Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

9. LEGO Harry Potter: Lata 5–7. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

9. LEGO Harry Potter: Lata 5–7

LEGO HARRY POTTER: LATA 5–7 W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, AND, DS, IOS, PC, PSP, PSV, PS3, PS4, Wii, XONE, X360
  2. Data premiery: 2011 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 6,0 (kiepski port na PSV)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 80% (PC)

W LEGO Harry Potter: Lata 57 studio Traveller’s Tales sprawnie kontynuowało nowe podejście do świata w grach LEGO, realizowane wcześniej przez ich poprzednią produkcję z nastoletnimi czarodziejami, LEGO Harry Potter: Lata 14. W przeciwieństwie do Batmana czy Gwiezdnych wojen, gdzie kolejne etapy zabawy wybieraliśmy w osobnej bazie wypadowej, w klockowym wcieleniu przygód Harry’ego mogliśmy zwiedzać też otwarty i pełen sekretów świat Hogwartu, którego eksploracja sprawiała sporo frajdy. Lata 57 dorzuciły do tego jeszcze świeże lokacje znane z filmów oraz kilka drobnych nowości, jak np. urozmaicające walkę czarodziejskie pojedynki.

Trudno traktować gry z Potterem jako osobne pozycje, bo są bardzo do siebie podobne i powinno się je uważać raczej za osobne epizody jednej spójnej pod względem założeń i klimatu całości. Niemniej „dwójkajest tytułem lepszym od Lat 14 i oferuje większą różnorodność oraz o wiele więcej rzeczy do zebrania – to jedna z najobszerniejszych gier LEGO, w której da się odblokować ponad 200 postaci. W porównaniu z innymi dziełami Traveller’s Tales nie jest to może produkcja wyjątkowo oryginalna, niemniej to chyba najlepsza dotychczasowa gra na bazie prozy J. K. Rowling, której nawet dziś warto dać szansę ze względu na pieczołowicie odwzorowany świat magii – a z racji wydania ostatnio reedycji obydwu tych tytułów na nowe konsole jest po temu świetna okazja.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.