Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Gra bramkarzem - wznawianie gry, ruszanie bramkarzem FIFA 23 poradnik, porady

Bramkarz to podstawa defensywy każdej drużyny i nie inaczej jest w FIFA 23. W trakcie meczu w FIFA 23 bramkarz ma wiele możliwości angażowania się w grę swojego zespołu, więc warto poznać je wszystkie.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jak grać bramkarzem w FIFA 23 - jak wyprowadzać piłkę spod pola karnego, jak wyjść bramkarzem z pola bramkowego lub jak manualnie ustawiać bramkarza.

Daleki i krótki wykop

Wykopnięcie piłki to najmniej precyzyjna technika wznowienia gry od własnego pola bramkowego - FIFA 23: Gra bramkarzem - wznawianie gry, ruszanie bramkarzem - FIFA 23 - poradnik do gry

Wykopnięcie piłki to najmniej precyzyjna technika wznowienia gry od własnego pola bramkowego. Gdy przytrzymacie przycisk odpowiedzialny za wysokie dośrodkowania (kwadrat/X), Wasz bramkarz wykopie futbolówkę z określoną siłą i w kierunku, który wskażecie. Wznawiając rozgrywkę w ten sposób, starajcie się celować w sektor boiska, który nie jest oblegany przez zawodników drużyny przeciwnej.

Krótkie podanie

Wznowienie rozgrywki krótkim podaniem (X/A) to bezpieczna opcja rozpoczęcia akcji, która daje większą szansę na utrzymanie się przy piłce - FIFA 23: Gra bramkarzem - wznawianie gry, ruszanie bramkarzem - FIFA 23 - poradnik do gry

Wznowienie rozgrywki krótkim podaniem (X/A) to bezpieczna opcja rozpoczęcia akcji, która daje większą szansę na utrzymanie się przy piłce. Zanim podacie futbolówkę do któregoś ze swoich piłkarzy, upewnijcie się, że pobliscy napastnicy przeciwnika nie zdołają Wam jej odebrać.

Wyrzut piłki

Wyrzut piłki (X/A) to szybki i precyzyjny sposób na wznowienie rozgrywki tuż po przejęciu futbolówki - FIFA 23: Gra bramkarzem - wznawianie gry, ruszanie bramkarzem - FIFA 23 - poradnik do gry

Wyrzut piłki (X/A) to szybki i precyzyjny sposób na wznowienie rozgrywki tuż po przejęciu futbolówki. Korzystając z tego zagrania, możecie rzucić piłkę pod nogi szybkich zawodników grających na skrzydłach, którzy natychmiast rozpoczną kontrę.

Sterowanie bramkarzem

Bramkarz nie musi stać dokładnie w jednym miejscu lub przemieszczać się tylko za sprawą sztucznej inteligencji - FIFA 23: Gra bramkarzem - wznawianie gry, ruszanie bramkarzem - FIFA 23 - poradnik do gry

Bramkarz nie musi stać dokładnie w jednym miejscu lub przemieszczać się tylko za sprawą sztucznej inteligencji. W zależności od sytuacji, w FIFA 23 możecie sterować bramkarzem w następujący sposób:

  1. Pozycjonowanie bramkarza (R3+kierunek): możecie w prosty sposób sterować bramkarzem, aby utrudnić przeciwnikowi oddanie strzału.
  2. Krycie długiego słupka (R3): po wciśnięciu prawego analogu bramkarz natychmiast zacznie kryć długi słupek.
  3. Wybiegnięcie z pola karnego (Trójkąt/Y): wychodząc bramkarzem z linii bramkowej możecie utrudnić przeciwnikowi oddanie strzału i/lub skrócić kąt, jednak musicie liczyć się z tym, że przeciwnik może spróbować Was przelobować. Warto wyjść z bramki w momencie, gdy widzicie, że podanie prostopadłe do napastnika jest zbyt długie lub gdy zawodnik atakujący za daleko wypuścił sobie futbolówkę po przyjęciu.