Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Przyśpieszenie (Accelerate) - jak działa, od czego zależy? FIFA 23 poradnik, porady

Nie wszyscy piłkarze w FIFA 23 zachowują się tak samo na boisku. Niektórzy bardzo szybko startują, ale z czasem tracą tempo, a inni wolniej zaczynają, ale za to są w stanie dogonić prawie każdego. Sprawdźcie, od czego zależy przyśpieszenie w FIFA 23.

Ostatnia aktualizacja: 5 października 2022

Z tej strony poradnika do gry FIFA 23 dowiecie się, czym jest mechanika przyśpieszenia i jak wpływa na zawodników.

System poruszania się piłkarzy

W FIFA 23 rozbudowano nieco system poruszania się piłkarzy przez co podzielono ich na trzy archetypy, w zależności od ich zdolności do przyśpieszania: Kontrolowany, Gwałtowny i Przyśpieszony - FIFA 23: Przyśpieszenie (Accelerate) - jak działa, od czego zależy? - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 rozbudowano nieco system poruszania się piłkarzy przez co podzielono ich na trzy archetypy, w zależności od ich zdolności do przyśpieszania: Kontrolowany, Gwałtowny i Przyśpieszony. Rodzaj przyśpieszenia każdego piłkarza jest przydzielany automatycznie na bazie jego wzrostu i atrybutów zwinności i siły. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że o szybkości zawodnika wciąż decydują atrybuty przyśpieszenia i szybkości biegu.

Typy przyśpieszenia

W FIFA 23 można wyróżnić trzy typy przyśpieszenia zawodników:

  1. Kontrolowany (Controlled): większość piłkarzy w FIFA 23 wpisuje się właśnie w ten wyważony archetyp.
  2. Gwałtowny (Explosive): w ten archetyp wpisują się niżsi i zwinniejsi zawodnicy, którzy sprawdzają się lepiej na krótkim dystansie biegowym i w sytuacjach jeden na jeden. Tego typu zawodnicy szybciej przyśpieszają na początku sprintu, ale później zaczynają zwalniać.
  3. Przyśpieszony (Lenghty): do tej grupy zaliczają się wyżsi i silniejsi piłkarze. Potrzebują więcej czasu, aby nabrać prędkości, ale z czasem są zdolni dogonić, a nawet przegonić każdego zawodnika, jeśli mają wystarczająco dużo przestrzeni. Tego typu piłkarze sprawdzają się świetnie przy sprintach do podań prostopadłych.