Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 14:20

autor: Draug

Wieści ze świata (Windows 10, WoW Legion, CoD Black Ops III, Capcom, Act of Aggression) 11/5/2016

Dziś piszemy o zdjęciu blokady liczby klatek na sekundę w grach z Universal Windows Platform, jutrzejszym starcie beta-testów World of Warcraft: Legion, prezencie dla posiadaczy przepustki sezonowej do Call of Duty: Black Ops III, planach wypuszczenia trzech dużych gier przez Capcom do końca marca 2017 roku i o odświeżonej wersji RTS-a Act of Aggression (Reboot Edition). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty: Black Ops III – nowa zawartość Season Passa

Studio Treyarch przygotowało prezent dla posiadaczy przepustki sezonowej (obecnych i przyszłych) do gry Call of Duty: Black Ops III. Mowa o dziesęciu darmowych zrzutach rzadkiego zaopatrzenia (Rare Supply Drop) i jednej łapówce na broń (Weapon Bribe) z multiplayerowego Czarnego Rynku oraz o dziesięciu fiolkach ciekłego Divinium (Vials of Liquid Divinium) do trybu zombie. Oprócz tego wkrótce wszyscy gracze będą mogli podejmować się dziennych i tygodniowych wyzwań (kontraktów) Czarnego Rynku, by walczyć o specjalne nagrody. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Windows 10, WoW Legion, CoD Black Ops III, Capcom, Act of Aggression) 11/5/2016 - ilustracja #1

Gry z Universal Windows Platform bez blokady liczby FPS

Firma Microsoft wypuściła aktualizację systemu Windows 10, która pozwala zdjąć blokadę liczby klatek na sekundę (czyt. wyłączyć synchronizację pionową) w grach z Universal Windows Platform – czyli najnowszych tytułach, dzielonych przez Windows 10 z konsolą Xbox One. Niestety, nie oznacza to, że już teraz możecie cieszyć się nielimitowaną płynnością rozgrywki – aktualizacja jest raczej gratką dla deweloperów, którzy mogą skorzystać z nowych możliwości w swoich produkcjach. Microsoft oczekuje, że Gears of War: Ultimate Edition i Forza Motorsport 6: Apex (w wersji beta) niebawem doczekają się stosownych łatek, wprowadzających możliwość odblokowania liczby FPS, ale na razie nie znamy żadnych szczegółów na ten temat. Warto również wspomnieć, że zapewniono wsparcie dla technologii AMD FreeSync i NVIDIA G-Sync. Jeśli Wasz Windows 10 jeszcze nie pobrał omawianej aktualizacji, możecie ściągnąć ją ręcznie z tego adresu.

World of Warcraft: Legion – beta-testy ruszają jutro

Podczas wczorajszej transmisji na Twitchu firma Blizzard Entertainment ujawniła, że już jutro rozpoczną się zamknięte beta-testy dodatku Legion do gry MMORPG World of Warcraft. Obecnie deweloper rozsyła na dużą skalę zaproszenia do zabawy. Jeśli chcecie mieć szansę na otrzymanie jednego z nich, możecie zgłosić się do testów poprzez ustawienia Waszego profilu Battle.net (w zakładce Gry i kody > Ustawienia profilu beta-testera). Pełną listę informacji ujawnionych podczas wspomnianej transmisji znajdziecie tutaj.

Capcom wypuści trzy duże gry do końca marca 2017 roku

Firma Capcom podzieliła się z inwestorami swoimi planami i prognozami na nadchodzące miesiące. Opublikowany dokument zdradza, że japońska korporacja zamierza do końca marca 2017 roku wypuścić trzy duże tytuły. Jeden z nich będzie należał do serii Monster Hunter, natomiast o pozostałych dwóch wiemy tylko, że mają sprzedać się w łącznym nakładzie ok. 6 milionów egzemplarzy (przy czym na pierwszą grę przypadają 4 miliony, a na drugą 2 miliony). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że któraś z tych produkcji będzie reprezentowała serię Resident Evil – Capcom zapowiada „pełnoskalową ofensywę” owej marki w drugiej połowie bieżącego roku. Jednak trudno powiedzieć, czy chodzi o pełnoprawne Resident Evil 7, czy „tylko” zapowiedziany wcześniej remake Resident Evil 2 bądź remaster odsłon 4-6 na konsole ósmej generacji.

Act of Aggression dostał edycję rozszerzoną (Reboot Edition)

Studio Eugen Systems wypuściło ubiegłorocznego RTS-a Act of Aggression w odświeżonej wersji, nazwanej Reboot Edition. Twórcy wprowadzili duże zmiany w rozgrywce, by uczynić ją znacznie bardziej dynamiczną. Uproszczono m.in. warstwę ekonomiczną (zostawiono jeden rodzaj surowca: pieniądze), budowanie baz i kontrolowanie jednostek (np. lotnictwo automatycznie atakuje wskazane cele; nie trzeba nim ręcznie sterować). Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by zrezygnować z tych innowacji i dalej cieszyć się pierwotnym modelem rozgrywki. Posiadacze Act of Aggression otrzymują Reboot Edition w formie darmowej aktualizacji, natomiast reszta graczy do czwartku może nabyć grę na Steamie z 50-procentowym rabatem – za 22,49 euro (ok. 95 zł).

Wieści ze świata (Windows 10, WoW Legion, CoD Black Ops III, Capcom, Act of Aggression) 11/5/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.