Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Stałe fragmenty gry - rodzaje, jak wykonywać FIFA 23 poradnik, porady

W FIFA 23, jak w prawdziwym meczu, można wyróżnić kilka stałych fragmentów gry: rzuty z autu, rzuty wolne, rzuty rożne, rzuty karne. Sprawdźcie, jak najlepiej wykonywać stałe fragmenty gry w grze FIFA 23.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jakie rodzaje stałych fragmentów gry można wyróżnić w grze FIFA 23 i jak wykonywać je najlepiej.

Rzuty z autu

Rzuty z autu, to wznowienie gry zza bocznej linii boiska - FIFA 23: Stałe fragmenty gry - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Rzuty z autu, to wznowienie gry zza bocznej linii boiska. Wyrzucając futbolówkę z autu, starajcie się zaadresować podanie do zawodnika, który nie jest blokowany przez piłkarza przeciwnika. Jeśli wszyscy zawodnicy są dobrze kryci, możecie pokusić się o wyrzucenie piłki na wolne pole, do nadbiegającego piłkarza. Weźcie pod uwagę fakt, że im dłużej będziecie przytrzymywać przycisk podania, tym dalej zawodnik wyrzuci piłkę, niekiedy nawet na środek boiska lub w pole karne.

Rzuty rożne - klasyczne rozegranie

Wykonując klasyczne rozegranie rzutu wolnego w FIFA 23, przy pomocy lewego i prawego drążka możecie zdecydować, w które miejsce i z jaką rotacją posłać futbolówkę - FIFA 23: Stałe fragmenty gry - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Wykonując klasyczne rozegranie rzutu wolnego w FIFA 23, przy pomocy lewego i prawego drążka możecie zdecydować, w które miejsce i z jaką rotacją posłać futbolówkę. Pamiętajcie, żeby nie zagrać piłki zbyt mocno, ponieważ futbolówka poszybuje nad głowami zawodników na drugą stronę boiska.

Rzuty rożne - krótkie rozegranie

Rozgrywając piłkę z rzutu rożnego możecie także pokusić się o inne rozwiązanie i przyzwać do siebie drugiego zawodnika (R1/RB), a następnie podać mu futbolówkę i dalej konstruować akcję - FIFA 23: Stałe fragmenty gry - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Rozgrywając piłkę z rzutu rożnego możecie także pokusić się o inne rozwiązanie i przyzwać do siebie drugiego zawodnika (R1/RB), a następnie podać mu futbolówkę i dalej konstruować akcję. Tego typu zagranie jest skuteczne w momencie, gdy nie dysponujecie rosłymi napastnikami/obrońcami, którzy mogą skutecznie zawalczyć o pozycję do oddania strzału głową.

Rzuty wolne

Do wykonania rzutu wolnego w grze FIFA 23 najlepiej wybrać piłkarza, który ma dobrze rozwinięte atrybuty: siła strzału, podkręcenie, dośrodkowanie, celność rzutów wolnych. Zwróćcie także uwagę na mocniejszą nogę zawodnika, aby oddać strzał w wybranym przez siebie kierunku - prawy lub lewy róg bramki.

W FIFA 23 przemodelowano mechanikę rzutów wolnych, dzięki czemu można precyzyjnie wybrać punkt, w który ma zostać posłana futbolówka - FIFA 23: Stałe fragmenty gry - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 przemodelowano mechanikę rzutów wolnych, dzięki czemu można precyzyjnie wybrać punkt, w który ma zostać posłana futbolówka:

  1. Lewy drążek: służy do przesuwania kamery i zmieniania kierunku kopnięcia/strzału.
  2. Prawy drążek: służy do sterowania celownikiem, dzięki czemu możecie wybrać stopień podkręcenia, a także wysokość lotu futbolówki. Charakterystyczna linia wskazuje tor lotu piłki przez pierwsze kilka metrów.

Jeśli bronicie się przed rzutem wolnym, w FIFA 23 dodano nową mechanikę, dzięki której możecie skorzystać z opcji położenia zawodnika za murem, dzięki czemu możecie skutecznie zniwelować niskie strzały. Możecie położyć zawodnika za murem, korzystając z lewego drążka analogu.

Rzuty karne

Rzuty karne w FIFA 23 zostały nieco odświeżone poprzez dodanie nowej statystyki, opanowania i usunięcie precyzyjnego wykończenia. Zbliżając się do futbolówki, na ekranie zauważycie pierścień opanowania, który będzie kurczył się, bazując na atrybucie opanowania zawodnika. Oddanie strzału w momencie, gdy pierścień opanowania będzie jak najmniejszy (kolor zielony), sprawi, że uderzenie będzie mocniejsze i celniejsze.

Celując w prawy lub lewy róg bramki, nie musicie obawiać się, że nie traficie, ponieważ w FIFA 23 zrezygnowano z klasycznego celownika na rzecz sztywno ustawionego celownika, około metr od każdego ze słupków. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że oddanie zbyt mocnego strzału może zakończyć się pudłem.

Atrybut opanowania w FIFA 23 ma wpływ na prędkość kurczenia się pierścienia opanowania, a więc ułatwia oddanie poprawnego strzału. Atrybut strzału wpływa na siłę strzału, a także na to, jak blisko słupków może polecieć piłka.