Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Drużyna Tygodnia (Team of the Week) - mechanika kart, jak zarobić FIFA 23 poradnik, porady

W trybie FUT 23 Gracze mają do dyspozycji wiele specjalnych kart zawodników, a niektóre z nich modyfikują statystyki piłkarzy. Sprawdźcie, czym są karty Drużyna Tygodnia i jak działają.

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022

Z tej strony poradnika do trybu FUT 23 w grze FIFA 23 dowiecie się, czym są karty Drużyna Tygodnia (Team of the Week), jak działają i kiedy pojawiają się w grze.

Mechanika kart TOTW

W każdym tygodniu EA Sports nagradza wybranych zawodników specjalnymi kartami Drużyna Tygodnia (TOTW) w trybie FUT 23, którzy wyróżnili się formą w trakcie ostatnich rozgrywek na światowych boiskach. Wybrani piłkarze otrzymują kartę "W formie" (In Form), która ma lepszą ocenę ogólną, a niekiedy nawet zmienioną pozycję na boisku.

Premiera kart TOTW

Drużyna Tygodnia w FUT 23 będzie pojawiać się w każdą środę prawdopodobnie o 19:00 czasu polskiego (GMT +2). Od tego momentu będziecie mogli szukać specjalnych kart TOTW w paczkach.

Wybór kart TOTW

Jeśli śledzicie na bieżąco wyniki meczowe na światowych boiskach, możecie sami wytypować zawodników, którzy pojawią się w Drużynie Tygodnia:

  1. Główny skład: wyjściowa jedenastka składa się w większości z piłkarzy, którzy występują w znanych klubach, jak FC Barcelona, Real Madryt, Manchester City, Liverpool, Bayern Monachium itd.
  2. Ławka rezerwowych: na ławce znajdziecie kilku zawodników z top 5 lig piłkarskich, a reszta składu zostanie uzupełniona tzw. Fillerami, czyli słabszymi kartami, które w paczkach będą pojawiać się najczęściej.
  3. Zróżnicowanie składu: w każdym TOTW w FUT 23 znajdzie się co najmniej kilku napastników, pomocników, obrońców i co najmniej 2 bramkarzy. Nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której Drużyna Tygodnia będzie składać się z samych napastników.
  4. Selekcja piłkarzy z pola: największą szansę na pojawienie się w Drużynie Tygodnia mają zawodnicy, którzy zdobyli dużą ilość bramek i/lub strzelili hat-tricka, lub tacy, którzy od wielu meczów świetnie asystują swoim kolegom. Dobrze oceniani są obrońcy, którzy świetnie realizowali swoje cele i popisali się wieloma interwencjami i/lub asystowali/strzelili bramkę.
  5. Selekcja bramkarzy: do TOTW zazwyczaj trafiają bramkarze, którzy od kilku meczy zachowali czyste konto i/lub popisali się świetnymi paradami, obronili rzut karny w ważnym meczu itp.

Jak zarobić na TOTW

Gdy w trybie FIFA 23 Ultimate Team pojawia się karta TOTW danego piłkarza, jego zwykła karta znika z paczek na cały tydzień. Zanim jednak zaczniecie kupować zawodników, którzy mogą potencjalnie pojawić się w Drużynie Tygodnia, sprawdźcie aktualną sytuację na rynku transferowym FUT. Kupujcie tylko tych zawodników, na których jest aktualnie popyt, czyli często pojawiają się w drużynach w rozgrywkach online (są w meta), szczególnie przed weekendowymi rozgrywkami Mistrzostwa FUT (FUT Champions). W cenie mogą być także piłkarze, którzy są często wykorzystywani w popularnych rozwiązaniach w trybie Wyzwania Budowania Składu (Squad Basttle Challenge).

Niektóre zadania w trybie FUT 23 mogą wymagać od Graczy np. strzelenia określonej liczby bramek Srebrnym zawodnikiem TOTW, więc takie karty (szczególnie napastników) mogą osiągać bardzo wysokie ceny.

Ze sprzedażą kart poczekajcie na moment, w którym rynek zostanie z nich wyczyszczony, co zazwyczaj dzieje się w okolicach czwartku lub piątku, tuż przed rozgrywkami Mistrzostwa FUT.