Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Kondycja zawodników (Fitness) - jak działa, co na nią wpływa? FIFA 23 poradnik, porady

Zawodnicy w FIFA 23 męczą się tak samo, jak prawdziwi piłkarze na zwykłym boisku. Kondycja piłkarzy w FIFA 23 zależy od kilku czynników – sprawdźcie jakich.

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2022

Z tej strony poradnika do gry FIFA 23 dowiecie się, jak działa pasek kondycji i co wpływa na wytrzymałość zawodników.

Czym jest kondycja zawodnika?

W FIFA 23 kondycja piłkarza podawana jest liczbowo, w skali od 1 (bardzo zła kondycja) do 99 punktów (idealna kondycja) - FIFA 23: Kondycja zawodników (Fitness) - jak działa, co na nią wpływa? - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 kondycja piłkarza podawana jest liczbowo, w skali od 1 (bardzo zła kondycja) do 99 punktów (idealna kondycja). W trakcie rozgrywki, w dolnym rogu ekranu możecie zauważyć pasek kondycji piłkarza:

  1. Niebieski kolor: zmniejsza się z czasem, gdy zawodnik podejmuje wysiłek fizyczny, np. wykonuje sprint, osłania piłkę ciałem itd., a regeneruje się w momencie, gdy wysiłek zostanie ograniczony. Gdy pasek zmieni kolor na czerwony, zawodnik będzie wyczerpany i może łatwo stracić piłkę lub nie dobiec do podania.
  2. Biały kolor: oznacza pułap, do którego kondycja zawodnika powróci w momencie, gdy zmniejszycie jego wysiłek.

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że pasek kondycji zawodnika będzie stale się zmniejszał, dlatego mniej wytrzymali piłkarze będą musieli zostać zmienieni w trakcie meczu.

Co wpływa na kondycję zawodnika?

W grze FIFA 23 można wyróżnić wiele czynników, które wpływają na kondycję zawodników:

  1. Czas gry: kondycja zawodnika jest proporcjonalna do tego, jak długo przebywa na boisku. Przykładowo, jeśli gra na dużej intensywności przez 45 minut, to jego kondycja spadnie o połowę.
  2. Wysiłek: piłkarze męczą się, gdy wykonują różne czynności - biegają, wykonują sprinty, walczą o piłkę itd.
  3. Wytrzymałość (Stamina): wytrzymałość piłkarzy jest różna, przez co niektórzy mogą grać pełne 90 minut na dużym wysiłku, a inni będą musieli zostać zmienieni już na początku drugiej połowy meczu.
  4. Kontuzje: urazy zawodników wpływają na ich kondycję.
  5. Pracowitość (Work rates): jeśli zawodnik ma wysoką pracowitość w ataku i w obronie, będzie szybciej się męczył od takiego, który charakteryzuje się pracowitością na poziomie niska/średnia.

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że po 45 minutach na murawie piłkarze odzyskają nieco wytrzymałości, ale nigdy nie zregenerują się do maksimum.