Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

5. LEGO Batman 2: DC Super Heroes. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

5. LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO BATMAN 2 DC SUPER HEROES W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, AND, DS, IOS, PC, PSV, PS3, Wii, WiiU, X360
  2. Data premiery: 2012 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 8,0
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 81%

Na kontynuację klockowego Batmana przyszło nam wprawdzie trochę poczekać, ale w zamian deweloper dał nam coś zupełnie nowego w przypadku tej marki. Kolejne przygody Człowieka Nietoperza realizowały wprawdzie założenia poprzedniej gry, ale był to o wiele odważniejszy i obszerniejszy tytuł. Idąc za ciosem, po eksperymentach w LEGO Harry Potter oraz LEGO Star Wars III w LEGO Batman 2: DC Super Heroes Traveller’s Tales zaserwowało pokaźną piaskownicę w postaci miasta Gotham, które mogliśmy zwiedzać nie tylko jako m.in. członkowie Ligi Sprawiedliwych, ale też za sterami najróżniejszych pojazdów. Nadal główne danie czekało na nas w oskryptowamych misjach fabularnych, ale bardziej niż ono potrafiła cieszyć sama eksploracja, kiedy to, kierując np. Batmobilem, paliliśmy gumy i próbowaliśmy rozjeżdżać klockowych przechodniów, czemu towarzyszyły dość zabawne animacje.

W porównaniu z ówczesnymi konkurencyjnymi piaskownicami drugie LEGO Batman nie robiło specjalnego wrażenia, ale jak na standardy gier z serii LEGO był to niespodziewanie pieczołowicie zrealizowany otwarty świat. Zwiedzając Gotham, nie tylko natrafialiśmy na masę zabawnych easter eggów i znajdziek w formie m.in. złotych klocków, ale i na postacie do odblokowania, co z całkiem sporą liczbą rzeczy do zebrania potrafiło bawić długo po ukończeniu głównego wątku – i o wiele bardziej niż dotychczas w serii, w której kolekcjonowanie ograniczało się do ponownego przechodzenia etapów. Jedną z największych nowości, a zarazem mocnych stron tego tytułu był też dubbing. Wraz z typowym dla serii humorem świetnie sprawdził się w tym świecie, przynosząc sporo zabawnych dialogów i gagów, które cieszyły zarówno starych, jak i młodszych fanów superbohaterów.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.