Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

FIFA 23: Ważne Mecze (SBC) - czym są, jak wykonać? FIFA 23 poradnik, porady

Ważne Mecze w FUT 23 to wydarzenie związane z ciekawymi meczami piłkarskimi, które w danym tygodniu odbywają się na światowych boiskach. Sprawdźcie, jak się przygotować do tego wyzwania i jak na tym zarobić.

Ostatnia aktualizacja: 27 września 2022

Z tej strony poradnika do trybu FUT 23 w grze FIFA 23 dowiecie się, czym są Ważne Mecze (Marquee Matchups), a także jak można zarobić na tym wydarzeniu.

Opis, wymagania

Ważne Mecze (Marquee Matchups) to Wyzwanie Budowania Składu (SBC), które pojawia się w trybie FIFA 23 Ultimate Team w każdym kolejnym tygodniu. W skład tego SBC wchodzą cztery zadania, które związane są z wyróżnionymi meczami rozgrywanymi w danym tygodniu na światowych boiskach. Zazwyczaj są to spotkania o dużą stawkę, jak np. Liga Mistrzów czy ligowe derby (El Clasico, ligowy hit), ale mogą pojawiać się także mecze międzynarodowe (Liga Narodów, Mistrzostwa Świata lub Europy) i ciekawie zapowiadające się starcia drużyn ze środka tabeli różnych lig piłkarskich.

Do wykonania SBC Ważne Mecze w FUT 23 należy użyć piłkarzy z jednego/obydwu klubów lub reprezentacji narodowych wybranych do danego zadania. Przykładowo, jeśli gra ze sobą FC Barcelona i Bayern Monachium, będziecie musieli użyć co najmniej po 1 zawodniku z obydwu zespołów lub co najmniej 2 zawodników z jednego klubu. Dodatkowo trzeba będzie spełnić inne warunki jak np. określona minimalna ocena ogólna składu, odpowiedni poziom ogólnego zgrania lub zgrania na zawodnikach, ilość lig lub narodowości itd.

Premiera SBC Ważne Mecze

SBC Ważne Mecze w FUT 23 pojawia się w każdy czwartek o godzinie 19:00 czasu polskiego (GMT +2). Na wykonanie Marquee Matchups macie dokładnie tydzień, do momentu udostępnienia kolejnego wyzwania.

Zarabianie na SBC Ważne Mecze

Spotkania, które pojawią się w SBC Ważne Mecze można wytypować samemu, jednak wymaga to nieco przygotować i przejrzenia zestawienia meczów planowanych na dany tydzień. Na pewno warto zwracać uwagę na wyjątkowe wydarzenia piłkarskie jak starcie topowych zespołów w Lidze Mistrzów, El Clasico (FC Barcelona vs Real Madryt), finały pucharowe, mecze topowych reprezentacji (Portugalia vs Hiszpania, Anglia vs Niemcy) lub spotkania ligowe na szczycie.

Po wytypowaniu meczów przejdźcie na rynek transferowy FUT 23 i kupcie kilka złotych, ale tanich kart zawodników z oceną ogólną 75-78. Nie ma sensu kupować drogich piłkarzy, bo wszyscy i tak zawsze szukają taniego rozwiązania SBC. Następnie wystawcie kupione karty za wyższą cenę w momencie premiery SBC Ważne Mecze, ponieważ wtedy popyt będzie największy, a rynek transferowy zostanie wyczyszczony z potrzebnych kart przez co ich cena wzrośnie.