Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2015, 12:35

autor: Draug

Wieści ze świata (Wiedźmin 3: Dziki Gon, Psychonauts 2, Red 5 Studios) 29/12/2015

Dziś piszemy m.in. o modzie do Wiedźmina 3, który pozwala podmienić Geralta na Yennefer, Triss, Shani lub Ciri, bliskim sukcesie zbiórki pieniędzy na Psychonauts 2 i dalszych problemach u twórców Firefall (studia Red 5). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wiedźmin 3 – zamień Geralta na inny model z nowym modem

Przygotowano kolejny ciekawy mod do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jeśli czujecie potrzebę oglądania na ekranie czegoś bardziej estetycznego niż pokryta bliznami i zarośnięta facjata Geralta, możecie zamienić model wiedźmina na Ciri, Shani, Triss lub Yennefer. Modyfikacja dotyczy tylko wyglądu postaci – jej animacje i głos pozostają bez zmian. Pliki pozwalające na dokonanie takiej zmiany i instrukcję ich użycia znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Wiedźmin 3: Dziki Gon, Psychonauts 2, Red 5 Studios) 29/12/2015 - ilustracja #1

Zbiórka na Psychonauts 2 przekroczyła 3 miliony dolarów

Studio Double Fine Productions jest już o krok od sukcesu w zbiórce pieniędzy na Psychonauts 2 – kontynuację uznanej platformówki 3D z 2005 roku. Licznik pokazuje w tej chwili 3 miliony dolarów z haczykiem, czyli niewiele mniej niż wymagane 3,3 miliona. Biorąc pod uwagę, że do końca akcji zostały jeszcze dwa tygodnie, o los omawianej gry możemy być spokojni. Co ciekawe, ponad połowa wspomnianej kwoty pochodzi od inwestorów (platforma Fig.co, inaczej niż Kickstarter, pozwala ludziom biznesu zapewnić sobie udział w zyskach generowanych przez grę sfinansowaną społecznościowo).

Ciąg dalszy problemów w Red 5 Studios – spóźnione wypłaty

Zwolnienie prawie 40 osób w listopadzie najwyraźniej nie rozwiązało problemów w studiu Red 5 (odpowiedzialnym za MMOFPS-a Firefall z 2014 roku). Ostatnio w sieci pojawiły się alarmujące doniesienia ze strony pracowników zespołu, że deweloper spóźnił się z wypłatami (bez uprzedzenia), i to w wyjątkowo newralgicznym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia. Gdy media (a dokładniej Game Informer) nagłośniły sprawę, kierownictwo Red 5 Studios zwołało zebranie całego personelu i obiecało, że do 30 grudnia każdy otrzyma wynagrodzenie, ale wygląda na to, iż na tym problemy studia się nie skończą.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: