Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Warhammer - poradnik do gry

Total War: Warhammer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdolności i ekwipunek Lordów oraz Bohaterów | Bohaterowie | Total War Warhammer poradnik Total War: Warhammer

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2019

Zdolności i ekwipunek Lordów oraz Bohaterów

Lordowie i Bohaterowie znacząco różnią się od zwykłych jednostek na polu walki, lecz nie tylko ze względu na swoje (na ogół) większe możliwości bojowe, czy sterowanie armią w przypadku Lordów. Mogą także zdobywać poziomy doświadczenia (które różnią się od tych oferowanych dla zwykłych jednostek), nowe przedmioty, świtę i sztandary - wszystko to wpływa na ich skuteczność w walce, jak i na same królestwo.

Zdobywanie i przydzielanie punktów umiejętności

Okno umiejętności pozwala ci odblokować nowe zdolności Lordów i Bohaterów. - Zdolności i ekwipunek Lordów oraz Bohaterów | Bohaterowie | Total War Warhammer - Total War: Warhammer - poradnik do gry
Okno umiejętności pozwala ci odblokować nowe zdolności Lordów i Bohaterów.

Lordowie i Bohaterowie za swoje czyny zdobywają coraz wyższe poziomy, za które z kolei otrzymują punkty umiejętności służące do odblokowywania nowych i potężniejszych zdolności. Każdy Lord i Bohater rozpoczyna standardowo (gdyż można zmienić to konstruując określone budynki) na 1 poziomie doświadczenia. Każdy poziom nagradza Lordów i Bohaterów dodatkowym punktem umiejętności, a że mogą oni osiągnąć maksymalnie 30 poziom, do rozdania będzie łącznie 29 punktów.

Jak nietrudno się domyślić punktów tych nie wystarczy na rozwój wszystkich zdolności, przez co trzeba wydawać je z rozwagą - tym bardziej, iż nie da się później zresetować przydzielonych już punktów, by móc rozdać je raz jeszcze. Warto więc poświęcić większość punktów umiejętności Lorda / Bohatera do rozwoju jednego tylko drzewka umiejętności. Jeśli chcesz, by Lord świetnie przewodził wojskami i wpływał na ich skuteczność na polu walki lepiej jest wykorzystać punkty w drzewku Umiejętności Bojowe. Jeśli jednak jednostka ta ma być przede wszystkim dobra w walce, lepiej jest zainwestować w punkty z drzewka Umiejętności Postaci.

Jednakże, oprócz standardowych Lordów i Bohaterów w grze dostępni są także Legendarni Lordowie - ci, których możesz wybrać w momencie rozpoczynania kampanii (bądź nająć później, gdy spełnisz określone wymagania). Lordowie ci na ogół są znacznie skuteczniejsi w walce, a także otrzymują kilka dodatkowych, unikalnych dla nich drzewek rozwoju. W tym przypadku warto jest inwestować właśnie w te umiejętności, gdyż są one normalnie niedostępne. Dla tych Lordów dostępne są także umiejętności powiązane z zadaniami fabularnymi - odblokowane automatycznie za osiągnięcie konkretnego poziomu i wykonanie zadania.

Do ekranu zdolności dostać można się, między innymi, klikając na cyfrę przedstawiającą poziom doświadczenia Lorda / Bohatera, którą znaleźć można w lewym dolnym rogu ekranu.

Ekwipunek Lordów i Bohaterów

Okno ekwipunku pozwala z kolei dostosować przedmioty, sztandary i świtę. - Zdolności i ekwipunek Lordów oraz Bohaterów | Bohaterowie | Total War Warhammer - Total War: Warhammer - poradnik do gry
Okno ekwipunku pozwala z kolei dostosować przedmioty, sztandary i świtę.

Prócz poziomów doświadczenia i zdolności, Lordowie i Bohaterowie mogą być wyposażeni w rozmaite przedmioty, takie jak broń, pancerz, talizmany, czy zaklęte przedmioty. Każdy z nich wpływa na Lorda w inny sposób, zwiększając jego statystyki, czy oferując unikalną zdolność (jak możliwość ciskania Kul Ognia dla Lordów i Bohaterów, którzy normalnie nie są w stanie władać magią). Daje to znacznie większe pole do popisu i pozwala wzmocnić kluczowe aspekty niektórych zdolności bohatera. Dzięki temu także możliwe jest zniwelowanie największych problemów, które trapią danego Lorda.

Dobrym przykładem może być tutaj Kholek Pożeracz Słońc, jeden z Legendarnych Lordów Wojowników Chaosu. Lord ten posiada absurdalną ilość punktów zdrowia i zadaje gigantyczne obrażenia, jednak ma bardzo cienki pancerz (zaledwie 30 punktów). Dzięki odpowiednim przedmiotom (jak i doborze zdolności) można zwiększyć tą wartość nawet dwukrotnie, niwelując jedyny problem tego Lorda. W przypadku innych Lordów sprawa wygląda tak samo, choć nie warto z, na przykład, maga robić wojownika - da się co prawda zwiększyć jego zdolności bojowe, jednak i tak będzie on w tej roli znacznie słabszy od typowego wojownika.

Oprócz przedmiotów można także dostosować świtę i sztandary. Sztandary podnoszą zdolności bojowe Lorda / Bohatera (bądź dają mu unikalną zdolność), a świta wpływa na całe twoje królestwo, bądź na wszystkich Lordów / Bohaterów. W przypadku świty mogą to być naprawdę potężne bonusy, jak przyspieszenie procesu prowadzenia badań, zwiększenie przychodów z handlu / budynków, wydłużenie ruchu wszystkich jednostek na mapie, czy nawet zwiększenie doświadczenia jednostek szkolonych w armii bohatera. Każdy bohater posiada 6 miejsc na sztandary i świtę.

Przedmioty, sztandary i świtę zdobywa się za wykonywanie zadań, czy wygrywanie bitew i oblężeń. Przedmioty są na ogół dobierane losowo - nie licząc zadań, w których jasno określona jest nagroda. Dodatkowo, przedmioty (wzorem gier MMORPG, czy chociażby tych z serii Diablo) posiadają swoje własne rangi, które wpływają na wartości statystyk / umiejętności, które oferują. Przedmioty mogą więc być rangi: przeciętny, ponadprzeciętny, wyjątkowych, czy, dostępny jedynie dla Legendarnych Lordów (za wykonanie zadań fabularnych) legendarne. Te ostatnie są o tyle wyjątkowe (nie licząc swych potężnych zdolności), iż nie da się ich utracić.

Do ekranu przedmiotów dostać można się, między innymi, klikając na ikonę "głowy i lupy", którą znaleźć można w lewym dolnym rogu ekranu.