Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 13 września 2017, 17:00

autor: Maciej Pawlikowski

Poza grami zajmuje się krytyką literacką, czasami trochę życiem, czasami trochę przeżyciem.

Stare, ale jare – gry sprzed lat, które ciągle goszczą na dyskach redakcji

Wracacie czasem do staroci? Powrót do starej gry może być ciekawym doświadczeniem. Zapytaliśmy członków redakcji, do których dawnych, około piętnastoletnich gier wracają w przerwach między premierami.

Po leniwym lecie pomału nadchodzi jesień – czas huraganów, grzybów i największych growych premier. Wszyscy czekamy na nowe propozycje Larian Studios, Piranha Bytes, Ubisoftu czy Monolithu. No właśnie, wszyscy?

Jasne – młode i zgrabne zawsze wygląda bardziej efektownie. Ale prawdę mówiąc, czasami odczuwamy znużenie. Myślimy wtedy, że to już nie to samo, i wspominamy z nutką nostalgii, jak dobrze było za naszych czasów. Czy dobrze, trudno powiedzieć. Było inaczej. Wracamy więc do gier, dla których potrafimy odesłać nową produkcję do kolejki – do gier, po które sięgamy po dziesięciu, piętnastu, dwudziestu latach, choć wyglądają strasznie, brzmią słabo i działają topornie. Ale wracamy, próbując być może odnaleźć to, co z taką siłą odczuwaliśmy wówczas, gdy w pełni chwały dopiero wstępowały na mniejsze lub większe trony. Powrót do starej gry może być równie cenny jak powrót do ulubionej przed laty lektury.

Z pewnością nasza lista wyda Wam się niepełna, bo nie ma na niej tej jednej, ukochanej przez Was gry. Pamiętajcie jednak: to gry bliskie NAM. Zastanówcie się, czy Wy również wracacie do jakichś staroci i dlaczego to robicie, skoro na rynku można znaleźć 123 inne, ładniejsze propozycje? Zachęcamy do dyskusji pod tekstem.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Zapytaliśmy pracowników i współpracowników GRYOnline.pl o stare gry, do których ciągle wracają. Nie chodziło nam o sentyment, tylko o tytuły, które faktycznie co jakiś czas odpalamy. W efekcie powstała lista klasycznych tytułów, które do dzisiaj są szalenie grywalne.

Diablo II – oldskul szatan

W SKRÓCIE:
  1. Producent: Blizzard Entertainment
  2. Data premiery: 29 czerwca 2000 r.
  3. Jak wrócić: sklep Blizzarda, GPC

Czego byście nie powiedzieli dobrego o tej grze, ja doskonale pamiętam 5 lipca 2000 roku, datę polskiej premiery najbardziej wówczas obrazoburczej produkcji. Siedziałem wtedy w samochodzie i wraz z ojcem, wujkiem i kuzynką jechaliśmy do Wrocławia, aby kupić Diablo II. Tak, to było duże wydarzenie. Na tyle duże, że rodzice wozili swoje impertynenckie i nie dające im żyć szczeniaki 100 kilometrów, by wydać kilkaset złotych na grę, na okładce której znajdował się wizerunek szatana. Naciąganie mamy na Minecrafta to przy tym pikuś. Wtedy to dopiero było coś.

Ale Diablo II – choć obecnie otaczane kultem – wcale nie miało łatwego życia po premierze. Krytyka, jaka spadła na Blizzard, dotyczyła m.in. zbyt kolorowej oprawy graficznej (pamiętacie główny zarzut stawiany Diablo 3? Cóż, czepialiśmy się już o to samo przy części drugiej). Twórcom dostało się też za ograniczenia erpegowej warstwy tytułu (ponownie kłania się krytyka D3), fabularną miałkość, klimat i ogólny niski poziom grafiki (choć ta od 1996 roku zrobiła znaczne postępy).

A jednak gra przyjęła się jak mało która, na wiele lat monopolizując rynek internetowych rozgrywek. Battle.net tętnił życiem (któż pamięta jeszcze pierwsze Battle.nety z tymi brzydkimi, nieczytelnymi chat-roomami?), a Telekomunikacja Polska robiła fortunę na dzieciach, które nabijały na rzężących modemach 55k rachunki na bajońskie sumy. Mój tato do dzisiaj wypomina mi to 1500 złotych.

Dlaczego wracamy?

  1. Bo to wciąż kawał świetnego, absolutnie wciągającego hack’n’slasha.
  2. Bo loot sam się nie ogarnie.
  3. Bo na serwerach wciąż czekają ludzie.
Diablo II

Diablo II

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Half-Life

Half-Life

Fallout

Fallout

Wrota Baldura

Wrota Baldura

Thief: The Dark Project

Thief: The Dark Project

StarCraft

StarCraft

Carmageddon

Carmageddon

Dungeon Keeper (1997)

Dungeon Keeper (1997)

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim

Sid Meier's Colonization

Sid Meier's Colonization

Zrobione za granicą, ukochane nad Wisłą. Kultowe gry Polaków
Zrobione za granicą, ukochane nad Wisłą. Kultowe gry Polaków

Są takie gry, które – choć powstały za granicą – największym kultem otaczane są w Polsce. Wybraliśmy najciekawsze z nich i spróbowaliśmy poszukać przyczyn tej niesamowitej popularności na Wisłą.

Klasyki na sterydach – fanowskie remaki kultowych gier
Klasyki na sterydach – fanowskie remaki kultowych gier

Gdzie deweloper nie może, tam modera pośle. Ta zasada sprawdza się często w przypadku gier, których oficjalnych remake’ów nie możemy się doczekać. Przyglądamy się najciekawszym fanowskim projektom odnawiającym klasyczne tytuły.

Najlepsze gry lat 90. Ranking dziewięćdziesięciu klasyków, które musisz znać
Najlepsze gry lat 90. Ranking dziewięćdziesięciu klasyków, które musisz znać

Kilkudziesięciu pracowników i współpracowników serwisu gry-online.pl wytypowało najlepsze (ich zdaniem) gry lat 90-tych. W efekcie powstał jedyny w swoim rodzaju ranking, który w wielu miejscach może okazać się zaskakujący.

Komentarze Czytelników (70)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.09.2017 23:49
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Oburzony
40
PC Gamer

A nikt w redakcji nie gra już w DOOM-a, Quake-a czy Settlersów?

14.09.2017 00:52
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ferrou
40
Centurion

To UFO Enemy Unknown nie jest już grywalne? ;)

14.09.2017 03:09
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
eurek
8
Legionista

Będąc na waszym miejscu wstawiałbym odnośniki (linki) do gier o których akurat jest pisane w takich zestawieniach. Ułatwiłoby to szukanie informacji o tych grach waszym czytelnikom.

14.09.2017 10:07
odpowiedz
Kamook
45
Pretorianin

Final Fantasy VII The Reunion !!!!!!! http://forums.qhimm.com/index.php?topic=14914.0

A fan-made mod pack with a host of tweaks and fixes.
BEACAUSE: In-game text translation fixes.
MENU OVERHAUL: Updates the font, menu and battle UI.
60FPS BATTLES: Corrects the battle frame rate of the PC versions to be 60, the same as the original PlayStation version (15FPS animations, 30FPS camera, 60FPS menus).
WEAPON: Adjusts various aspects of the game's difficulty to be smoother.
MODEL OVERHAUL: Attempts to improve character models in the game.
MEMORY PATCHES: Various memory patches, such as cheats et al..
1:35 SOLDIER QUEST: "99 1:35 Soldiers will be hidden throughout the world as collectables."

14.09.2017 10:08
odpowiedz
1 odpowiedź
Piratos
132
Niewidzialny Templariusz

Aż dziw bierze że tylko jedna osoba wspomniała o Age of Empires które w moim wypadku zawsze po formacie znajduję miejsce na dysku. Nawet z miesiąc temu skończyłem kampanię w AoE 1 bawiąc się przy tym świetnie. No i mam jeszcze ruskiego tłoka z dwójką z tym przepięknym polskawym tłumaczeniem z takimi szlagierami jak " Wrócę cię do ery kamieni!" to było coś.

post wyedytowany przez Piratos 2017-09-14 10:09:31
14.09.2017 10:28
odpowiedz
LSZ
42
Konsul

Ech, retro. Sentymentalnie się zrobiło. Miło się wraca do lat 90'tych. Nawet dziś. Obecnie na dysku Doom 2 (1994) z modem Brutal Doom (+Zandronum dla wysokiej rozdzielczości i innych usprawnień) robi REWELACYJNE wrażenie. :) Chyba mój ulubiony tytuł. Gram już... nie wiem który raz. Chociaż nadal nie mogę pojąć kilkunastokrotnych podejść niektórych graczy do gier o długości do kilkudziesięciu godzin jak np. RPG Baldur's Gate. Gry takie tracą na swojej tajemniczości kiedy pozna się już całą historię. Ale jeśli sprawia to komuś dużo radości...

14.09.2017 10:43
1
odpowiedz
B4dPenguin
3
Legionista

W sumie większość gier z listy radzi sobie świetnie i w dzisiejszych czasach, dlatego poza majesty czy grą "sida", taki starcraft, diablo albo heroes III nie dziwi swoją obecnością w zestawieniu. Ja osobiście lubię zagrać jeszcze w nieco już zapomnianego Warrior Kings, który bawił fabułą, rozbudowaną mechaniką czy ładną grafiką (choć dzisiaj nie powalającą).

post wyedytowany przez B4dPenguin 2017-09-14 10:44:44
14.09.2017 10:44
odpowiedz
Cobrasss
122
Senator

Niezły wybór :)
Zastanawia mnie brak Planescape: Torment albo jakiś Commnad & Conquer.

14.09.2017 11:12
odpowiedz
Sir Xan
78
Senator

Myślałem o Dark Souls...

Są tyle dobrych gier... Stare i nowe... Że można nazwać WIELKI dylemat. Co tu wybrać? XD

post wyedytowany przez Sir Xan 2017-09-14 11:14:48
14.09.2017 11:56
1
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
52
wiZARD of OZ

Chyba STALKER można zaliczyć do staroci (gra wygląda brzydko jak szrot) ale nadal powstają mody, szczególnie brać wschodnia uparła się przy ciągłym modowaniu Cienia Czarnobyla przez co powstają naprawdę perła mody (Złota Kula na ten przykład)

Diablo 1 z modami The Hell czy Tchernobog/Belzebub oraz Awaken to stali goście gatunku (głównie przez powolne tempo gry a nie nabuzowane adhd sequele) ale obecnie czekam na nowsze wersje modów, tymczasem Path of Exile zabiera mi czas.

Gothici z modami ale trafić na jakiegoś bez przegiętego poziomu trudności to nie lada wyczyn...

Wizardry 8 - powrót do gry postanowiłem uwiecznić przejściem dwóch porzednich części i importując postacie. Trochę to czasu zajmie...

Fallout Tactics ma kilka ciekawych modów, poza tym to prosta gra taktyczna która ma kilka problemów ale jak już wspominałem - taktyczne strzelanki z lootem to niemal wymarły gatunek...

Może jeszcze do tego Arx Fatalis, co jakiś czas znajduję moda do niego i tak się to kręci...
No i Deus Ex - GMDX daje mu drugie życie!

post wyedytowany przez SpecShadow 2017-09-14 12:22:30
14.09.2017 13:52
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Czaqqer
2
Legionista

Tyle tutaj klasyków, a zdałem sobie sprawę że ograłem tylko jednego: HoMM III. W sumie masę godzin w tej grze spędziłem, w szczególności grając w trybie hotseat.

Ja osobiście ze starych produkcji najczęściej wracam do:
-Tomb Raider II
-Re-volt
-Max Payne I

14.09.2017 13:54
odpowiedz
raziel_x
16
Legionista

Chyba jestem wyjątkowo stary, dla mnie niekwestionowanym królem "stare ale jare" jest Diablo (1), zaraz za nim Fallout (w tym przypadku jego 2 część) oraz Heroes of the Might and Magic 3.
Te 3 gry wywarły na mnie największe wrażenie.
Oczywiście jest wiele gier z Atari oraz Amigi 500/1200 w które grałem dużo wcześniej, ale to właśnie te trzy wymienione wyżej tytuły są grami do których wracam po latach (szczególnie HotMM3 w które gram regularnie)

14.09.2017 14:12
👍
odpowiedz
BloodPrince
96
Senator

Współczesne gry rzadko kiedy przechodzę dwa razy, ale do klasyków z lat dziewięćdziesiątych i okolic wracam regularnie.

14.09.2017 17:33
odpowiedz
xittam
93
Konsul

Ja lubię grać w akradówki - vendetta, street of rage 2, street fighter 2,3. Amigowe alcatraz, moonstone, lotusy, north and south. Pctowe Galcon, steamworld dig [ile razy tą grę ukończyłem "od kopa" to nawet nie zliczę], losowy scenariusz w DK Gold, lubię pojeździć dookoła mapy bez celu harleyem w gta:sa.

14.09.2017 21:24
odpowiedz
adam11$13
56
Pokémaniac

Sim City 4

Chyba od czasu ostatniego, dobrego dzieła Maxis nie znalazłem city-buildera, który potrafiłby mnie tak wciągnąć. Niesamowita grywalność, nastawiona na detale grafika, która się praktycznie nie starzeje, a do tego spora zawartość wliczając wydany później dodatek Rush Hour. Najlepsze są jednak mody... Dzięki nim właściwie można byłoby odwzorować każde istniejące miasto, miasteczko, a nawet metropolię.

Cities Skylines jest świetne i mimo iż uważam, że jest bardzo dobrym następcą gry Maxis to jak dla mnie jednak nie ten poziom. Jest bardziej rozbudowane to fakt, ale koniec końców mimo tych wszystkich możliwości zarządzania miastem, CS bardziej stawia na skalę aniżeli detale. Wszystkie budynki to jednakowe klocki (nawet mody specjalnie nie pomagają), a rzeczy pokroju katastrof naturalnych czy takie głupotki jak pieprzony śnieg muszą zostać zakupione za realną gotówkę w formie DLC-ków podczas gdy w wydanym w 2003, starusieńkim SC4, były dostępne od razu w grze lub są dostępne za darmo w formie fanowskich modów, których baza się stale zwiększa (tyle lat po premierze!).

14.09.2017 23:49
1
odpowiedz
petemut
19
Chorąży

Dla mnie niezbędnikowy zestaw klasyków na hdd to:

Heroes 3
Twierdza (Stronghold)
Railroad Tycoon 3
Byłoby też Civilization 2 (dla mnie najlepsza, najszybsza, najbardziej dynamiczna część serii), ale mam tylko jakąś starą płytkową wersję, z której uruchamianiem na nowszych systemach jest problem.
Na zbliżonym poziomie traktuje Icewind Dale’a i Unreala, ale nie mam w zwyczaju takich gier przechodzić po x razy. Choć jednak tego pierwszego mam ochotę przejść trzeci raz (u mnie to duża rzadkość), tym razem ekipą bez żadnego wojownika i z max siłą 16… no może 17 u każdego z 6-ciu członków, i myślę że w tym roku się za to wezmę. Unreala też chce sobie przypomnieć.
Niewiele niżej cenię sobie Disciples 2 i do niego też mam ochotę często wracać.
Z hack&slashy kiedyś D2, teraz chyba wolałbym PoE.
A, i dla szybkiej poprawy krążenia coś w typie Quake 3/Unreal Tournament.

Jest jeszcze parę rzeczy do których muszę wrócić, żeby sobie je lepiej ograć, a one mają też zadatki na obecność w moim niezbędniku: coś z rodziny EU (chyba najprędzej Hearts of Iron drugi lub trzeci), coś z Total Warów (Medieval 1 i 2, może Napoleon czy Shogun 2), Master of Orion 2, Heroes 5 z dodatkami, może któryś z XComów, może coś z Panzer Generali i jego klonów, Settlersi 2 w wersji zremakowanej (w oryginale strasznie mi przeszkadzał brak przyspieszania czasu), niewykluczone że Jagged Alliance 2, Tropico czy jakiś Zeus/Faraon… Jest tego strasznie dużo… Gdyby dziś ogłoszono koniec tworzenia gier komputerowych i nie byłoby niczego nowego, to raczej nie miałbym żadnych problemów żeby do końca swojego życia (niezależnie ile miałoby ono trwać) w coś sobie pogrywać, zwłaszcza że jest mnóstwo rzeczy których nigdy nie ruszyłem i leżą sobie na tzw. „kupce wstydu”. Wśród nich zapewne też znajdą się wybitne, ‘niezbędnikowe’ pozycje.

15.09.2017 00:44
odpowiedz
Asasyn15k
7
Legionista

Sam ograłem ostatnio (i w końcu całe przeszedłem!) drugie Majesty, LotR BFME i Warcraft'a 3 z dodatkiem, gdzie aktualnie przechodzę fanowskie mody. Cóż to są za gry. Te nowe się im niestety nie mogą równać. Takich strategii już po prostu nie robią. Jedynie Blizzard nowymi Starcraft'ami równa do Warcraft'ów, ale przynajmniej do mnie bardziej trafia świat i klimat Warcraft'a niż Jim'a Raynor'a. Dzięki wielkie za taki wspominkowy tekst!

15.09.2017 07:38
1
odpowiedz
n0rbji
47
Siedzący Byk

Jest wiele gier do których chętnie bym wrócił ale mam za mało czasu lecz nie przerwanie od 2004r mam zainstalowane pierwsze Call of Duty + dodatek United Offensive i co raz pogrywam w multi :)

15.09.2017 07:45
😎
odpowiedz
FbO'Up3k
15
Centurion

ja ostatnio bardzo dużo pykałem sobie w Red Alerta 2 + dodatki :) mape się naściągało i świetna giera :) Call of duty to już norma z tymi lamusami z Aimem i WH no ale co zrobić dzieci ciężko w tych czasach się uczy :P jak coś panowie zapraszam na FB-Flota Białego Orła stary były klan a może kogoś znajomego tam odnajdę :)

15.09.2017 08:00
odpowiedz
Apocaliptiq
126
Legend

Mam GTA2 i Q3A cały czas :)

15.09.2017 12:49
odpowiedz
Robosss
54
Konsul

Z tytulow w/w to tylko Diablo 2 i Heroes 3.
Jeszcze w Carmageddona gralem do 2005 roku. Pozniej testowalem tylko ver. GOG z muzyka w roku ok. 2012-14.
Diablo 2 Zainstalowalem w 2014 roku i pogrywalem troche. Jeszcze na patchu 1.13c lub D. Teraz jest 1.14d, ktory mam wrazenie, ze utrudnia rozgrywke jeszcze baradziej. Tak jakby mniej expa i trudniej. Kiedys gralem na 1.09 to ciskalem potwory jak chcialem, nawet na /players 8. Ostatnio zainstalowalem koledze te gre i pomoglem mu przejsc koncowke 2 i 3-go aktu. I az mnie naszlo zeby zagrac ponownie.
Heroes 3 - tez dobra, z niskimi wymaganiami, ktora dziala na kazdym lapku, ale za trudna, a specem od strategii nie jestem. Chyba w Heroes'ach V szlo mi lepiej. Patrze w przyszlosc na VI i najnowsza produkcje - jeszcze nie pykalem.

Oprocz tego lubie pogrywac w Colin Mcrae Rally 2.0. Widzialem fixa, ktory pozwala grac w widescreen'ie. Musze tylko ogarnac, jak to poustawiac, bo u mnie robila sie ver. eng (napisy), zamiast pl plus zbugowane textury, ale to wina ktorys opcji z grafiki - trzeba je wylaczyc. Do tego podobno trzeba tez edytowac plik *.ini i wpisac eu/pl zamiast czego innego.

I chyba moj idol, to Quake 1. Za malolata ogrywalem ver. oryginalna, bez sterowania myszka. Od 2009 mam Enhanced z ulepszonymi texturami. Przeszedlem kilka razy, w tym raz na poziomie trudnosci Nightmare, gdzie trzeba znac (prawie) wszystkie sekrety. Czeka mnie jeszcze ver. Epsilon, ale do tego potrzebuje lepszego kompa niz
ten z integra.

Do tego czekam na odswiezony Starcraft 1 w PL ver. lub zagram w zmodowanego na silniku z 2-ej czesci.
Zagralbym tez w przerobiny Age Of Empires 1 z dodatkiem, ale bedzie na Windows Store, wiec raczej odpada.

Reszta gier z listy mi sie nie podoba.

15.09.2017 19:11
odpowiedz
Lady
65
Sorceress Sephiria

Aktualnie od lat na dysku:

Diablo 2,
Baldur's Gate
Final Fantasy VII, FVIII, FF Xi i FFX

Fallout, Thief i Dungeon Keeper , o zgrozo, czekają do dziś na ogranie, daleko w kolejce na Finalami, a mam chyba z 7 części do ogrania/wyśrubowania wyników.

post wyedytowany przez Lady 2017-09-15 19:12:49
15.09.2017 19:40
odpowiedz
kuba1711
84
Ten post może kłamać?

Ech człowieka na wspominki wzięło, zacna lista. Mimo iż mogę uchodzić za smarka dla niektórych (rocznik 97) to cieszę się że wiele tych gier ogrywałem wracając ze szkoły :D Nie zgodzę się tylko z nieświeżą grafiką w Heroesach 3, szczerze jak teraz spojrzeć to trójka wygląda przyjemniej dla oka niż piątka.

15.09.2017 20:01
😊
odpowiedz
Deser
191
neurodeser

Myth - The Fallen Lords. Ten klimacik Czarnej Kompanii.

16.09.2017 09:25
👍
odpowiedz
Rick24
83
Generał

Ja po każdym formacie obowiązkowo od razu instaluję 2 gry:
- TES III: Morrowind + Tribunal + Bloodmoon
- Commandos: Behind Enemy Lines + Beyond the Call of Duty
I chociaż nie gram zbyt często (brak czasu) to jednak czasem sobie pod wieczór włączę i momentalnie wsiąkam ;)

post wyedytowany przez Rick24 2017-09-16 09:26:19
16.09.2017 12:10
odpowiedz
Pawson18
4
Centurion

Ze starszych gier te trzymam:

Gothic 1 + Edycja Rozszerzona + Dx 11 + Texture pack

Gothic 2 NK + Returning Rebalance 2.1 + Texture pack trzymałem bardzo długo.
Potem pogrywałem Gothic 2 NK + L'Hiver Edition + Dx 11.
A obecnie Gothic 2 NK mam z Returning 2.0, gdzie wykorzystano L'Hiver Edition i Dx11 czyli zarówno rozszerzenie fabularne i mocna poprawa graficzna.
Ale brak profesjonalnego spolszczenia.

Uwielbiam stare Tomb raider 1 i 2.
Remake TR 1 Anniversary z 2007 było dość dobre,
ale gra jest wyraźnie łatwiejsza od oryginału,
a 1 i 2 klasyczną najbardziej cenię.
TR 1 z 1996 to chyba największy przełom w grach.
Obecnie powstaje fanowski remake TR 2. Ostatnio wydane zostało demo - prawie cały 1 poziom.
Prequele Tomb raidera z 2013 i 2016 są udane,
ale to już nie to samo co stare części. Są za łatwe.

Kocham też Stare Resident evil.
Zwłaszcza 1 i 2 oraz remake 1 z 2002.
W 2015 r. dopiero wyszedł na pc remake 1 części w HD.
Obecnie powstaje remake Resident evil 2.

Half Life 1 i 2
Duke Nukem 3d
Blood 1
System Shock 2,
Unreal
Clive Barker's Undying
Baldur's gate 1,2,
Planescape Torment
Thief 1
Heroes of might & magic 2,3,
Warcraft 2,3
Fallout 1,2
Morowind
Wiedźmin 1,2,3
Colin McRae Rally 2.0
Need For Speed III i V

16.09.2017 13:04
odpowiedz
Iselor (Łódź)
102
Generał

Cóż, jedyne co u mnie ZAWSZE musi być na dysku to Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja, Doom II: Hell on Earth oraz Diablo 2.

17.09.2017 11:40
odpowiedz
Kazak
56
Centurion

Czemu ci pikinierzy i halabardnicy na screenie z Heroesów wyglądają inaczej? To z jakiegoś moda?

20.09.2017 18:59
odpowiedz
Gorn221
37
Łowca Demonów

Gothic na zawsze

22.09.2017 22:10
odpowiedz
Venkt
28
Centurion

Gothic, Twierdza, Unreal Tournament, Baldury, Icewindy, Morrowind, Heroes 234

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze