Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

10. LEGO Batman: The Videogame. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

10. LEGO Batman: The Videogame

LEGO BATMAN W SKRÓCIE:
  1. Platformy: DS, PC, PSP, PS2, PS3, Wii, X360
  2. Data premiery: 2008 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 7,5 (PC)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 80% (PC)

LEGO Batman: The Videogame to jedna z wczesnych tego rodzaju produkcji studia Traveller’s Tales. O ile wydane uprzednio LEGO Star Wars i LEGO Indiana Jones w dużej mierze podążały za wydarzeniami znanymi z filmowych pierwowzorów, tak debiut Człowieka Nietoperza w klockowych grach oferował zbiór osobnych, nieznanych wcześniej historii i bardziej niż Gwiezdne wojny skupiał się na zagadkach. Od poprzednich gier tego dewelopera tytuł wyróżniało przede wszystkim dodanie superbohaterskich strojów, które były bardzo mile widzianym powiewem świeżości. Budując specjalne panele, które pozwalały się naszym bohaterom przebierać, uzyskiwaliśmy dostęp do nowych wdzianek ułatwiających eksplorację i walkę oraz dających tymczasowy dostęp do konkretnych zdolności, potrzebnych do wejścia w interakcję z otoczeniem. Podobnie jak poprzednie gry z serii tytuł oferował parę etapów z pojazdami, te jednak pozostawiały nieco do życzenia i nie wykorzystywały w pełni potencjału licznych środków lokomocji kostiumowych obrońców Gotham.

Największymi plusami klockowego Batmana były różnorodność i czas zabawy. Po przejściu 15 misji dla Mrocznego Rycerza i jego wiernego kompana mogliśmy trafić do nowej bazy wypadowej zlokalizowanej w niesławnym Azylu Arkham. Na miejscu kierowaliśmy czarnymi charakterami świata DC i dostawaliśmy dostęp do kolejnych misji, rozgrywających się w podobnym czasie co etapy z Człowiekiem Nietoperzem, ale chwilę przed tym, zanim heros docierał na miejsce zbrodni. Ponadto tytuł oferował sporo smaczków dla fanów komiksu i kilka mniej znanych postaci z uniwersum DC, które stanowiły bardzo miły dodatek dla miłośników materiału źródłowego. Z perspektywy czasu produkcja ta nadal nieźle się broni na tle innych gier z cyklu LEGO i choć nie jest tak rozbudowana i widowiskowa jak ostatnie LEGO Batman 3: Poza Gotham, dla fanów komiksu to pozycja wręcz obowiązkowa.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.