Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 grudnia 2017, 10:10

4. LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. 10 najlepszych gier LEGO

Spis treści

4. LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

LEGO GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY W SKRÓCIE:
  1. Platformy: 3DS, AND, IOS, PC, PSV, PS3 PS4, WiiU, XONE, X360
  2. Data premiery: 2016 r.
  3. Ocena w serwisie GRYOnline.pl: 8,5 (PC)
  4. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 72% (PC)

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z racji bazowania na tylko jednym filmie i faktu, że seria LEGO studia Traveller’s Tales jest z nami już ponad dekadę, zdawało się być skazanym na „średniość” tytułem na licencji. Sceptycy zostali jednako miło zaskoczeni po premierze, kiedy okazało się, że jest to jedna z najlepszych gier LEGO w historii. Deweloper usprawnił tu sporo z tego, co stanowiło szkielet zabawy: sekwencje akcji były bardziej rozbudowane, zagadki, choć nadal proste, nabrały głębi za sprawą alternatywnych konstrukcji do zbudowania, zaś starcia kosmiczne wydawały się na tyle emocjonujące, że potrafiły nawet zawstydzić momenty za sterami myśliwca X-Wing w wydanym parę miesięcy wcześniej rozczarowującym Star Wars: Battlefront.

Podobnie jak w LEGO Jurassic World czy LEGO Hobbit Traveller’s Tales wykorzystało w ramach dubbingu nagrania z filmowego pierwowzoru, co nie dość, że wspomogło gwiezdnowojenny klimat, to dodało jeszcze więcej humoru za sprawą zgrabnego montażu i użycia pewnych sekwencji niekoniecznie w tych samych momentach co w filmie. Przebudzenie Mocy to imponujące osiągnięcie jak na tę serię, gdyż pokazuje, że nawet z ponad dekadą na karku wciąż potrafi ona bawić, a takiej dawki humoru i wiernego oddania klimatu rzeczonego uniwersum ze świecą szukać w konkurencyjnych pozycjach.

Jordan Dębowski

Jordan Dębowski

W 2012 r. pisał felietony i recenzje dla gameonly.pl. Z wykształcenia japonista. W 2013 r. rozpoczął pracę jako redaktor tvgry.pl. W latach 2014-2018 współprowadził i tworzył treści na kanał GamePressure na YouTube. Od 2020 r. prowadzi profil tvgry na instagramie, a od 2022, profil tvgry na TikToku. Od 2022 r. zastępca redaktora prowadzącego tvgry. W strukturach GRY-OnLine i tvgry zajmuje się planowaniem, tworzeniem oraz publikacją materiałów wideo. Planuje strategię oraz publikuje treści na profilach kanału w mediach społecznościowych. Bierze udział w streamach i komunikuje się ze społecznością. Pomaga wdrażać nowych pracowników w struktury firmy. Choć stara się śledzić ogół branży growej, szczególnie interesuje się grami niezależnymi, grami RPG, horrorami oraz szeroko-pojętym retro. Poza pracą dużo jeździ na rowerze, czyta reportaże, gotuje i zajmuje się swoim kotem – Jagą.

więcej

Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok
Najlepsze zestawy LEGO na prezent na 2022 rok

Jeśli szukacie prezentu na zbliżający się Dzień Dziecka i nie tylko, proponujemy klocki LEGO. Przedstawiliśmy zestawy z wielu znanych serii, jak LEGO Friends, Technic, NINJAGO, Creator, Minecraft, Harry Potter, Architecture czy LEGO Star Wars.