Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

L.A. Noire - poradnik do gry

L.A. Noire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Osiągnięcia w LA Noire | Inne L.A. Noire poradnik, solucja

Osiągnięcia

Poniższa tabelka prezentuje pełną listę osiągnięć (achievementów) wraz z omówieniem sposobów ich pozyskiwania.

OSIĄGNIĘCIE

SPOSÓB POZYSKANIA

A Cop On Every Corner

Musisz zaliczyć dowolną poboczną misję (Street Crime).

Asphalt Jungle

Musisz powalić na ziemię uciekającą osobę. W grze przystępuje się do wielu pościgów. W celu uaktywnienia możliwości powalenia uciekiniera musisz się do niego zbliżyć na niewielką odległość i po otrzymaniu stosownej informacji szybko wcisnąć przycisk A.

Auto Collector

Musisz zasiąść za kierownicą co najmniej 40 modeli pojazdów (spośród 95).

Auto Enthusiast

Musisz zasiąść za kierownicą co najmniej 5 modeli pojazdów (spośród 95).

Auto Fanatic

Musisz zasiąść za kierownicą każdego z 95 dostępnych modeli pojazdów.

Dead Men Are Heavier

Musisz zabić co najmniej 100 przeciwników.

Golden Boy

Musisz w trakcie dowolnego śledztwa odblokować wszystkie ślady (Clues).

Hollywoodland

Musisz odnaleźć wszystkie złote taśmy filmowe.

Huckster

Musisz zadać Leland'owi Monroe wszystkie cztery pytania podczas pierwszego spotkania, umiejętnie dobierając też reakcje na jego odpowiedzi. Ma to miejsce w trakcie rozwiązywania osiemnastego śledztwa (A Walk in Elysian Fields).

Johnny On The Spot

Musisz odpowiedzieć na 20 zgłoszeń przez radio dotyczących pobocznych misji (Street Crime). W tym celu musisz po usłyszeniu kominikatu wcisnąć przycisk A, po czym dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Keep A Lid On

Musisz wygrać pojedynek wręcz, nie doprowadzając do sytuacji utraty kapelusza. Najlepiej jest wybrać jedną z prostszych walk. Warto też umiejętnie korzystać z bloku oraz przybliżać się do przeciwnika tylko w celu zadania ciosu.

Lead Foot

Musisz przez co najmniej 10 sekund poruszać się z prędkością co najmniej 80 mil na godzinę. Do tego zadania warto oczywiście wybrać jedno ze sportowych aut i rozstawić się na długim, wielopasmowym odcinku drogi. Możesz także popróbować na odcinkach z licznymi zjazdami, które dodatkowo rozpędzą sterowaną maszynę.

Magpie

Musisz odblokować co najmniej 95% ze wszystkich śladów (Clues) związanych z głównymi śledztwami.

Miles On The Clock

Musisz przejechać co najmniej 195 mil. Nie powinno z tym być dużych problemów, o ile będziesz pamiętał o docieraniu do kolejnych punktów na mapie we własnym zakresie, a nie dzięki wykorzystaniu partnera w formie kierowcy.

Moth To A Flame

Musisz zaliczyć wszystkie śledztwa wydziału Arson.

No Rest For The Wicked

Musisz zaliczyć wszystkie śledztwa wydziału Vice.

Not So Hasty

Musisz zatrzymać uciekiniera poprzez oddanie strzału ostrzegawczego. Jest to możliwe jedynie w kilku pościgach i poznasz to po tym, że główny bohater wyciągnie podczas biegu swój pistolet. Musisz wtedy szybko wymierzyć w zbiega i zaczekać na naładowanie się paska BEZ oddawania strzałów.

One For The File

Musisz w trakcie dowolnego śledztwa pozyskać i zbadać jakiś ślad.

Paved With Good Intentions

Musisz zaliczyć wszystkie śledztwa wydziału Traffic.

Police Academy

Musisz zaliczyć wszystkie śledztwa wydziału Patrol.

Public Menace

Musisz w trakcie dowolnego śledztwa narobić szkód na kwotę co najmniej 47000 dolarów. Najłatwiej można to osiągnąć masowo uszkadzając pojazdy (najlepiej poprzez zderzenia czołowe), choć możesz też niszczyć elementy wystroju (ławki, parkometry itp.) oraz potrącać przechodniów.

Roscoe And Friends

Musisz użyć każdej broni dostępnej w grze do zabicia co najmniej jednego przeciwnika. Warto tu pamiętać o podnoszeniu i używaniu broni pozostawianych przez wrogów, w szczególności w misjach pobocznych. Nie zapomnij też o wykorzystaniu miotacza ognia odnalezionego pod sam koniec gry.

Round Heels

Musisz umiejętnie przepytać McColl'a, tak by pozyskać od niego numer rejestracyjny auta podejrzanego. Ma to miejsce w trakcie rozwiązywania ósmego śledztwa (The Red Lipstick Murder).

Shamus To The Stars

Musisz ukończyć wszystkie główne śledztwa, zdobywając w każdym z nich maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. W celu osiągnięcia takiego wyniku musisz nie tylko zdobyć wszystkie ślady i poprawnie zadać wszystkie pytania, ale także unikać uszkadzania pojazdów, demolowania elementów otoczenia i potrącania przechodniów.

Stab-Rite

Musisz odnaleźć zakrwawiony nóż podczas eksploracji okolic kawiarni Ray's Cafe. Ma to miejsce w trakcie rozwiązywania szóstego śledztwa (A Marriage Made in Heaven). Istotne jest to żeby nóż obejrzeć przy pierwszej wizycie na miejscu wypadku, a nie w dalszej fazie gry.

Star Map

Musisz odkryć wszystkie zabytki.

The Brass

Musisz zdobyć najwyższą dwudziestą rangę.

The City Of The Angels

Musisz zaliczyć grę w 100%.

The Fighting Sixth

Musisz umiejętnie przepytać Felix'a Alvarro, tak by wyjawił nazwiska innych marines. Ma to miejsce w trakcie rozwiązywania szesnastego śledztwa (Manifest Destiny).

The Hunch

Musisz w trakcie przesłuchania dowolnej osoby cztery razy pod rząd skorzystać z intuicji (Intuition) w celu poprawnego przeprowadzenia rozmowy. Pamiętaj o tym żeby mieć w zapasie punkty intuicji, a także żeby wybrać rozmowę, która będzie składała się z czterech pytań. Punkty intuicji wykorzystuje się poprzez wciskanie przycisku LB (zamiast standardowego A, X lub Y).

The Long Arm Of The Law

Musisz zaliczyć wszystkie poboczne misje (Street Crimes).

The Moose

Musisz śledzić Candy Edwards bez korzystania z zasłon. Wyzwanie to jest związane z piętnastym śledztwem (The Set-Up) i można je najłatwiej osiągnąć poprzez utrzymywanie się w dużej odległości od kobiety, sygnalizowanej przez migającą ikonę. Warto dodać, że gra pozwala na zakrycie się na sam początek zadania gazetą i dopiero od tego momentu nie można korzystać z zasłon.

The Plot Thickens

Musisz w trakcie dowolnego śledztwa rozwiązać jakąś zagadkę.

The Shadow

Musisz przystąpić do śledzenia innej osoby, nie dając się przy tym zauważyć.

The Simple Art of Murder

Musisz zaliczyć wszystkie śledztwa wydziału Homicide.

The Straight Dope

Musisz w trakcie przesłuchania zarzucić danej osobie kłamstwo (Lie) i przedstawić na potwierdzenie oskarżeń właściwy dowód rzeczowy.

The Third Degree

Musisz w trakcie dowolnego śledztwa w poprawny sposób przesłuchać wszystkich świadków/podejrzanych. Oznacza to nie tylko konieczność odpowiedniego reagowania na ich kwestie, ale także zadania maksymalnej liczby pytań.

The Up And Up

Musisz ukończyć dowolne śledztwo, zdobywając na jego koniec maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. W celu osiągnięcia takiego wyniku musisz nie tylko zdobyć wszystkie ślady i poprawnie zadać wszystkie pytania, ale także unikać uszkadzania pojazdów, demolowania elementów otoczenia i potrącania przechodniów.

Traffic Stop

Musisz unieszkodliwić uciekający pojazd z pomocą partnera. Jest to możliwe jedynie w tych misjach, w których partner po dostatecznym zbliżeniu się do uciekającego auta zacznie do niego strzelać. Utrzymuj niewielką odległość od pojazdu zbiega do momentu, w którym przestrzelone zostaną opony.

Wooden Overcoats

Musisz zabić co najmniej 30 przeciwników celnymi strzałami w głowę.