Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2009, 10:48

Zapowiedziano grę na podstawie książkowej serii Strrraszna Historia

Czy jest jakiś gracz, który uważa, że gry nie są świetnym sposobem na naukę? Ile piątek z angielskiego dostaliście dzięki temu, że przeszliście jakiś tytuł w oryginalnej wersji językowej? Albo ile historycznej wiedzy udało się wam wykopać dzięki realistycznej grze wojennej? Również ludzie ze studia Slytherine uważają, że nauka przez zabawę to świetna sprawa.

Czy jest jakiś gracz, który uważa, że gry nie są świetnym sposobem na naukę? Ile piątek z angielskiego dostaliście dzięki temu, że przeszliście jakiś tytuł w oryginalnej wersji językowej? Albo ile historycznej wiedzy udało się wam wykopać dzięki realistycznej grze wojennej? Również ludzie ze studia Slytherine uważają,że nauka przez zabawę to świetna sprawa.

Jeśli macie młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo, z pewnością znacie serię ciekawych i zabawnych książeczek o historii wydawanych pod wspólnym szyldem Horrible Histories (Strrraszna Historia). Właśnie na podstawie jednej z tych niesamowicie popularnych, napisanych przez Terry'ego Deary'ego i zilustrowanych przez Martina Browna, historyjek (całość to ponad 20 milionów sprzedanych książek w 37 krajach) powstanie gra komputerowa dla najmłodszych – The Ruthless Romans (Okrutni Rzymianie). Na marcowej konferencji Game Based Learning gra zostanie zaprezentowana szerszej publiczności.

Podczas imprezy pojawi się również sam Terry Deary, który wyznaje podobną filozofię, co autorzy komputerowej adaptacji: „Nie widzę różnicy między rozrywką a nauką. Jeśli próbuje się nauczać bez próby uczynienia tego zabawnym, to młodzi ludzie nie uczą się efektywnie – szkoły usypiają młodzież od setek lat. Ale jeśli spróbuje się zabawić ich czymś bezcelowym, to też się szybko nudzą. Gry komputerowe to idealna szansa, by jednocześnie nauczać i bawić. I to one są przyszłością – pozostaną długo po tym, jak szkoły i nauczyciele obrócą się w proch.” Trudno się nie zgodzić. Horrible Histories: Ruthless Romans pojawić się ma na PC, Wii i NDS.

Zapowiedziano grę na podstawie książkowej serii Strrraszna Historia - ilustracja #1
Polska vs. Anglia!

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.