Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

FIFA 23 - poradnik do gry

FIFA 23 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 23: Zgranie (Chemistry) - czym jest, jak działa, jak zwiększyć FIFA 23 poradnik, porady

W trakcie tworzenia wymarzonego zespołu w trybie FUT 23 musicie zwracać uwagę na wiele czynników, jak np. atrybuty zawodników, ale równie ważne jest zgranie (Chemistry). Sprawdźcie, czym jest zgranie w FIFA 23, a także jak je zwiększyć.

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022

Z tej strony poradnika do gry FIFA 23 dowiecie się, czym jest zgranie (Chemistry), od czego zależy i jak zwiększyć współczynnik zgrania w zespole FIFA 23 Ultimate Team.

Czym jest zgranie?

W FIFA 23 przemodelowano współczynnik zgrania zespołu, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć jeszcze lepsze drużyny w trybie FUT 23 - FIFA 23: Zgranie (Chemistry) - czym jest, jak działa, jak zwiększyć - FIFA 23 - poradnik do gry

W FIFA 23 przemodelowano współczynnik zgrania zespołu, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć jeszcze lepsze drużyny w trybie FUT 23. Zgranie odgrywa kluczową rolę w kontekście możliwości i osiągów Waszych piłkarzy - określa, jak dobrze poradzą sobie w trakcie meczu.

Każdy piłkarz może mieć od 0 do 3 punktów zgrania, a premia ta oddziałuje na różne atrybuty zawodników - FIFA 23: Zgranie (Chemistry) - czym jest, jak działa, jak zwiększyć - FIFA 23 - poradnik do gry

Każdy piłkarz może mieć od 0 do 3 punktów zgrania, a premia ta oddziałuje na różne atrybuty zawodników. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że gdy zawodnik ma 0 punktów zgrania, jego atrybuty będą dokładnie na takim samym poziomie, jak na karcie.

Jak zwiększyć zgranie?

Zgranie (Chemistry) w grze FIFA 23, w trybie FIFA 23 Ultimate Team można zwiększyć na kilka sposobów:

  1. Pozycja na boisku: odpowiednie ustawienie na boisku to główny wymóg otrzymania punktów zgrania (napastnicy na ataku, pomocnicy w środku pola, a obrońcy w linii defensywnej). W innym przypadku zgranie zawodnika ustawionego na nieodpowiedniej pozycji wyniesie 0. Warto pamiętać, że w FIFA 23 piłkarze mogą mieć aż do 4 różnych preferowanych pozycji na boisku, więc można zmieniać to w zależności od potrzeb.
  2. Relacje z innymi zawodnikami: w zależności od tego, ilu piłkarzy z Twojego zespołu reprezentuje ten sam klub, ligę lub narodowość, mogą otrzymać od 1 do aż 3 punktów zgrania
  3. Menedżerowie: każdy zawodnik reprezentujący tą samą narodowość lub ligę, co menedżer otrzyma 1 punkt zgrania. Nie można uzyskać 2 punktów za tę samą narodowość i ligę.
  4. Karty specjalne: Ikony i Bohaterowie FUT zawsze będą mieli pełne zgranie, gdy będą grać na preferowanych pozycjach na boisku. Ikony będą dodawać 2 punkty do zgrania zawodnikom z tego samego kraju, a Bohaterowie dodają 1 punkt zgrania piłkarzom tej samej narodowości i 2 punkty zawodnikom z tej samej ligi.

W FIFA 23 usunięto połączenia pomiędzy poszczególnymi pozycjami na boisku, więc nie musicie więcej się o to martwić. Po prostu skupcie się na odpowiednich pozycjach piłkarzy.