Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Porady na start FIFA 23 poradnik, porady

Zanim włączycie grę FIFA 23, zapoznajcie się z głównymi poradami, które mogą przyczynić się do zwycięstwa w meczu. Sprawdźcie, jak dobrze wejść w mecz, jak skutecznie podawać, strzelać i odbierać piłkę.

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2022

Na tej stronie poradnika znajdziecie zestaw porad na start do gry FIFA 23. Przygotowaliśmy różne porady i podpowiedzi, które są skierowane przede wszystkim do początkujących Graczy.

Podania

Podania w grze FIFA 23 warto planować nieco wcześniej i wykonywać je w tempo, aby nie spowalniać zawodnika wybiegającego na czystą pozycję - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

Podania w grze FIFA 23 warto planować nieco wcześniej i wykonywać je w tempo, aby nie spowalniać zawodnika wybiegającego na czystą pozycję. Jeśli futbolówka trafi za plecy adresata, stracicie czas i tempo akcji, a w skrajnych przypadkach po prostu utracicie piłkę na rzecz przeciwnika. Zwróćcie także uwagę na to, czy podanie po ziemi może zostać zablokowane - jeśli tak, wybierzcie inne rozwiązanie, np. wycofanie futbolówki lub przerzucenie jej górą.

Więcej informacji i porad związanych z podaniami w grze FIFA 23 znajdziecie na stronie: Podania.

Sztuczki techniczne

W FIFA 23 jest wiele sztuczek technicznych, jednak nie wszyscy zawodnicy będą w stanie wykonać bardziej skomplikowane ruchy - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 jest wiele sztuczek technicznych, jednak nie wszyscy zawodnicy będą w stanie wykonać bardziej skomplikowane ruchy. W wielu przypadkach sprawdzają się najprostsze tricki, jak np. zamarkowanie strzału (Fake Shot), przetoczenie piłki na bok (Ball Roll) czy cofnięcie futbolówki i zmiana kierunku ruchu (Drag Back). Wykonywanie bardziej skomplikowanych sztuczek technicznych wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem niepowodzenia akcji.

Dośrodkowania

W wielu sytuacjach klasyczne dośrodkowanie piłki górą jest najlepszym rozwiązaniem, aby zagrać futbolówkę w pole karne do wbiegających napastników - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

W wielu sytuacjach klasyczne dośrodkowanie piłki górą jest najlepszym rozwiązaniem, aby zagrać futbolówkę w pole karne do wbiegających napastników. Przy wykonywaniu dośrodkowania w grze FIFA 23 musicie odpowiednio dobrać moc zagrania, aby piłka nie przeleciała ponad głowami zawodników.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak dośrodkowywać w grze FIFA 23 zajrzyjcie na stronę: Dośrodkowania.

Strzały na bramkę

W grze FIFA 23 możecie korzystać z wielu rodzajów strzałów, jak strzał klasyczny, techniczny, finezyjny czy precyzyjne wykończenie (Timed Finishing) - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

W grze FIFA 23 możecie korzystać z wielu rodzajów strzałów, jak strzał klasyczny, techniczny, finezyjny czy precyzyjne wykończenie (Timed Finishing). Warto tutaj zaznaczyć, że w FIFA 23 dodano mocne strzały (Power Shots), które trudniej wykonać, ale są one znacznie celniejsze i silniejsze. Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z grami sportowymi typu FIFA, klasyczny mocny strzał (O/B) będzie najprostszym i w wielu przypadkach najskuteczniejszym sposobem na zdobycie gola.

Więcej porad związanych ze strzałami na bramkę w FIFA 23 znajdziecie na stronie: Strzały na bramkę.

Stałe fragmenty gry

W FIFA 23 można wyróżnić kilka rodzajów stałych fragmentów gry - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 można wyróżnić kilka rodzajów stałych fragmentów gry:

  1. Rzuty z autu: starajcie się wyrzucić futbolówkę pod nogi zawodnika, który nie jest kryty przez piłkarza przeciwnika. Możecie także rzucić piłkę przed biegnącego zawodnika, aby po chwili do niej dobiegł.
  2. Rzuty rożne: w takiej sytuacji możecie zdecydować się na dośrodkowanie futbolówki w pole karne lub przywołać drugiego zawodnika do narożnika boiska i rozpocząć grę krótko, podając do kolegi z drużyny.
  3. Rzuty wolne: jeśli rzut wolny wykonujecie z miejsca, które nadaje się do oddania strzału, wybierzcie zawodnika, który charakteryzuje się najwyższymi umiejętnościami technicznymi i może oddać mocny, a przede wszystkim celny strzał.
  4. Rzuty karne: to zawsze loteria, ale wybierając miejsce, w które chcecie posłać piłkę, uważajcie, aby nie oddać zbyt mocnego strzału, ponieważ futbolówka może poszybować ponad lub obok bramki.

Więcej porad związanych z wykonywaniem rzutów wolnych znajdziecie na stronie: Stałe fragmenty gry.

Atak

Atakując na bramkę przeciwnika, musicie bacznie obserwować, co dzieje się na murawie i planować swoje ruchy zawczasu - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

Atakując na bramkę przeciwnika, musicie bacznie obserwować, co dzieje się na murawie i planować swoje ruchy zawczasu. Jeśli żaden z zawodników nie wysuwa się na wolną pozycję, możecie manualnie kazać im wybiec do podania (L1/LB). W trakcie rozgrywania akcji korzystajcie ze wszystkich dostępnych zagrań, a więc mieszajcie krótkie podania z długimi, wypuszczajcie futbolówkę na wolne pole, grajcie z klepki, przerzucajcie ciężar gry na drugą stronę boiska, atakujcie skrzydłami itd.

Jeśli chcecie nauczyć się, jak atakować w grze FIFA 23, zajrzyjcie na stronę: Gra w ataku.

Obrona

W większości przypadków zawodnicy sterowani przez AI dobrze poradzą sobie w obronie, jednak w niektórych sytuacjach będziecie musieli przejąć kontrolę nad swoimi piłkarzami i zatrzymać akcję przeciwnika. W FIFA 23 niezwykle ważna jest skuteczna zmiana zawodników, aby znaleźć się tuż obok atakującego piłkarza przeciwnika.

Przy próbie odzyskania futbolówki najlepiej jest korzystać z klasycznego odbioru (X/A lub O/B), aby nie spowodować faulu - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

Przy próbie odzyskania futbolówki najlepiej jest korzystać z klasycznego odbioru (X/A lub O/B), aby nie spowodować faulu. Wślizgi wykonujcie tylko w sytuacji, gdy będziecie pewni, że nie sfaulujecie przeciwnika. Nie ma co ryzykować otrzymania czerwonej kartki i osłabienia drużyny.

Więcej porad związanych z obroną w grze FIFA 23 znajdziecie na stronie: Gra w defensywie.

Pressing

Grając w defensywie, a nawet na połowie przeciwnika, możecie skorzystać z pressingu kolegi (R1/RB) lub dwóch kolegów z drużyny (2xR1/RB) i poprosić o pomoc w odebraniu piłki - FIFA 23: Porady na start - FIFA 23 - poradnik do gry

Grając w defensywie, a nawet na połowie przeciwnika, możecie skorzystać z pressingu kolegi (R1/RB) lub dwóch kolegów z drużyny (2xR1/RB) i poprosić o pomoc w odebraniu piłki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie odciąć przeciwnikowi drogę do skutecznego rozegrania futbolówki, ale musicie także liczyć się z tym, że na chwilę pewien obszar boiska pozostanie bez krycia.

Formacje

W grze FIFA 23 do dyspozycji Graczy oddano wiele formacji jak np. 4-4-2, 4-3-2-1, 4-2-1-2-1. Kluczem do sukcesu jest znalezienie formacji do własnego stylu gry, dlatego warto eksperymentować i znaleźć odpowiednie ustawienie zawodników, które umożliwi Wam skuteczny atak i obronę.