Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Warhammer - poradnik do gry

Total War: Warhammer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kampania - porady | Zwierzoludzie | Total War Warhammer poradnik Total War: Warhammer

W przypadku rozgrywki Zwierzoludźmi kampania jest dosyć specyficzna, głównie przez wzgląd na system hord. Dlatego, zamiast szczegółowego przedstawienia ruchów w każdej turze, w tym rozdziale znajdziesz omówienie poszczególnych aspektów kampanii.

Rozwój hordy

W trybie ukrytego obozu twoja horda jest w pewnym stopniu ukryta przed wzrokiem przeciwnika. - Kampania - porady | Zwierzoludzie | Total War Warhammer - Total War: Warhammer - poradnik do gry
W trybie ukrytego obozu twoja horda jest w pewnym stopniu ukryta przed wzrokiem przeciwnika.

Podczas rozgrywki Zwierzoludźmi musisz mieć na uwadze, że rozwój budynków w hordzie pod pewnymi względami różni się od rozwoju normalnych osad podczas rozgrywki innymi rasami. Przede wszystkim tutaj do wniesienia każdego budynku będziesz potrzebował pewnej nadwyżki populacji. Największej nadwyżki potrzebują podstawowe wersje każdego budynku, a dodatkowo wniesienie jednego budynku podbija koszt populacji potrzebny do wniesienia pozostałych. Dlatego nim wniesiesz dany budynek zastanów się, czy na pewno jakiś inny nie będzie w aktualnej sytuacji bardziej potrzebny, bo nim będziesz mógł wnieść kolejny trochę czasu minie. Szybkość rozwoju hordy zależy od wykupionych umiejętności lorda, a także opracowanych technologii. Możesz go dodatkowo przyspieszyć, kiedy po zdobyciu osady zamiast łupów pieniężnych zdecydujesz się wybrać bonus do rozwoju populacji w hordzie.

Dodatkowo horda sama w sobie nie przynosi ci żadnych zysków. Prawie wszystkie budynki jakie będziesz mógł wnieść służą do werbunku wojska i bohaterów. Oprócz tego są dwa budynki wsparcia, jeden z nich wzmocni twoje jednostki w hordzie, zaś drugi zmniejszy koszt ich utrzymania. Choć wniesienie tego drugiego budynku jest opłacalne to wstrzymaj się z tym dopóki nie wniesiesz interesujących cię budynków wojskowych - ponieważ znacznie spowolni on rozwój twojej hordy. Utrzymanie jednostek możesz także zmniejszyć budując kolejne poziomy budynków wojskowych - tutaj zostanie zmniejszony koszt utrzymania jednostek, które możesz werbować w danym budynku. Jednakże i tak głównym czynnikiem decydującym o utrzymaniu twoich hord będzie niszczenie osad oraz plądrowanie terytoriów, których nie jesteś w stanie aktualnie zdobyć odpowiednim trybem armii.

Uwaga, w chwili porażki i stracenia całej hordy tracisz również bezpowrotnie wszystkie wniesione w niej budynki (nawet w przypadku gdy jest to horda Legendarnego Lorda, który będzie mógł się odrodzić po kilku turach).

Awansowanie lordów i bohaterów

Po wykupieniu odpowiednich umiejętności oraz technologii będziesz mógł błyskawicznie doprowadzać do wyniszczenia garnizony miast - dzięki temu ich zdobycie nie będzie stanowić problemu. - Kampania - porady | Zwierzoludzie | Total War Warhammer - Total War: Warhammer - poradnik do gry
Po wykupieniu odpowiednich umiejętności oraz technologii będziesz mógł błyskawicznie doprowadzać do wyniszczenia garnizony miast - dzięki temu ich zdobycie nie będzie stanowić problemu.

W przypadku lordów Zwierzoludzi warto od początku kampanii inwestować w umiejętności dające efekty na mapie kampanii. Błogosławiony przez zło oraz Pożywianie się ludźmi poprawi stan twojego skarbca, zaś dzięki umiejętności Ruina będziesz mógł szybko zajmować z małymi stratami osady - po prostu czekając kilka tur, aż znajdujący się w nich garnizon znajdzie się pod wpływem wyniszczenia.

Czas oblężeń możesz także skrócić wykupując umiejętność Nieugięty u wcielonych do armii bohaterów.

Podboje

W przypadku Zwierzoludzi twoim celem będzie zniszczenie aż trzech głównych frakcji: Imperium, Bretonni oraz Krasnoludów oraz dziewięciu pomniejszych frakcji Imperium. Z tych frakcji Bretonnia jest najłatwiejszym celem, dlatego przeciw niej powinieneś się w pierwszej kolejności skierować by wzmocnić swoje hordy. Główną trudnością jaką możesz napotkać podczas walki z tą frakcją jest fakt, że szybko dostaje ona mury w każdej osadzie - tutaj przydatne będzie wykupienie powyżej wymienionych umiejętności u lordów oraz technologii Niekształtne wizje, która również skróci czas oblężeń.

Następnym twoim celem powinno być Imperium oraz jego frakcje. Tutaj wspomoże cię inwazja Wojowników Chaosu (z którymi warto się sprzymierzyć), dzięki której Imperium będzie mocno osłabione, zwłaszcza, że będzie toczyć jeszcze wojny z frakcjami Wampirów. Najlepiej też byś w pierwszej kolejności wyeliminował główną frakcję Imperium, dzięki temu zapobiegniesz zjednoczeniu się jej z pozostałymi frakcjami.

Ostatnim, najcięższym celem będą Krasnoludy. Ta frakcja najprawdopodobniej się już zjednoczy z pozostałymi przedstawicielami swojej rasy. Podczas walki z nimi unikaj walki z kilkoma ich armiami naraz - w starciu z silną piechotą krasnoludów twoje hordy mogą zostać po prostu zmiażdżone. Skup się na eliminowaniu pojedynczych armii i niszczeniu słabo bronionych osad.

Uwaga, jako, że niszczenie Wampirów nie jest wymagane do ukończenia kampanii, to staraj się unikać wojny z tą rasą.