Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

2. LEGO Marvel Super Heroes. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

2. LEGO Marvel Super Heroes

LEGO MARVEL SUPER HEROES W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, DS, PC, PSV, PS3, PS4, WiiU, XONE, X360
  2. Data premiery: 2013 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 7,5 (PC)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 78% (PC)

LEGO Marvel Super Heroes to debiut Marvela w wirtualnym świecie klocków, a zarazem duchowy następca świetnie zrealizowanych założeń z LEGO Batman 2. Ponownie mamy tu masę postaci z filmów i komiksów oraz otwarty świat (w tym przypadku nowojorski Manhattan), wzbogacony o kilka dodatkowych atrakcji, jak np. duże postacie pokroju Hulka i The Thing. Tak jak w przypadku dinozaurów w Parku Jurajskim ten ostatni element jest tylko drobną i sporadycznie wykorzystywaną w głównym wątku nowością, ale taką, która i tak sprawia sporo frajdy i satysfakcji. Obok humoru i świetnych dialogów Traveller’s Tales ponownie postawiło na smaczki i nawiązania, radując tym największych entuzjastów materiału źródłowego, a przy tym znacznie podniosło sobie poprzeczkę, oferując zarówno często dość zapomnianych bohaterów, jak i takich, którzy debiutowali na kartach komiksu zaledwie kilka miesięcy przed premierą gry (!), jak np. Superior Spider-Man.

Choć LEGO Marvel na płaszczyźnie gameplayu to po prostu obszerniejsze LEGO Batman 2, największą siłą tytułu jest pokaźna liczba postaci (ok. 150) oraz to, że stykają się tu ze sobą bohaterowie, którzy z powodu zawirowań dotyczących praw autorskich nie mogą, niestety, spotkać się (jeszcze) w filmach z uniwersum Marvela. Za sprawą licencji LEGO zaś nic nie stoi na przeszkodzie, by razem na ekranie wystąpili np. Mr. Fantastic, Deadpool czy Iron Man podczas wspólnego rzucania dowcipami i ratowania świata.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.