Dying Light: Pierwsze zadanie (First Assignment)

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

2 Pierwsze zadanie (First Assignment)

Sposób odblokowania: Musisz zaliczyć główne zadanie 1 - Przebudzenie (punkt 1 na mapie).

Poziom trudności: średni

Nagroda: 3250 punktów doświadczenia

Musisz uzbroić pułapkę - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry
Musisz uzbroić pułapkę

Misję tę rozpocznij od spotkania się ze Spike'em przebywającym w niewielkiej budce w bezpiecznej strefie (punkt 2a na mapie). Po zakończonej rozmowie zabierz leżące na stole petardy (Firecrackers). Musisz teraz wyruszyć z powrotem w stronę Wieży, a konkretnie dotrzeć do zaparkowanego samochodu zlokalizowanego na zachód od kryjówki ocalałych (punkt 2b na mapie). Uaktywnienie tutejszej pułapki świetlnej jest bardzo proste, albowiem w okolicy nie powinny przebywać żadne zombiaki. Po uzbrojeniu pułapki wysłuchaj krótkiej rozmowy przez radio z Jade.

Zabij dwa zombiaki i po wejściu do budynku trzeciego - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry
Zabij dwa zombiaki i po wejściu do budynku trzeciego

Osoba, którą musisz uratować, przebywa w (domyślnie) niezajętej bezpiecznej strefie na północ od Twojej aktualnej pozycji (punkt 2c na mapie). Przedostań się do tej strefy np. dzięki wdrapaniu się na jej główną bramę wejściową. Zaatakuj dwóch zwykłych zarażonych dobijających się do niewielkiego budynku. Po wygranej bitwie otwórz drzwi. Okaże się, że osoba, którą miałeś uratować, przemieniła się już niestety w zombiaka. Musisz w rezultacie także i jej się pozbyć. Po zabezpieczeniu okolicy odszukaj puszkę z bezpiecznikami (pomieszczenie, w którym zabiłeś ostatniego zarażonego) i wejdź z nią w interakcję. Pozwoli ci to odblokować nową bezpieczną strefę.

Pozabijaj zarażonych lub odwróć ich uwagę, a następnie uzbrój dwie nowe pułapki - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry
Pozabijaj zarażonych lub odwróć ich uwagę, a następnie uzbrój dwie nowe pułapki

Wyrusz teraz na dach pobliskiego budynku (punkt 2d na mapie) i pozwól na to żeby Crane ponownie skontaktował się z G.R.E. Twoje kolejne zadanie to uzbrojenie pułapek w dwóch samochodach zaparkowanych w okolicy (punkt 2e na mapie). Problemem jest to, że wokół samochodów kręci się sporo zombiaków. Jeśli chcesz możesz zacząć je zabijać, ale walki będą wyczerpujące i możesz zostać łatwo otoczony. Lepszym pomysłem jest moim zdaniem podjęcie próby odwrócenia uwagi potworów otrzymanymi wcześniej petardami (stój na dachu budynku lub na jednym z balkoników podczas ich rozrzucania). Niezależnie od tego jak się zachowałeś doprowadź do uzbrojenia pułapek (każda z tych czynności zajmie bohaterowi tylko kilka sekund).

Musisz teraz dotrzeć do miejsc uzbrojenia w sumie czterech świetlnych pułapek i znajdują się one na północny-zachód stąd (punkty 2f na mapie) - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry

Musisz teraz dotrzeć do miejsc uzbrojenia w sumie czterech świetlnych pułapek i znajdują się one na północny-zachód stąd (punkty 2f na mapie). Z uzbrojeniem pierwszej pułapki nie powinieneś mieć dużych kłopotów (dotrzyj do niej od strony dachu, zeskakując na niewielki balkonik). Co do pozostałych trzech obiektów, trudniej dostępna jest jedynie pułapka wysunięta najbardziej na południe (ta przy torach kolejowych, obok mostu). W celu dotarcia do niej musisz wspiąć się po znajdującym się przy niej słupie (przytrzymaj klawisz skoku) i następnie po znalezieniu się w pokazanej na powyższym obrazku pozycji przeskoczyć na niewielki metalowy drążek z zamontowaną obok niego pułapką.

Do pokonania zbója możesz użyć butli z gazem - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry
Do pokonania zbója możesz użyć butli z gazem

Teraz wyrusz na zachód, a konkretnie w stronę panelu dystrybucji energii (punkt 2g na mapie). Próba przywrócenia dostaw prądu zakończy się niepowodzeniem i ponadto Crane zostanie zaatakowany przez przerośniętego zombiaka zwanego zbójem. Pokonanie zbója na obecnym stadium gry będzie dosyć trudne. Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować to rozważ podbieganie do potwora, zadawanie 1-2 szybkich ciosów bronią jednoręczną i odskakiwanie do tyłu lub na bok zanim wyprowadzi on swój silny atak. Możesz także wykorzystać fakt, iż w okolicy znajdują się butle z gazem i detonować je np. z pomocą gwiazdek czy innych broni do rzucania.

Musisz sprawdzić każdą ze skrzynek w poszukiwaniu dźwigni - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry
Musisz sprawdzić każdą ze skrzynek w poszukiwaniu dźwigni

Pokonanie zbója w walce nie jest obowiązkowe. Jeśli nie chcesz z nim walczyć to odciągnij potwora od pierwszej skrzynki, którą próbowałeś wcześniej otworzyć. Możesz tu sobie dodatkowo pomóc petardami w celu odwrócenia uwagi potwora. Niezależnie od tego jak się zachowałeś musisz sprawdzić trzy panele - jeden na zewnątrz budynku i dwa w środku. Za każdym razem trzeba wciskać szybko klawisz akcji żeby oderwać pokrywę i jako że zajmuje to kilka sekund w pobliżu nie mogą przebywać żadni wrogowie. W jednej ze skrzynek znajduje się dźwignia i musisz za nią pociągnąć.

Wejście do Wieży - 2 - Pierwsze zadanie (First Assignment) | Główne zadania - Slumsy | Dying Light - Dying Light - poradnik do gry
Wejście do Wieży

Wyrusz teraz na wschód z zamiarem dotarcia do bezpiecznej strefy, którą już wcześniej sobie zabezpieczyłeś (punkt 2c na mapie). Po dotarciu na miejsce zignoruj potwora z cut-scenki. Wejdź do niewielkiego budynku i skorzystaj z łóżka co doprowadzi do przyśpieszenia upływu czasu i nadejścia poranka. Wyjdź ze strefy i udaj się na południe żeby spotkać się ponownie ze Spike'em (punkt 2b na mapie). Od Spike'a otrzymasz latarkę UV (UV Flashlight), zestaw do aktywowania pułapek świetlnych oraz plan (Flary - Flares). Po zaliczeniu tego spotkania dotrzyj na pobliski dach (punkt 2h na mapie) i skontaktuj się z G.R.E. Następnie skieruj się z powrotem do Wieży. Skorzystaj z windy i dotrzyj do pomieszczenia, w którym przebywa Brecken.

Dying Light

27 stycznia 2015

PC PlayStation Xbox Nintendo
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
2023-02-07
22:06

user348122823d Junior

mam pytanie. czy jeżeli jestem w sektorze 0, to czy mogę wrócić do slumsów? jestem ciekaw, wielu misji tam nie zrobiłem, a tak naprawdę dopiero przybyłem do sektora 0, szukam Jade

Komentarz: user348122823d
2024-05-31
16:03

The_Sniper_PL Junior

Najpierw byś musiał skończyć główną fabułę. Potem w bezpiecznej strefie w wieży masz teleport do slumsów.

Komentarz: The_Sniper_PL
2023-01-19
12:56

Zapluty karzeł reakcji Junior

1

Przeciwnicy są kompletnie nie dopasowani do poziomu gracza, co sprawia, że to najbardziej spierdolona gra w jaką kiedykolwiek w życiu grałem. Części 2 na pewno nie kupię, bo szkoda hajsu na ten szajs.

Komentarz: Zapluty karzeł reakcji
2024-06-03
01:41

fleymyy Junior

po prsotu jestes jebanym botem ktory nie umie grac w gry. to nie gra jest spierdolona tylko ty

Komentarz: fleymyy
2023-01-02
23:15

maciejb2 Junior

1

W zasadzie gra jest skopana. Im głębiej w las tym gorzej Np. Nie ma możliwości ucieczki z tkanką zombiaka. Musiałem włączyć trainera. Po kiego licha trzykrotnie "muszę" odwiedzać strefę kwarantanny, ta sama gonitwa i ten sam problem z towarem oraz zombiakami. Olałem tunel tak jak JÓZEK2. Mam sklep. Sala z towarem od prądem i nie mam poję jak go wyłączyć. Itd, itd.Powiadam gra jest niezwykła i dobrze przemyślana ale jak to zwykle bywa błędy w tworzeniu questów powodują rozdrażnienie a nie zadowolenie. Maciej

Komentarz: maciejb2
2022-02-01
21:22

lolpolo2002 Junior

Witam kto wie co jest z grom bo respiom się sami biegacze i nie wiem co się dzieje proszę pomóście

Komentarz: lolpolo2002
2021-05-06
12:13

WaifRem Junior

a jak zdobyć notatkę numer 15 bo nie mam jej na stole

Komentarz: WaifRem
2020-08-27
11:39

SebalMaxo Junior

w poradniku brakuje zadania "Fontanna"

Komentarz: SebalMaxo
2020-02-14
15:36

Sam B Junior

Czy to możliwe że wraz z nowymi aktualizacjami miejsca notatek zostały zmienione ?

Komentarz: Sam B
2018-09-26
18:14

Akkarin1992 Junior

Widzę że i w 2018 roku dobre duszyczki odpowiadają :)
Mógłby mi ktoś zdradzić pewien sekret, przez który nie mogę przejść gry na 100%?
Otóż nie umiem znaleźć "Małego Domku" po przejściu kanałów i znaleźć figurki drugiej numer 45. Nie mam pojęcia gdzie szukać, bo w kanałach poza jednym mieszkaniem do którego można wejść ( w którym w sumie nie ma nic ciekawego), nie ma w ogóle innych miejsc do eksploracji...Pomógłby ktoś mnie naprowadzić, albo dać jakiś screen gdzie się figurka zombie znajduje?

Komentarz: Akkarin1992
2018-07-17
12:58

SebalMaxo Junior

Czy można prosić o aktualizację poradnika? Wiele nazw zadań w jego treści się nie zgadza się z aktualnym stanem.

Komentarz: SebalMaxo
2018-07-17
13:25

Zmroku Konsul

Zmroku

Cześć SebalMaxo,
poradnik do Dying Light to projekt z 2015 roku. Ciężko jest dziś wrócić do tak starej gry, bo autor musiałby przechodzić grę od początku. Jeśli masz na myśli jakieś konkretne rzeczy, wypisz je tu, a spróbuję się nad tym pochylić.

Komentarz: Zmroku
2016-07-12
00:48

FelixPoland Junior

Na karcie graficznej 540M pójdzie?

Komentarz: FelixPoland
2016-05-03
21:39

MALINA1922 Junior

jesli sie ma procesor core i3
M380 @ 2.53GHz

Komentarz: MALINA1922
2016-02-17
17:25

wawrzuch1 Junior

to mapa z zagubionymi zrzutami a raczej tą 4 co znam

Komentarz: wawrzuch1
2016-02-17
17:30

wawrzuch1 Junior

proszę

Komentarz: wawrzuch1
2016-02-17
14:32

wawrzuch1 Junior

skrzynie z zagubionych zrzutach biegając po slamsach można natrafić na skrzynie z zrzutów które po opróżnieniu co jakiś czas się odnawiają ma ktoś mapę z zaznaczonymi punktami ja znam 4 jak na razie tam jak się wpływa do groty za grzybami dla wiedzmy 2 jest jak się płynie w linni prostej do tej małej wysepki do planów excalibura 3 jak się idzie z wioski rybackiej na barkę pomiędzy nimi tak bardziej po lewej jest przepompownia wody albo oczyszczalnia nie wiem tam w zbiorniku jest kolejna a 4 jest parę metrów dalej jak się schodzi od tej oczyszczalni do wody pod małym mostem koło zatopionego auta jak ktoś zna resztę to prosze o wiadomość będę starał sie zrobić mapę tych skrzyń to łatwy sposób na zebranie doświadczenia [email protected]

Komentarz: wawrzuch1
2015-05-20
17:59

zanonimizowany1094208 Junior

Witam
Ej ludzie pomóżcie bo mam problem z Kotwiczką mam ją odblokowaną mam ja w dziale Sprzętu i gdy tylko chce jej użyć pokazuje sie napis Z POWODU NADMIERNEGO ZMĘCZENIA NIE MOŻESZ UŻYWAĆ KOYWICZKI czy ktoś wie o co chodzi gram na ps4 Pomóżcie Panowie

Komentarz: zanonimizowany1094208
2015-05-06
23:11

juriiii Junior

ZNALAZŁEM NAJSZYBSZY POWRÓT DO SLAMSÓW W OSTATNIEJ MISJI. TRZEBA UDAĆ SIĘ DO WIEŻY ŻARU I PO WSKOCZENIU DO NIEJ PO LEWEJ STRONIE JEST PLAKAT Z KTÓRYM WCHODZIMY W INTERAKCJE I PRZENOSIMY SIE DO WIEŻY W SLUMSACH. SZYBKO I BEZBOLEŚNIE:)

Komentarz: juriiii
2015-04-04
10:53

zanonimizowany966482 Junior

Nie dodano jeszcze misji związanej z odkręcaniem kurków z gazem dla tego wojskowego, który chciał zrobić płonący mur.

Komentarz: zanonimizowany966482

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl