Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane FIFA 23 poradnik, porady

Solidna defensywa w FIFA 23 to podstawa. Dzięki prawidłowej grze obronnej będziecie tracić mniej bramek i częściej odbierać piłkę przeciwnikowi. Poznajcie podstawowe i zaawansowane techniki defensywne w FIFA 23.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jak poprawnie grać w obronie w grze FIFA 23 - jak zmieniać zawodnika, jak odbierać piłkę, jak walczyć bark w bark, jak wykorzystywać technikę jockey, a także jak stosować pressing.

Przełączanie między piłkarzami

W grze FIFA 23 udoskonalono nieco mechanikę przełączania się między zawodnikami - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

W grze FIFA 23 udoskonalono nieco mechanikę przełączania się między zawodnikami. Dzięki temu będziecie w stanie jeszcze bardziej precyzyjnie wybrać piłkarza, który znajduje się najbliżej piłki i się na niego przełączyć.

Wszystkie sposoby przełączania się między zawodnikami w FIFA 23:

  1. Przyciski R1/RB: wciskając odpowiedni przycisk, przełączycie się na zawodnika, który znajduje się potencjalnie najbliżej piłki, jednak nie zawsze działa to tak precyzyjnie.
  2. Prawy analog: zmiana zawodnika poprzez wychylanie prawego analogu w wybranym kierunku. Przytrzymanie wybranego kierunku pozwoli na przełączenie się na zawodników znajdujących się na dalszych pozycjach.

Odbiór piłki

Klasyczny odbiór piłki (X/A), to w wielu sytuacjach najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na odebranie futbolówki przeciwnikowi - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

Klasyczny odbiór piłki (X/A), to w wielu sytuacjach najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na odebranie futbolówki przeciwnikowi. W trakcie gry możecie też korzystać z nieco bardziej agresywnego odbioru (O/B).

Kolejnym sposobem na odbiór futbolówki jest wślizg (Kwadrat/X), jednak tego zagrania radzimy używać tylko w ostateczności lub w momencie, gdy jesteście pewni, że nie sfaulujecie przeciwnika - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

Kolejnym sposobem na odbiór futbolówki jest wślizg (Kwadrat/X), jednak tego zagrania radzimy używać tylko w ostateczności lub w momencie, gdy jesteście pewni, że nie sfaulujecie przeciwnika. Warto tutaj dodać, że w FIFA 23 wprowadzono nowy rodzaj wślizgu, który jest bardziej agresywny (R1+kwadrat/RB+X).

Pressing zawodnika / zawodników

Grając w defensywie lub będąc na połowie przeciwnika, możecie skorzystać z pressingu kolegi (R1/RB) lub dwóch kolegów z drużyny (2xR1/RB) - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

Grając w defensywie lub będąc na połowie przeciwnika, możecie skorzystać z pressingu kolegi (R1/RB) lub dwóch kolegów z drużyny (2xR1/RB). Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie odciąć przeciwnikowi drogę do skutecznego rozegrania futbolówki, ale musicie także liczyć się z tym, że na chwilę pewien obszar boiska pozostanie bez krycia. Nie można nadużywać tej techniki, aby nie łamać linii pomocy i obrony, zwłaszcza w momencie, gdy prowadzicie tylko 1 golem, a do końca meczu zostało mało czasu.

Jockey

Jockey (L2/LT) to najważniejsza technika defensywna, która w znaczący sposób wpływa na możliwości odbioru futbolówki bez faulu i blokowania potencjalnych podań - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

Jockey (L2/LT) to najważniejsza technika defensywna, która w znaczący sposób wpływa na możliwości odbioru futbolówki bez faulu i blokowania potencjalnych podań. Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z grą FIFA 23, może minąć nieco czasu, zanim opanujecie tę technikę, ale warto ćwiczyć, ponieważ ułatwi Wam to grę online. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że możecie też skorzystać z szybszej wersji techniki Jockey (L2+R2/LT+RT).

Walka bark w bark / osłanianie piłki

W FIFA 23 możecie spróbować odepchnąć przeciwnika barkiem (L2/LT), gdy zrównacie się z nim w trakcie biegu - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 możecie spróbować odepchnąć przeciwnika barkiem (L2/LT), gdy zrównacie się z nim w trakcie biegu. Korzystając z tego samego przycisku, możecie osłaniać futbolówkę i utrudnić w ten sposób przeciwnikowi przejęcie piłki - zyskacie dzięki temu nieco czasu na rozegranie akcji.

Ciągnięcie za koszulkę

Jeśli przeciwnik wychodzi na groźną sytuację sam na sam z bramkarzem, możecie spróbować pociągnąć go za koszulkę (L2 + szybkie wciskanie O/LT + szybkie wciskanie B), aby wybić go z rytmu, co może skutkować zgubieniem futbolówki lub oddaniem niecelnego strzału - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

Jeśli przeciwnik wychodzi na groźną sytuację sam na sam z bramkarzem, możecie spróbować pociągnąć go za koszulkę (L2 + szybkie wciskanie O/LT + szybkie wciskanie B), aby wybić go z rytmu, co może skutkować zgubieniem futbolówki lub oddaniem niecelnego strzału.

Pułapka ofsajdowa

Próba złapania przeciwnika na pułapkę ofsajdową jest ryzykowana, ale w niektórych momentach może się opłacić - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

Próba złapania przeciwnika na pułapkę ofsajdową jest ryzykowana, ale w niektórych momentach może się opłacić. Najlepszym momentem na zastosowywanie tego zagrania jest chwila, w której widzicie wybiegającego napastnika przeciwnika szykującego się do odebrania podania prostopadłego. Aby wykonać to zagranie, należy wcisnąć kierunek w dół na d-padzie, aby otworzyć menu i ponownie wciśnijcie kierunek w dół.

Krycie napastników

Jeśli będziecie odcinać napastników przeciwnika od podania, znacznie utrudnicie im rozgrywanie futbolówki pod polem karnym, co oznacza, że w niektórych przypadkach zdecydują się na oddanie strzału słabszymi piłkarzami lub spróbują innego rozegrania, które może zakończyć się fiaskiem.

Blokowanie strzałów

W wielu spotkaniach w FIFA 23 dojdzie do sytuacji, w której będziecie musieli zablokować strzał na bramkę, aby zwiększyć prawdopodobieństwo na nie stracenie gola - FIFA 23: Gra w obronie - techniki podstawowe i zaawansowane - FIFA 23 - poradnik do gry

W wielu spotkaniach w FIFA 23 dojdzie do sytuacji, w której będziecie musieli zablokować strzał na bramkę, aby zwiększyć prawdopodobieństwo na nie stracenie gola. Możecie blokować strzały na kilka sposobów:

  1. Utrzymując pozycję przed napastnikiem,
  2. Używając przycisku odpowiedzialnego za agresywny odbiór piłki (O/A),
  3. Wykonując wślizg,
  4. Korzystając z techniki Jockey.