Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2008, 15:20

autor: vampire

Wszystkie kolejne MMO Sony Online Entertainment trafią również na konsole

W wywiadzie dla blogu MTV Multiplayer John Smedley, szef Sony Online Entertainment potwierdził, że od tej pory wszystkie gry MMO autorstwa jego firmy będą ukazywały się na konsolach. Zresztą jego plany są dość śmiałe - chciałby aby SOE było główną firmą tworzącą tego typu produkcje na konsolach, w czym zresztą pomocnym może okazać się fakt, iż jest ona częścią koncernu Sony.

W wywiadzie dla blogu MTV Multiplayer John Smedley, szef Sony Online Entertainment potwierdził, że od tej pory wszystkie gry MMO autorstwa jego firmy będą ukazywały się na konsolach. Zresztą jego plany są dość śmiałe - chciałby aby SOE było główną firmą tworzącą tego typu produkcje na konsolach, w czym zresztą pomocnym może okazać się fakt, iż jest ona częścią koncernu Sony, ma więc bezpośredni dostęp do oferowanych przez niego technologii. Dzięki temu takie gry jak The Agency i DC Universe Online trafią w tym samym czasie na PC i PS3. Smedley przypomniał, że SOE ma juz pewne doświadczenie w tej dziedzinie - w 2003 roku wydała EverQuesta Online na PS2 - i jest jedną z dwóch firm (obok Square-Enix i jego Final Fantasy XI), które się na taki krok w ogóle zdecydowały. Co ciekawe, John nie celuje jedynie w PS3, rozważa także wypuszczenie MMO na handhelda - PSP.

Na pytanie, czy w czasach, gdy największą popularnością cieszą się MMORPGi osadzone w świecie fantasy (Warhammer Online i World of Warcraft) nie jest ryzykownym wydanie takich gier jak DC Universe Online i The Agency, odpowiedział, że to nie jedyne produkcje jakie Sony Online Entertainment planuje. Wspomniał, iż EverQuest Online wcale nie będzie ostatnim tytułem z tej marki. Ponadto firma chce tworzyć programy skierowane do bardzo różnych odbiorców, na przykład mający się ukazać w przyszłym roku Free Realms przeznaczony jest głównie dla młodszych graczy. Resztę wywiadu znajdziecie pod tym adresem.