Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

8. LEGO Jurassic World. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

8. LEGO Jurassic World

LEGO JURASSIC WORLD W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, AND, DS, IOS, PC, PSP, PSV, PS3, PS4, Wii, XONE, X360
  2. Data premiery: 2015 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: brak
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 80% (PC)

Kolejne klockowe gry na przestrzeni lat przyzwyczaiły nas do tego, że różnią się przeważnie tylko kosmetyką. Niezależnie od tego, czy sięgamy po np. LEGO: Indiana Jones, czy LEGO: Star Wars, trzon rozgrywki wygląda w obydwu przypadkach bardzo podobnie. Największymi różnicami w produkcjach tej marki są przeważnie drobne usprawnienia w samej mechanice lub nowości ściśle związane ze specyfiką danego uniwersum, czego świetny przykład stanowi LEGO: Jurassic World.

Realizując to samo założenie otwartego świata, w którym odblokowujemy kolejne etapy, klockowa wersja Parku Jurajskiego pozwalała przeżyć wydarzenia z czterech filmów z serii, a czasem nawet pokierować samymi dinozaurami. Choć potencjał tej ostatniej atrakcji nie został, niestety, w pełni wykorzystany, stwarzała ona kilka zabawnych sytuacji poza samymi etapami, w których mogliśmy dewastować otwarty świat z o wiele większą mocą, niż sterując ludzkimi postaciami, oraz sprawdzać, która z bestii jest najsilniejsza. Ponadto tytuł oferował kilka ciekawych scen akcji (inspirowanych tymi ze srebrnego ekranu), wykorzystujących pojazdy, wspomniane dinozaury i sekwencje QTE. LEGO Jurassic World nie odstaje zbytnio od znanego schematu zabawy, ale jest to zdecydowanie jedna z najbardziej nietypowych i wciągających gier z tej serii.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.