Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

6. LEGO Star Wars III: The Clone Wars. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

6. LEGO Star Wars III: The Clone Wars

LEGO STAR WARS III: THE CLONE WARS W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, DS, PC, PSP, PS3, Wii, X360
  2. Data Premiery: 2011 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 8,0 (PC)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 76% (PC)

LEGO Star Wars III: The Clone Wars, przedstawiające historię z dwóch pierwszych sezonów popularnego serialu animowanego Wojny klonów, było o wiele bardziej pomysłowe niż poprzednie gry inspirowane sagą Lucasa. Podobnie jak we wcześniejszych dwóch odsłonach Gwiezdnych wojen mogliśmy tu pokierować najróżniejszymi bohaterami i znów przeżyć znane momenty, ale tym razem spróbowano mocniej wykorzystać potencjał bitewny tego świata.

O ile w takim LEGO Star Wars dostawaliśmy dość liniowe sekwencje z użyciem kosmicznych maszyn, tak tu deweloperzy pokusili się o trochę kreatywności, serwując widowiskowe etapy, w których rozwiązywaliśmy zagadki w przestrzeni kosmicznej i zmagaliśmy się z myśliwcami wroga. Podobny powiew świeżości czekał na nas też na lądzie – tu, niczym w RTS-ach, budowaliśmy najpierw własne bazy i z czasem formowaliśmy małą armię z dostępnych jednostek, by zniszczyć bazy wroga. Przede wszystkim jednak do naszej dyspozycji oddano całkiem sporo pojazdów lądowych, z których mogliśmy korzystać o wiele swobodniej niż kiedykolwiek w serii.

Choć zarządzanie bazą i zabawa w RTS-a okazywały się na dłuższą metę zbyt proste, był to zdecydowanie ciekawy i potrzebny eksperyment, z którego deweloper niestety zrezygnował w późniejszych produkcjach. Poza tym jednak oferowany przez grę tryb fabularny wypadał bardzo dobrze, a czasem nawet bardziej widowiskowo niż w poprzednich odsłonach klockowych Gwiezdnych wojen. Duża w tym zasługa dodanego do gry specyficznego dzielonego ekranu (który pojawiał się, kiedy bohaterowie zbyt oddalali się od siebie) – ten nie dość, że pozwalał na większą swobodę podczas zabawy, to jeszcze został świetnie wykorzystany w wyreżyserowanych sekwencjach, w których gracze musieli współpracować, by osiągnąć wspólny cel, realizując osobne zadania.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.