Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 23: Monety FUT (FUT Coins) - Jak szybko zarobić, metody, inwestycje FIFA 23 poradnik, porady

Do zbudowania pierwszej dobrej złotej jedenastki w trybie FUT 23 będzie potrzebować pokaźnej sumy monet. Sprawdźcie, jak najlepiej i najszybciej zarobić w grze FIFA 23.

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2022

Z tej strony poradnika do trybu FUT 23 w grze FIFA 23 dowiecie się, jak zarobić duże ilości monet, aby szybko stworzyć pierwszy złoty skład i dobrze rozpocząć sezon w Divison Rivals.

Pierwsze kroki w FUT 23

Poniżej zamieszczamy listę 10 prostych kroków, które mogą ułatwić Wam start w trybie FIFA 23 Ultimate Team.

 1. Jeśli graliście w FIFA 22, zapewne dostaniecie różnej jakości paczki, jako nagrodę dla powracających Graczy. Nawet jeśli nie poświęciliście zbyt dużo czasu na grę, powinniście otrzymać co najmniej złotą paczkę lub dwie.
 2. Włączając tryb FIFA 23 Ultimate Team możecie wybrać starter z dowolnego kraju, jednak warto zwrócić uwagę na narodowości, w których gra wielu znakomitych piłkarzy, jak np. Francja, Anglia czy Holandia - zawsze to większa szansa na zdobycie wartościowej karty na start.
 3. Otrzymanych piłkarzy możecie wykorzystać do wykonania pierwszych, podstawowych SBC (Wyzwania Budowania Składu). Waszym głównym celem będzie jak najszybsze ukończenie najbardziej wartościowych SBC - tych, które oferują dobre paczki względem zainwestowanych monet.
 4. Nie sprzedawajcie kart jednorazowych jak zmiana pozycji zawodnika, zmiana stylu gry. W pierwszych dniach FUT 23 ich cena będzie niska i nie opłaca się wystawiać ich na rynku transferowym.
 5. Nie wystawiajcie na sprzedaż bardzo dobrych znanych piłkarzy, którzy byli popularni w ostatnim sezonie i rzadkich złotych zawodników o ocenie ogólnej 83+, ponieważ ich cena wzrośnie po oficjalnej premierze gry FIFA 23.
 6. Na rynku transferowym najdrożsi będą piłkarze, którzy grają w popularnych ligach piłkarskich, jak Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1. Jeśli nie dysponujecie dużymi zapasami monet, poszukajcie zawodników z mniej popularnych lig piłkarskich, jak Eredivisie (Holandia), MLS (USA), Liga NOS (Portugalia) czy CSL (Chiny).
 7. Przy wystawianiu kart na rynku transferowym FUT nie zaniżajcie ich wartości. Na starcie sezonu FUT potrzebne są każde monety, jakie tylko uda Wam się zdobyć. Wystawiajcie karty na licytacje na godzinę, ponieważ ich cena będzie się dynamicznie zmieniać.
 8. Zanim zaczniecie szukać zawodników do swojego pierwszego złotego składu, spiszcie wszystkie nazwiska, a następnie postarajcie się upolować piłkarzy metodą snajperki. W przypadku mniej popularnych zawodników może poskutkować zwykłe licytowanie.
 9. Nie inwestujcie wszystkich zarobionych monet w jednego piłkarza. Na początku sezonu FUT 23 potrzebujecie pełnego składu, a nie tylko jednego zawodnika.
 10. Nie licytujcie kart jednorazowych, zamiast tego spróbujcie upolować je na rynku transferowym za niskie pieniądze metodą snajperki. Wielu nowych Graczy zaniży wartość takich kart i sprzeda je za bezcen.

Metoda brązowej paczki

Metoda brązowej paczki to najłatwiejsza metoda zarabiania w FUT 23, więc idealnie nadaje się dla początkujących Graczy. Zarabianie metodą brązowej paczki polega na kupowaniu najtańszych paczek w sklepie FUT 23 i sprzedaży wszystkiego, co się w nich znajdzie. Zanim jednak wystawicie któregoś z zawodników na sprzedaż, sprawdźcie, jaka jest jego cena rynkowa. Niektóre karty brązowych piłkarzy mogą kosztować tyle, co złote karty, ponieważ mogą być wykorzystywane w popularnych rozwiązaniach SBC.

Karty zawodników wystawiajcie na aukcjach 1-godzinnych, aby cały czas znajdowali się możliwie jak najwyżej na liście transferowej i miały aktualną cenę.

Metoda snajperki

Metoda snajperki to dobra metoda na zarabianie w FUT 23, jeśli możecie pozwolić sobie na zainwestowanie kilku lub kilkunastu tysięcy monet. Przygotowując się do zarabiania metodą snajperki na rynku transferowym FIFA 23 Ultimate Team zwróćcie uwagę na następujące kwestie:

 1. Na początku ustalcie kwotę, którą przeznaczycie na zakupy, ale nie mniej niż 3 000 monet. Następnie przygotujcie listę zawodników, którzy znajdują się w kręgu Waszych zainteresowań - warto skupić się na takich piłkarzach, którzy często pojawiają się w drużynach, które może napotkać w rozgrywkach Divison Rivals.
 2. Przejdźcie na rynek transferowy FUT, wpiszcie imię i nazwisko konkretnego zawodnika i sprawdźcie, ile w tym momencie kosztuje jego najtańsza karta.
 3. Na rynku transferowym FUT często dochodzi do sytuacji, w której zniecierpliwieni Gracze zaniżają wartość rynkową kart zawodników. W widoku rynku transferowego, w polu "Kup teraz" wpiszcie odpowiednią maksymalną kwotę, jaką możecie zapłacić za daną kartę, uwzględniają 5% podatek od późniejszej odsprzedaży karty. Przykładowo, jeśli uda Wam się kupić kartę za 2 500, a sprzedać za 3 000 monet, zarobicie 350 monet.

Spędzając dużo czasu na rynku transferowym FUT, łatwiej będzie Wam połapać się w aktualnych cenach, dzięki czemu od razu zorientujecie się, że dany piłkarz został wystawiony mocno poniżej ceny rynkowej i będziecie mogli na nim zarobić.

Wyzwania Budowania Składu (Squad Battle Challenge)

Na trybie Wyzwania Budowania Składu (SBC) w FUT 23 można dobrze zarobić, ponieważ do wykonania niektórych z nich będą potrzebni konkretni piłkarze, którzy będą dopełniać zgranie w zespole. W Internecie jest wiele stron, które podsuwają Graczom gotowe rozwiązania SBC i znajdziecie tam zawodników, których warto kupić na rynku transferowym FUT za relatywnie niskie pieniądze i wystawić za wyższa kwotę. Zanim jednak kupicie któregoś z piłkarzy, uwzględnijcie 5% podatek od późniejszej transakcji, abyście wyszli na tym na plus.

Kart piłkarzy najlepiej szukać z samego rana lub w godzinach popołudniowych i wieczornych (mniej więcej od 16:00 do 22:00). Na rynek transferowy FUT 23 na pewno warto zaglądać na koniec weekendu, gdy Gracze odbiorą nagrody za Mistrzostwa FUT (FUT Champions) i w poniedziałek, gdy odbiorą nagrody za Bitwy Składów (Squad Battle).

Jeśli możecie w ciągu dnia poświęcić więcej czasu na rynek transferowy, spróbujcie sprzedawać karty na 1-godzinnych licytacjach. Możecie także spróbować wystawiać zawodników na kilkugodzinne licytacje na noc - w takim przypadku mogą je licytować Gracze z innych stref czasowych.