Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

3. LEGO The Lord of the Rings. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

3. LEGO The Lord of the Rings

LEGO THE LORD OF THE RINGS W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, AND, DS, IOS, PC, PS3, PSV, Wii, X360
  2. Data premiery: 2012 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 9,0 (Xbox 360)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 80% (Xbox 360)

LEGO The Lord of the Rings to ciekawy przypadek – tytuł nie był tak pomysłowy ani rozbudowany jak niektóre gry na tej liście, niemniej cieszył się ogromną popularnością i uznaniem wśród graczy. Skąd taki odbiór? Głównie za sprawą mistrzowskiego wykorzystania materiału źródłowego. Poza łączeniem przedmiotów i kilkoma nowymi mechanikami nie znalazło się tu wiele nowości – to jednak nie przeszkodziło fanom Śródziemia cieszyć się gagami i zabawnymi dialogami, które nawet najbardziej dramatyczne czy patetyczne momenty z trylogii potrafiły potraktować humorystycznie bądź z zastosowaniem charakterystycznej dla serii pantomimy. Znaczącą rolę odegrało w tym też użycie tekstów oraz muzyki prosto z filmu, co pierwszy raz miało miejsce właśnie w tym tytule.

Klockowy Władca Pierścieni, którego osobiście darzę ogromnym sentymentem, pokazuje, że – niezależnie od rozbudowania gry czy pomysłowości dewelopera – to, ile frajdy będziemy czerpać z danej pozycji z cyklu LEGO, zależy od osobistych preferencji i nostalgii względem konkretnego uniwersum. Patrząc na to z perspektywy rozgrywki, jest to tytuł uboższy niż chociażby Przebudzenie Mocy czy LEGO Batman 2, niemniej w przypadku tych, którzy wychowali się na prozie brytyjskiego mistrza lub na jej filmowych adaptacjach, zabawie będą towarzyszyć niekontrolowane salwy śmiechu i radocha z odkrywania kolejnych nawiązań czy drobnych smaczków. Bo jak inaczej można zareagować np. na widok Samwise’a Gamgee okładającego trolla patelnią po głowie?

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.