Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Twierdza Deluxe (PC)
OkładkaTwierdza Deluxe (PC)

Twierdza Deluxe PC

Twierdza Deluxe to specjalne wydanie cieszącej się dużą popularnością strategii czasu rzeczywistego (RTS) w klimatach średniowiecza.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twierdza Deluxe Premiera PC

19maja2006

pudełko PL

19maja2006

producent: Firefly Studios wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Twierdza Deluxe to specjalne wydanie jednej z najlepszych gier strategicznych w historii. W pudełku znajdziemy pierwszą część gry wraz z dodatkiem Excalibur Pack.

Twierdza to połączenie symulatora budowy średniowiecznych zamczysk i strategii ekonomicznej polegającej na zarządzaniu miastem. Akcja gry osadzona została w średniowiecznej Europie, a gracze mogą: zakładać nowe osady, rozwijać je, budować potężne twierdze oraz toczyć zajadłe batalie z udziałem dziesiątek różnorodnych wojsk. Nasze zamczyska możemy dowolnie projektować i konstruować z szeregu gotowych elementów (wieże, zwodzone mosty, tajemne wejścia, wilcze doły, balisty, kilka rodzajów muru itp.), tak by jak najlepiej pełniły funkcje obronne i nawet podczas oblężenia życie w mieście toczyło się normalnym tokiem. Podobnie tworzymy infrastrukturę ekonomiczną i gospodarczą osady - budując: domy mieszkalne, siedziby drwali, targ, farmy itp., czyli budynki, które zapewnią naszym poddanym pracę, jadło i pieniądze. Jednym z istotniejszych i zarazem widowiskowych elementów gry są walki. Szczególnie atrakcyjne są oblężenia zamków, w nich ścierają się różne jednostki, w tym specjalne jak: inżynierowie, saperzy wykonujący podkopy, żołnierze szturmujący mury z drabinami oraz mobilnym sprzętem (wieże oblężnicze, tarany, przenośne tarcze, balisty i katapulty).

Excalibur Pack to oficjalny dodatek do gry Twierdza, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzić się w roli obrońców takich twierdz jak: Zamek Camelot, Forteca Mordred’a oraz Tintagel. Dodatek ten zawiera również 5 autentycznych fortyfikacji: Zamek Edinburgh, Tower of London, Harlech, Haut-Koenigsbourg oraz Koblenz Stolzanfels.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1423 głosów czytelników.

Twierdza Deluxe cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Twierdza Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Twierdza Deluxe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D