Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Dośrodkowania - rodzaje, jak wykonywać FIFA 23 poradnik, porady

W grze FIFA 23 można w różny sposób wrzucać piłkę w pole karne, dlatego warto wiedzieć, z jakich zagrań korzystać w określonej sytuacji. Sprawdźcie, jak najlepiej dośrodkowywać w FIFA 23.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jakie rodzaje dośrodkowań można wykonywać w grze FIFA 23 i jak robić to najlepiej, w zależności od sytuacji na boisku.

Szersza strefa dośrodkowań

W grze FIFA 23 wprowadzono szerszą strefę dośrodkowań, dzięki czemu możecie wykonywać dośrodkowania ze skraju pola karnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mieli więcej okazji na to, aby zaskoczyć defensywę rywala.

Klasyczne dośrodkowanie górą

Dośrodkowanie piłki w pole karne górą (kwadrat/X) to w większości przypadków najlepszy sposób na dogranie piłki do wbiegających napastników - FIFA 23: Dośrodkowania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Dośrodkowanie piłki w pole karne górą (kwadrat/X) to w większości przypadków najlepszy sposób na dogranie piłki do wbiegających napastników. Pamiętajcie, aby nie zagrywać futbolówki ze zbyt dużą siłą, aby piłka nie przeleciała nad głowami zawodników. Jeśli podanie będzie zbyt głębokie i będzie leciało w stronę bramki, zapewne zostanie wyłapane przez bramkarza.

Zwróćcie uwagę na to, czy atakujący zdążyli już wbiec w pole karne, uwolnili się spod opieki obrońców i będą mogli odebrać podanie. Jeśli tak się nie stało, możliwe, że będziecie musieli znaleźć inne rozwiązanie na zakończenie akcji.

Wysokie dośrodkowanie

Zagranie bardzo podobne do klasycznego dośrodkowania, jednak wykonując wysokie dośrodkowanie (L1+kwadrat/LB+X) sprawicie, że futbolówka będzie lecieć nieco wyżej, a następnie zacznie opadać trochę wolniej po innej trajektorii, co da Wam czas na wypracowanie sobie pozycji do oddania strzału głową - FIFA 23: Dośrodkowania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Zagranie bardzo podobne do klasycznego dośrodkowania, jednak wykonując wysokie dośrodkowanie (L1+kwadrat/LB+X) sprawicie, że futbolówka będzie lecieć nieco wyżej, a następnie zacznie opadać trochę wolniej po innej trajektorii, co da Wam czas na wypracowanie sobie pozycji do oddania strzału głową.

Niskie dośrodkowanie

Niskie dośrodkowanie (R1+kwadrat/RB+X), to kolejny skuteczny sposób na domknięcie akcji ofensywnej w grze FIFA 23 - FIFA 23: Dośrodkowania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Niskie dośrodkowanie (R1+kwadrat/RB+X), to kolejny skuteczny sposób na domknięcie akcji ofensywnej w grze FIFA 23. Wykonując tego typu zagranie, sprawicie, że piłka będzie lecieć na dość niskiej wysokości, co umożliwi adresatowi oddanie efektownego strzału z woleja lub szczupakiem.

Warto tutaj zaznaczyć, że zagranie to może być nieskuteczne w momencie, gdy w polu karnym przeciwnika jest duże zagęszczenie. W takiej sytuacji futbolówka zazwyczaj zostanie przechwycona lub wybita przez któregoś z obrońców.

Dośrodkowanie po murawie

Dośrodkowanie po ziemi (2*kwadrat/2+X) lub szybkie dośrodkowanie po ziemi (R1+2*kwadrat/RB+2*X), to kolejna możliwość dogrania piłki w pole karne w FIFA 23 - FIFA 23: Dośrodkowania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Dośrodkowanie po ziemi (2*kwadrat/2+X) lub szybkie dośrodkowanie po ziemi (R1+2*kwadrat/RB+2*X), to kolejna możliwość dogrania piłki w pole karne w FIFA 23. Doskonale sprawdza się w momencie, gdy zauważycie wbiegającego w pole karne napastnika, który znajduje się blisko prowadzonego przez Was piłkarza - możecie wtedy podać futbolówkę w taki sposób, że napastnik uderzy ją w biegu.

Jeśli w polu karnym przeciwnika jest duże zagęszczenie, szybkie dośrodkowanie po ziemi może spowodować duże zamieszanie, a niekiedy może zakończyć się to wbiciem bramki samobójczej.

Dośrodkowanie bez adresata

Następną metodą na zagranie piłki w pole karne w grze FIFA 23 jest dośrodkowanie bez adresata (L1+R1+kwadrat/LB+RB+X). Wykonując to zagranie, wrzucicie piłkę w pole karne i odbierze ją ten zawodników, który akurat znajdzie się w odpowiednim miejscu. Tego typu zagranie może sprawić przeciwnikowi wiele problemów, ponieważ ciężko będzie mu odgadnąć, do którego zawodnika adresowane jest podanie.

Popisowe dośrodkowanie

Popisowe dośrodkowanie (L2+kwadrat/LT+X), jak sama nazwa wskazuje, to techniczne zagranie, przy którym zawodnik wykonuje trick, a następnie podaje górą piłkę do adresata - FIFA 23: Dośrodkowania - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Popisowe dośrodkowanie (L2+kwadrat/LT+X), jak sama nazwa wskazuje, to techniczne zagranie, przy którym zawodnik wykonuje trick, a następnie podaje górą piłkę do adresata. Należy tutaj zaznaczyć, że przy tym zagraniu piłka leci dość wolno i na krótką odległość, więc jest skuteczne tylko w skrajnych przypadkach.