Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

7. LEGO Racers 2. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

7. LEGO Racers 2

LEGO RACERS 2 W SKRÓCIE:
  1. Platformy: GBA, PC, PS2
  2. Data premiery: 2001 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: brak
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 68% (PC)

Choć współcześnie klocki w świecie gier kojarzone są głównie z dziełami Traveller’s Tales, gracze starszej daty mogą z łezką w oku wspominać inne tytuły na licencji popularnych zabawek. Takimi właśnie pozycjami są wyprodukowane przez nieistniejące już studio Attention To Detail LEGO Racers i LEGO Racers 2, które nad Wisłą zyskały szczególną pozycję. Bazujące na serii zestawów o tej samej nazwie „racery” były prostymi grami wyścigowymi inspirowanymi rozgrywką z serii Mario Kart.

Bardziej doszlifowana i rozbudowana druga część, tak jak i jej poprzedniczka, pozwalała zbudować własny pojazd z dostępnych klocków i podzespołów, za którego sterami zasiadaliśmy uprzednio stworzonym ludzikiem lub dostępnym już w grze gotowym bohaterem. Jako że oferowała zabawę dla dwóch graczy na jednym ekranie i sprawnie czerpała ze stosunkowo mało znanych w Polsce wyścigów z bohaterami Nintendo, zachwyciła młodszych graczy modelem zabawy. Fani ścigałek mogli wprawdzie kręcić nosem podczas obcowania z tym stosunkowo prostym tytułem, ale nie sposób mu było odmówić dostarczania frajdy, wynikającej m.in. ze zbierania w trakcie wyścigów klocków, które pozwalały korzystać ze specjalnych ulepszeń, takich jak np. nitro czy rakiety.

LEGO Racer 2 nie zestarzało się tak dobrze, jak sugerowałaby nostalgia, niemniej zasługuje na miejsce na naszej liście – rozgrywka nadal potrafi bawić, a sam tytuł był jedną z pierwszych ponadprzeciętnych klockowych gier, jakie pojawiły się w okresie, kiedy te kojarzone były głównie z nieudolnymi próbami przeniesienia popularnej marki do świata wirtualnej rozrywki.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.