Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać FIFA 23 poradnik, porady

W grze FIFA 23 możecie strzelać na bramkę w różny sposób, dlatego warto wiedzieć, jak robić to najlepiej. Sprawdźcie, jakie rodzaje strzałów wykorzystywać w określonych sytuacjach bramkowych.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jakie rodzaje strzałów występują w grze FIFA 23, jak najlepiej strzelać, a także, w jakich sytuacjach najlepiej korzystać z określonych typów strzałów.

Precyzyjne wykończenie

Precyzyjne wykończenie (Timed Finishing) umożliwia oddanie lepszego, bardziej precyzyjnego strzału i metodę tę można wykorzystywać przy każdym strzale - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Precyzyjne wykończenie (Timed Finishing) umożliwia oddanie lepszego, bardziej precyzyjnego strzału i metodę tę można wykorzystywać przy każdym strzale. Aby wykonać precyzyjne wykończenie należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał, a następnie ponownie wcisnąć ten przycisk tuż przed dotknięciem piłki przez zawodnika (O, następnie O/B, następnie B). Moment, w którym należy ponownie wcisnąć przycisk strzału może różnić się, w zależności od zawodnika, dlatego wymaga to nieco wprawy.

W trakcie wykonywania precyzyjnego wykończenia nad głową zawodnika pojawi się znaczek trójkąta w określonym kolorze:

  1. Zielony trójkąt: precyzyjne wykończenie doszło do skutku.
  2. Czerwony trójkąt: drugie wciśnięcie przycisku strzału nastąpiło zbyt wcześnie, zawodnik skiksuje.
  3. Szary trójkąt: drugie wciśnięcie przycisku strzału nastąpiło zbyt późno, piłkarz odda zwykły strzał.

Precyzyjnego wykończenia nie warto wykorzystywać w każdym przypadku, bo margines błędu jest naprawdę duży.

Jeśli nie możecie skorzystać z precyzyjnego wykończenia w FIFA 23, sprawdźcie w opcjach gry, w zakładce dostosowywania sterowania, czy ta funkcja nie jest wyłączona.

Zwykły strzał / strzał głową

Klasyczny strzał (O/B) o określonej sile, to w wielu przypadkach najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zdobycie gola w grze FIFA 23 - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Klasyczny strzał (O/B) o określonej sile, to w wielu przypadkach najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zdobycie gola w grze FIFA 23. Zwykły strzał możecie oddać z każdej pozycji, jednak jego skuteczność będzie zależała od atrybutów zawodnika (wykończenie akcji, siła strzału, strzały z daleka) i Waszej celności.

Gdy futbolówka leci na odpowiedniej wysokości, większość piłkarzy w FIFA 23 postara się oddać strzał głową - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Gdy futbolówka leci na odpowiedniej wysokości, większość piłkarzy w FIFA 23 postara się oddać strzał głową. Do tego typu zagrania dochodzi przede wszystkim, gdy zagrywacie piłkę w pole karne zwykłym dośrodkowaniem lub gdy rozgrywacie rzut wolny z rogu boiska.

Mocny strzał

Mocny strzał (Power Shot) to nowy rodzaj mechaniki, który pojawił się w grze FIFA 23 - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Mocny strzał (Power Shot) to nowy rodzaj mechaniki, który pojawił się w grze FIFA 23. Mocny strzał (L1+R1+O/LB+RB+B) jest mocniejszy i celniejszy od zwykłego strzału, ale trudniej go wykonać i wymaga to dłuższego przygotowania.

Aby wykonać mocny strzał, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  1. Zawodnik musi wziąć większy zamach, a więc należy upewnić się, czy ma na to wystarczająco dużo miejsca.
  2. Mocny strzał wymaga bardziej precyzyjnego celowania, także musicie uważnie kierować analogiem, aby nie przestrzelić.

Na skuteczność i celność mocnego strzału wpływają następujące atrybuty zawodników: siła strzału, wykończenie, opanowanie, pewne uderzenie piłki, strzały z daleka.

Strzał finezyjny

Strzał finezyjny (R1+O/RB+B) to uderzenie z mniejszą siłą, ale z większą precyzją, dodatkowo piłka nabiera sporej rotacji - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Strzał finezyjny (R1+O/RB+B) to uderzenie z mniejszą siłą, ale z większą precyzją, dodatkowo piłka nabiera sporej rotacji. Tego typu zagranie przydaje się przede wszystkim w momencie, gdy uderzacie zza linii pola karnego i chcecie posłać piłkę w dłuższy róg bramki.

Przygotowując się do strzału finezyjnego, zwróćcie uwagę na to, aby ustawić się pod kątem do bramki i oddać strzał lepszą nogą zawodnika. Strzał finezyjny jest trudny do obrony, szczególnie dla gorzej sklasyfikowanych bramkarzy.

Niski strzał

W FIFA 23 zmieniono nieco mechanikę niskiego strzału, przez co nie trzeba teraz używać konkretnej komendy - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 zmieniono nieco mechanikę niskiego strzału, przez co nie trzeba teraz używać konkretnej komendy. Zawodnicy oddadzą niski strzał (Low Driven Shot) automatycznie, gdy użyjecie małej siły (do maksymalnie 40%) - metoda działa na regularne, finezyjne i mocne strzały.

Strzał podcinką, lob

Strzał podcinką (L1+O/LB+B) to techniczne uderzenie, które wykorzystuje się w momencie, gdy bramkarz wychodzi z bramki i/lub nurkuje pod nogi atakującego zawodnika - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Strzał podcinką (L1+O/LB+B) to techniczne uderzenie, które wykorzystuje się w momencie, gdy bramkarz wychodzi z bramki i/lub nurkuje pod nogi atakującego zawodnika. Pamiętajcie, aby przy tym zagraniu nie użyć zbyt dużej siły, ponieważ piłka poleci nad bramką.

Popisowy strzał (przewrotka, nożyce, wolej, skorpion, szczupak)

Popisowy strzał (L2+O/LT+B), jak sama nazwa wskazuje, nastawione jest na zrobienie show - FIFA 23: Strzały - rodzaje, jak wykonywać - FIFA 23 - poradnik do gry

Popisowy strzał (L2+O/LT+B), jak sama nazwa wskazuje, nastawione jest na zrobienie show. Gdy to zagranie jest wykonywane przez lepiej wyszkolonych technicznie zawodników, jest naprawdę spektakularne. W zależności od tego, na jakiej wysokości adresowana jest piłka do napastnika, zawodnik może oddać strzał przewrotką, nożycami, z woleja, a nawet skorpionem.

Jeśli prowadzicie futbolówkę przy nodze i chcecie oddać spektakularny strzał, zawodnik przed uderzeniem wykona sztuczkę techniczną i w niebagatelny sposób pośle futbolówkę w wybranym przez Was kierunku.

Należy tutaj także zwrócić uwagę na to, że w FIFA 23 dodano uderzenie zewnętrzną częścią stopy na żądanie (również L2+O/LT+B). Prawdopodobieństwo oddania takiego strzału jest większe dla zawodników z odpowiednią cechą.