Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka The Karters (PC)

The Karters PC

Opracowana przez rodzimy zespół deweloperski Cmoar Studio z Katowic zręcznościowa gra wyścigowa, inspirowana słynnym Crash Team Racing z konsoli PS One.

Wyścigi | gokarty | multiplayer | na 2 osoby | polskie | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka The Karters (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7czerwca2018

7czerwca2018

Steam

The Karters to wydana na platformie PC zręcznościowa gra wyścigowa, inspirowana słynnym CTR: Crash Team Racing z konsoli PS One. Tytuł jest pierwszą poważną produkcją rodzimej ekipy deweloperskiej Cmoar Studio z Katowic, mającej dotąd na swoim koncie wyłącznie mobilne aplikacje VR, takie jak VR Cinema czy Roller Coaster VR.

Mechanika

Produkcja Cmoar Studio to czysto zręcznościowe wyścigi gokartów, których design i mechanika nawiązują do klasycznych przedstawicieli gatunku, pokroju wspomnianego CTR: Crash Team Racing oraz znanej z konsol Nintendo serii Mario Kart. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z kilkunastu bajkowych bohaterów i bierzemy udział w szalonych, wyścigowych zmaganiach, rozgrywających się w szeregu zróżnicowanych lokacji, takich jak bujna dżungla, słoneczna plaża, pełen pyłu kanion czy zwariowane miasteczko. Zastosowany w grze model jazdy nie ma oczywiście nic wspólnego z realizmem, stawiając na czystą zabawę w mocno zręcznościowym stylu. Dodatkowe urozmaicenie rozgrywki stanowi zaś szeroki wybór zabawnych broni o różnych właściwościach, oraz cała masa rozsianych po mapach power-upów, pozwalających eliminować rywali i zdobywać nad nimi przewagę.

Tryby gry

The Karters oferuje kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki jedno- i wieloosobowej. Możemy więc bawić się samotnie, stając w szranki się z bohaterami kierowanymi przez komputerową AI, bądź rywalizować z innymi graczami – zarówno w wariancie lokalnym, jak i w pełnoprawnym trybie online, uzupełnionym rozbudowanymi sieciowymi rankingami. Oprócz klasycznych wyścigów, w grze znajdziemy także tryb Battle Arena, w którym nie liczy się samo dojechanie do mety, lecz jak największe poturbowanie aut pozostałych uczestników zabawy.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Cmoar Studio odznacza się niezwykle barwną, w pełni trójwymiarową grafiką w kreskówkowym stylu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mimo wykorzystania najnowszych technologii, twórcom The Karters udało się zachować charakterystyczny styl graficzny oraz klimat, towarzyszący klasycznym produkcjom z konsol Sony oraz Nintendo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Karters

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Karters

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10