Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Zarządzanie zespołem FUT FIFA 23 poradnik, porady

Prowadząc klub w FUT 23 będziecie musieli zadbać o wiele spraw, jak przedłużanie kontraktów zawodników, ustalanie taktyk czy leczenie kontuzji piłkarzy. Sorawdźcie, jak zarządzać klubem FIFA Ultimate Team.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2022

Z tej strony poradnika FIFA 23 do trybu FUT 23 dowiecie się, jak najlepiej zarządzać zespołem FIFA Ultimate Team i na co zwrócić uwagę w trakcie przedmeczowych przygotowań.

Koło szybkiego wyboru

Po zaznaczeniu piłkarza i wciśnięciu przycisku akcji (Kwadrat/X) na ekranie wyświetli się koło szybkiego wyboru, z poziomu którego będziecie mogli wykonać najważniejsze akcje - FIFA 23: Zarządzanie zespołem FUT - FIFA 23 - poradnik do gry

Po zaznaczeniu piłkarza i wciśnięciu przycisku akcji (Kwadrat/X) na ekranie wyświetli się koło szybkiego wyboru, z poziomu którego będziecie mogli wykonać najważniejsze akcje:

 1. Porównanie ceny,
 2. Wystawienie zawodnika na rynku transferowym FUT,
 3. Wysłanie piłkarza na listę transferową,
 4. Szybka sprzedaż,
 5. Instrukcje dla zawodnika,
 6. Wysłanie piłkarza do klubu,
 7. Użycie rekomendowanej karty jednorazowej,
 8. Przejście do menu kart jednorazowych.

W tym miejscu będą też pojawiać się proponowane akcje, jak np. przedłużenie kontraktu zawodnika czy leczenie kontuzji.

Kontrakty

W FUT 23 każdy piłkarz lub menadżer ma podpisany kontrakt na określoną ilość meczów - FIFA 23: Zarządzanie zespołem FUT - FIFA 23 - poradnik do gry

W FUT 23 każdy piłkarz lub menadżer ma podpisany kontrakt na określoną ilość meczów. Każda świeża karta ma podpisany kontrakt na 7 spotkań. Jeśli dalej będziecie chcieli używać danego zawodnika, to będziecie musieli przedłużyć mu kontrakt. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że wprowadzanie do gry zawodników z ławki rezerwowych również odejmuje 1 punkt kontraktu.

Kontrakty zawodników lub menadżerów można przedłużyć w menu składu. Wybierzcie zawodnika, rozwińcie koło szybkiego wyboru i użyjcie sugerowanej karty lub przejdźcie do menu kontraktów i manualnie wybierzcie kartę, której chcecie użyć.

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich kontraktów w FUT 23:

 1. Brązowe kontrakty: są najbardziej efektywne przy przedłużaniu brązowych kart zawodników czy menadżerów. Brązowe kontrakty można użyć w przypadku srebrnych kart, ale z mniejszym skutkiem.
 2. Srebrne kontrakty: używa się ich do przedłużania kontraktów srebrnych i brązowych kart zawodników czy menadżerów. Mogą być wykorzystane do przedłużenia kontraktu złotych kart, jednak z mniejszym skutkiem.
 3. Złote kontrakty: używane do przedłużania kontraktów złotych kart zawodników czy menadżerów. Mogą być użyte do przedłużenia kontraktu brązowych i srebrnych kart z bardzo dobrym skutkiem.

Karty stylu gry

Karty stylu gry w FUT 23 zmieniają atrybuty i statystyki piłkarzy, aby jeszcze lepiej dostosować ich do roli, jaką pełnią na boisku - FIFA 23: Zarządzanie zespołem FUT - FIFA 23 - poradnik do gry

Karty stylu gry w FUT 23 zmieniają atrybuty i statystyki piłkarzy, aby jeszcze lepiej dostosować ich do roli, jaką pełnią na boisku. Aby użyć karty stylu gry wystarczy przejść do menu składu, wybrać zawodnika i włączyć koło szybkiego wyboru, a następnie wybrać zakładkę z przedmiotami jednorazowymi. W następnej kolejności należy przejść do zakładki stylów gry (Chemistry Styles), wybrać odpowiednią kartę i przydzielić ją zawodnikowi.

Karty zmiany pozycji

W FUT 23 zawodnicy mają preferowaną pozycję (to ta, która widnieje na karcie od samego początku), ale mogą mieć także od jednej do nawet kilku pozycji alternatywnych - FIFA 23: Zarządzanie zespołem FUT - FIFA 23 - poradnik do gry

W FUT 23 zawodnicy mają preferowaną pozycję (to ta, która widnieje na karcie od samego początku), ale mogą mieć także od jednej do nawet kilku pozycji alternatywnych. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że w FIFA 23 piłkarze mogą otrzymać punkty zgrania wyłącznie wtedy, gdy są ustawieni na odpowiedniej pozycji.

Aby zmienić pozycję zawodnika, przejdźcie do menu składu i włączcie koło szybkiego wyboru, a następnie skorzystajcie z proponowanej karty lub przejdźcie do menu kart jednorazowych. Stąd przejdźcie do zakładki ustawiania piłkarzy i wybierzcie kartę zmiany pozycji.

Leczenie kontuzji

W FIFA 23, podobnie jak w trakcie prawdziwego meczu piłkarskiego, piłkarze mogą doznać kontuzji - FIFA 23: Zarządzanie zespołem FUT - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23, podobnie jak w trakcie prawdziwego meczu piłkarskiego, piłkarze mogą doznać kontuzji. Warto tutaj zaznaczyć, że niektórzy zawodnicy są bardziej podatni na kontuzje niż inni, a informację o tym znajdziecie w profilu zawodnika.

Piłkarz, który doznał kontuzji, będzie pauzował przez określoną ilość meczów, ale można go szybko wyleczyć przy użyciu odpowiedniej karty jednorazowej. Zawodnika możecie wyleczyć w menu składu, po włączeniu koła szybkiego wyboru - użyjcie proponowanej karty lub przejdźcie do zakładki z przedmiotami jednorazowymi i wybierzcie kartę z charakterystyczną ikoną plastra.