Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

1. LEGO City: Tajny agent. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

1. LEGO City: Tajny agent

LEGO CITY: TAJNY AGENT W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, PC, PS4, Switch, WiiU, XONE
  2. Data premiery: 2017 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 8,0 (PS4)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 77% (PS4)

LEGO City: Tajny agent, które debiutowało jako ekskluzywny tytuł na Wii U, a doczekało się ostatnio reedycji na inne platformy, to prawdziwy ewenement na tej liście, a zarazem najoryginalniejsza produkcja studia Traveller’s Tales. Nazywany często klonem GTA (co jest w tym przypadku miłym komplementem) tytuł nie bazuje na żadnej znanej serii filmowej czy komiksach, zamiast tego opowiadając historię, będącą pastiszem kina policyjnego i gangsterskiego z zupełnie nową plejadą postaci. Zamiast pokazywać odległą galaktykę czy szkołę dla czarodziejów, gra zabiera nas do tytułowego fikcyjnego miasta będącego mieszanką sławnych metropolii, takich jak m.in. San Francisco czy Nowy Jork, gdzie jako klockowy policjant musimy uporać się z przestępczą intrygą.

Tajny agent to obszerna i różnorodna piaskownica z setkami znajdziek i dziesiątkami misji, do których przystępujemy, kierując jednym bohaterem – policjantem Chase’em McCainem. Jego arsenał stopniowo poszerza się o kolejne stroje stwarzające nowe możliwości. Rozgrywkę w LEGO City wzbogaca nie tylko imponująca lista rzeczy do zrobienia w ciekawie zaprojektowanym świecie, ale i fakt, że w trakcie zabawy stale odblokowujemy nowe zdolności, a różnorodność zadań, jak i wykorzystanie najróżniejszych pojazdów sprawiają, iż pod względem gameplayu bliżej tej pozycji do wspomnianej serii Rockstara niż do pozostałych, dość podobnych do siebie tytułów z cyklu. Jest to prawdopodobnie najlepsza gra LEGO, która broni się piaskownicą – nawet bez znanej filmowej licencji.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.