którym zawodnik otrzymuje futbolówkę w tempo, bez konieczności zwalniania, dzięki czemu nie zakłóca się płynności rozgrywki. Gdy podanie będzie niecelne, możecie stracić cenną okazję na wykonanie kontry, a w najgorszym przypadku stracicie piłkę na rzecz przeciwnika.

Płaskie podanie

Płaskie podania (X/A) to najczęściej wykorzystywana technika przy rozgrywaniu piłki spod pola karnego, ale doskonalone sprawdza się także w grze w środku pola, czy nawet pod polem karnym przeciwnika - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Płaskie podania (X/A) to najczęściej wykorzystywana technika przy rozgrywaniu piłki spod pola karnego, ale doskonalone sprawdza się także w grze w środku pola, czy nawet pod polem karnym przeciwnika. W FIFA 23 krótkie podania po ziemi kierujcie zawsze w stronę zawodników, którzy stoją blisko prowadzonego przez Was piłkarza, aby przeciwnik nie miał okazji na przejęcie piłki. Pamiętajcie także, aby zwrócić się w stronę adresata i żeby podanie było wykonane z odpowiednią siłą i precyzją.

Możecie także skorzystać z mocniejszej wersji płaskiego podania (R1+X/RB+A), co może być przydatne przy podawaniu piłki na dalszą odległość. Korzystając z tej mechaniki na bliskim dystansie, możecie podać piłkę ze zbyt dużą siłą, a ta po prostu odskoczy od nogi adresata.

Podniesione podanie

Podniesione podania (2*X/2*A) sprawdzają się wyśmienicie w przypadku, gdy chcecie podać futbolówkę nad wykonującym przechwyt lub wślizg przeciwnikiem lub gdy chcecie wystawić piłkę innemu zawodnikowi, co umożliwi oddanie strzału z powietrza - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Podniesione podania (2*X/2*A) sprawdzają się wyśmienicie w przypadku, gdy chcecie podać futbolówkę nad wykonującym przechwyt lub wślizg przeciwnikiem lub gdy chcecie wystawić piłkę innemu zawodnikowi, co umożliwi oddanie strzału z powietrza.

Długie podanie po murawie lub górą

Długie podania w grze FIFA 23 wykorzystuje się przede wszystkim do przeniesienia ciężaru gry na drugą stronę murawy lub w momencie, gdy istnieje szansa na uruchomienie szybkiego zawodnika grającego na skrzydle lub napastnika - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Długie podania w grze FIFA 23 wykorzystuje się przede wszystkim do przeniesienia ciężaru gry na drugą stronę murawy lub w momencie, gdy istnieje szansa na uruchomienie szybkiego zawodnika grającego na skrzydle lub napastnika.

Długie podania można wykonywać po ziemi lub górą. Przed wykonaniem takiego podania zwróćcie uwagę na aktualną sytuację na boisku i oceńcie, czy piłka ma szansę dojść do adresata. Pamiętajcie, że im większa odległość dzieli piłkarza inicjującego podanie od adresata, tym większe prawdopodobieństwo, że futbolówka zostanie przejęta przez przeciwnika.

Podanie z wybiegnięciem (podanie z oddaniem)

Podanie z wybiegnięciem w FIFA 23 polega na wykonaniu szybkich, krótkich podań bez przyjęcia pomiędzy zawodnikami przebywającymi blisko siebie (L1+X/LB+A). Dzięki tej technice możecie rozgrywać futbolówkę na bardzo małej przestrzeni i szybko uwolnić się spod krycia.

Zwróćcie uwagę, że piłkarz inicjujący zagranie zawsze wybiega nieco do przodu (sygnalizuje to ruchem ręki do przodu i wskazaniem kierunku) i czeka na oddanie futbolówki - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Zwróćcie uwagę, że piłkarz inicjujący zagranie zawsze wybiega nieco do przodu (sygnalizuje to ruchem ręki do przodu i wskazaniem kierunku) i czeka na oddanie futbolówki. Pamiętajcie, aby tego typu podania wykonywać z umiarkowaną siłą, aby futbolówka nie odskoczyła od nogi zawodnika.

Prostopadłe podanie po murawie i górą

Prostopadłe podanie po ziemi (Trójkąt/Y) na wbiegającego za plecy obrońców piłkarza to w wielu przypadkach najlepszy sposób na ominięcie linii defensywnej przeciwnika i wypracowanie sytuacji bramkowej - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Prostopadłe podanie po ziemi (Trójkąt/Y) na wbiegającego za plecy obrońców piłkarza to w wielu przypadkach najlepszy sposób na ominięcie linii defensywnej przeciwnika i wypracowanie sytuacji bramkowej. Tego typu podania są niezwykle skuteczne w FIFA 23 i powinno się ich używać jak najczęściej, zwłaszcza gdy w drużynie macie szybkich napastników/skrzydłowych. Pamiętajcie jednak, aby nie podawać futbolówki zbyt mocno, bo zawodnik może po prostu do niej nie dobiec.

Podanie prostopadłe górą (L1+trójkąt/LB+Y) otwiera szansę na rozegranie futbolówki z pominięciem jednej, a nawet dwóch formacji defensywnych przeciwnika i otwarcie sobie drogi do bramki - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Podanie prostopadłe górą (L1+trójkąt/LB+Y) otwiera szansę na rozegranie futbolówki z pominięciem jednej, a nawet dwóch formacji defensywnych przeciwnika i otwarcie sobie drogi do bramki. Uważajcie jednak, aby podanie nie było zbyt mocne.

W FIFA 23 można także wykonać płaskie podanie prostopadłe górą (L1+R1+trójkąt/RB+LB+Y), aby posłać futbolówkę mniej więcej na wysokości głowy zawodnika. Może to być przydatne, np. przy wyprowadzaniu szybkiej kontry.

Popisowe podanie, podania piętką

Popisowe podania (L2+X/LT+A) to finezyjny sposób na rozegranie futbolówki, w którym zawodnicy pokazują swoje doskonałe wyszkolenie techniczne - FIFA 23: Podania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Popisowe podania (L2+X/LT+A) to finezyjny sposób na rozegranie futbolówki, w którym zawodnicy pokazują swoje doskonałe wyszkolenie techniczne. Skutkuje to np. podaniem piętką lub podaniem plecami z obrotem itd. Wykonanie tego rodzaju podania może być związane z niektórymi wyzwaniami w grze FIFA 23.