Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4PS3
Okładka JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven (PS4)
OkładkaJoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven (PS4)

JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven

Kolejna odsłona serii bijatyk opartych na motywach popularnej mangi Jojo’s Bizarre Adventure autorstwa Hirohiko Arakiego.

Bijatyki | manga i anime | tytuły ekskluzywne PlayStation

JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven Premiera

17gru2015

PS4 PS3

Gry podobne do JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

Tekken 7

Street Fighter V

JoJo's Bizarre Advenure: Eyes of Heaven to jedna z odsłon serii gier wideo opartych na mandze JoJo's Bizarre Adventure autorstwa Hirohiko Arakiego. Tytuł jest bijatyką stworzoną przez zespół CyberConnect2, który wyprodukował JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle, a także szereg innych produkcji, w tym rozmaite odsłony cyklu Naruto oraz .hack//.

Fabuła

Historia opowiadana w JoJo's Bizarre Advenure: Eyes of Heaven nie została przeniesiona z mangi, gdyż Hirohiko Araki napisał zupełnie nową opowieść na potrzeby gry. Jej akcji rozpoczyna się po wydarzeniach ukazanych w Stardust Crusaders. Jotaro Kujo zostaje zaatakowany przez zmarłych przyjaciół i wrogów. Okazuje się, że za całą sytuacją stoją złe moce, a by przywrócić ład i porządek musimy wziąć udział w przygodzie, podczas której będziemy podróżować w czasie dzięki świętemu kamieniowi posiadanemu przez Roberta E.O. Speedwagona.

Mechanika

Rozgrywka w JoJo's Bizarre Advenure: Eyes of Heaven przypomina to, z czym mamy do czynienia chociażby w serii Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm. Potyczki mają miejsce na rozległych arenach, gdzie walczymy w ramach starć 2 vs. 2. Zabawa nie jest przeznaczona jednak tylko do multiplayera, gdyż drugą postacią może sterować zarówno inna osoba, jak i sztuczna inteligencja. Herosi dysponują unikalnymi zdolnościami i podzieleni są ze względu na style walki, choć warto zauważyć, że niektórzy bohaterowie korzystają z dwóch stylów, wśród których znajdziemy Ripple User (kumulowanie energii używanej do wzmacniania ataków), Ogre Street (wojownicy korzystają podczas walki z noży) i Vampire (wysysanie zdrowia przeciwnika). Jak w każdej szanującej się bijatyce możemy wykonywać kombosy, a oprócz tego da się łączyć siły z partnerem i korzystać z takich technik jak Dual Combos czy też Dual Heat Attacks.

Deweloperzy przygotowali szereg rozmaitych postaci, w których wcielamy się podczas rozgrywki. Są to m.in.: Jonathan Joestar, Will A. Zeppeli, Robert E. O. Speedwagon, Caesar Anthonio, Wamuu czy też Esidisi. Lista herosów różni się w zależności od rozdziału kampanii, który aktualnie przechodzimy.

Kwestie techniczne

JoJo's Bizarre Advenure: Eyes of Heaven zostało zrealizowane w specyficznym stylu, mającym w założeniach naśladować mangę JoJo's Bizarre Adventure, na której gra jest oparta.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven cena w dniu premiery: 214.90

Wymagania wiekowe JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PS3