Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra FIFA 23 poradnik, porady

W FIFA 23 można konstruować akcje ofensywne na różne sposoby, w zależności od preferowanej taktyki. Poznajcie kilka uniwersalnych zasad, które mogą przyczynić się do lepszego rozgrywania piłki.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2022

Z tej strony poradnika dowiecie się, jak poprawnie budować akcje w grze FIFA 23, a także jak przeprowadzać sprawne kontry.

Kontrola piłki

Korzystając z odpowiedniego przycisku (L1/LB) i z lewego analogu można wejść w tryb kontroli piłki - FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra - FIFA 23 - poradnik do gry

Korzystając z odpowiedniego przycisku (L1/LB) i z lewego analogu można wejść w tryb kontroli piłki. Prowadzony przez Was piłkarz będzie sprawnie przekładał piłkę z nogi na nogę lub kontrolował jej ruch do przodu i do tyłu, jednak będzie to uszczuplać jego poziom wytrzymałości. Kontrolując piłkę macie większą szansę na ominięcie rywala, który próbuje ją Wam odebrać i zerwać się do sprintu.

Kontrola środka boiska

Środek boiska to bardzo newralgiczne miejsce, gdzie nie warto podejmować pochopnych decyzji i nadmiernego ryzyka, ponieważ przeciwnik będzie mógł to wykorzystać, odebrać piłkę i wyprowadzić szybką kontrę. Starajcie się rozgrywać spokojne, pewne podania i powoli rozrywać linię pomocy przeciwnika, czekając na możliwość uruchomienia skrzydłowych i napastników.

Blokada adresata

Blokowanie adresata (L3+R3) to mechanika, która umożliwia oddanie kontroli nad piłkarzem prowadzącym piłkę AI, dzięki czemu możecie przerzucić się na innego, dowolnego zawodnika, który ma odebrać podanie - FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra - FIFA 23 - poradnik do gry

Blokowanie adresata (L3+R3) to mechanika, która umożliwia oddanie kontroli nad piłkarzem prowadzącym piłkę AI, dzięki czemu możecie przerzucić się na innego, dowolnego zawodnika, który ma odebrać podanie. Zanim zablokujecie zawodnika, upewnijcie się, że w pobliżu nie znajduje się zawodnik rywala, który będzie mógł łatwo odebrać Wam piłkę.

Przywołanie zawodnika

Przywołanie zawodnika (R1/RB) to mechanika, która umożliwia ściągnięcie kolegi z zespołu, aby podać mu futbolówkę lub zamarkować podanie i zmylić w ten sposób rywala - FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra - FIFA 23 - poradnik do gry

Przywołanie zawodnika (R1/RB) to mechanika, która umożliwia ściągnięcie kolegi z zespołu, aby podać mu futbolówkę lub zamarkować podanie i zmylić w ten sposób rywala. Zawodnik, który jest przywoływany, zwróci się w kierunku piłki i podniesie rękę do góry, aby zasygnalizować gotowość do przejęcia futbolówki.

Wypuszczenie zawodnika

Wypuszczenie zawodnika to mechanika znana z poprzedniej odsłony gry FIFA - FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra - FIFA 23 - poradnik do gry

Wypuszczenie zawodnika to mechanika znana z poprzedniej odsłony gry FIFA. Prowadząc futbolówkę jednym piłkarzem, możecie zwrócić się w stronę wybranego zawodnika i wypuścić go, czyli rozkazać mu wybiec w kierunku potencjalnego podania (L1/LB).

Jeśli przez przypadek wypuścicie do przodu nie tego zawodnika, możecie na niego nakierować lewym analogiem i wcisnąć R1/RB, aby wrócił na swoją pozycję.

Podanie z wybiegnięciem (podanie z oddaniem)

Gra z klepki (L1+X/LB+A) to niezwykle skuteczny sposób na rozerwanie linii defensywnej przeciwnika, rozgrywając futbolówkę pomiędzy dwoma zawodnikami - FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra - FIFA 23 - poradnik do gry

Gra z klepki (L1+X/LB+A) to niezwykle skuteczny sposób na rozerwanie linii defensywnej przeciwnika, rozgrywając futbolówkę pomiędzy dwoma zawodnikami. Piłkarz inicjujący to zagranie odgrywa futbolówkę do kolegi z drużyny, a następnie wybiega do przodu i sygnalizuje podanie ruchem ręki. W takim momencie możecie zdecydować, czy dograć bezpośrednio pod nogę wybiegającego piłkarza, czy wysunąć piłkę nieco do przodu, na wolne pole.

Kontra

Okazja na wyprowadzenie kontry pojawia się w momencie, gdy przeciwnik np - FIFA 23: Gra w ataku - budowanie akcji, kontrola, kontra - FIFA 23 - poradnik do gry

Okazja na wyprowadzenie kontry pojawia się w momencie, gdy przeciwnik np. wykonał złe podanie, stracił piłkę w trakcie wykonywania zwodu lub jego strzał został zablokowany. Klasyczna kontra rozgrywana jest zazwyczaj bocznymi sektorami boiska, gdzie jednym długim podaniem można uruchomić szybkich zawodników. Można oczywiście wyprowadzić kontrę środkiem pola, jeśli dysponujecie wystarczająco szybkim napastnikiem i macie wystarczająco dużo miejsca, aby zagrać prostopadłe podanie.