Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Assassin's Creed: Syndicate - Jack the Ripper (PC)

Assassin's Creed: Syndicate - Kuba Rozpruwacz

Assassin's Creed: Syndicate - Jack the Ripper

Pierwszy duży dodatek fabularny do gry Assassin’s Creed: Syndicate firmy Ubisoft. Jego akcja rozgrywa się w roku 1888 – a więc 20 lat po wydarzeniach z gry podstawowej i koncentruje wokół polowania na słynnego seryjnego mordercę, Kubę Rozpruwacza.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed: Syndicate.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | historyczne | przygodowe gry akcji | XIX wiek

Okładka Assassin's Creed: Syndicate - Jack the Ripper (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

15gru2015

PS4 XONE

22gru2015

PC

Kuba Rozpruwacz (ang. Jack the Ripper) to duży dodatek fabularny do Assassin’s Creed: Syndicate. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry i obie produkcje opracowały wewnętrzne studia deweloperskie firmy Ubisoft.

Fabuła

Akcja Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper toczy się w 1888 roku, czyli dwadzieścia lat po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Zgodnie z tytułem, fabuła obraca się wokół jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii. Jego serii brutalnych zabójstw nie są w stanie powstrzymać inspektorowie Scotland Yardu, a pełne detali opisy zbrodni publikowane regularnie w londyńskiej prasie sieją coraz większą panikę wśród mieszkańców miasta. Na barki Evie i Jacoba spada zadanie powstrzymania tego potwora w ludzkiej skórze.

W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, w Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper pierwsze skrzypce gra Evie i to w jej skórze spędzamy większość czasu, a Jacobem mamy okazję pokierować wyłącznie na samym początku historii. Bohaterka ostatnie dwie dekady spędziła w Indiach, ucząc się u tamtejszych członków bractwa asasynów nowych umiejętności, które teraz może wykorzystać podczas polowania na Kubę Rozpruwacza. Dodatkową atrakcją jest kilka zadań pozwalających wcielić się w tytułowego seryjnego mordercę.

Mechanika

Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper oferuje dziesięć nowych misji należących do głównego wątku fabularnego. Całość toczy się w małym, zamkniętym rejonie Londynu i reszta miasta jest niedostępna do zwiedzania. Znane z podstawowej wersji tereny zostały odrobinę przerobione i pojawiło się w nich sporo dodatkowych aktywności i przedmiotów do zebrania. Podczas zadań mamy także okazję odwiedzić kilka nowych lokacji, takich jak rezydencja Cotswolds czy stare doki. Poza misjami związanymi bezpośrednio z polowaniem na Kubę Rozpruwacza, dodatek oferuje także zestaw opcjonalnych misji pobocznych, z których spora część obraca się wokół pomagania londyńskim prostytutkom.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper nie wprowadza żadnych rewolucyjnych rozwiązań, choć nie obyło się bez kilku ciekawych zmian. Przede wszystkim Evie zyskała kilka nowych gadżetów, wykorzystujących halucynogenne substancje wywołujące strach. Wszystkie postacie posiadają teraz trzystopniowy wskaźnik przerażenia i po osiągnięciu ostatniego poziomu ogarnia je panika, powodując, że ratują się ucieczką.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 550 głosów czytelników.

Gry podobne do Assassin's Creed: Syndicate - Kuba Rozpruwacz

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Syndicate - Kuba Rozpruwacz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed: Syndicate - Kuba Rozpruwacz

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5 2400 2.5 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7 3770 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 280X lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Assassin’s Creed: Syndicate - Jack the Ripper trafiło na pecety
Assassin’s Creed: Syndicate - Jack the Ripper trafiło na pecety

wiadomość23 grudnia 2015

Doczekaliśmy się premiery pecetowej wersji dodatku DLC Jack the Ripper do Assassin’s Creed: Syndicate. Ponadto ukazał się nowy patch, poprawiający błędy i ulepszający kilka aspektów gry.

Assassin's Creed: Syndicate - data premiery dodatku Jack the Ripper
Assassin's Creed: Syndicate - data premiery dodatku Jack the Ripper

wiadomość10 grudnia 2015

Firma Ubisoft ujawniła konkretną datę premiery Jack the Ripper – pierwszego dużego DLC do gry Assassin’s Creed: Syndicate. Rozszerzenie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się 15 grudnia, a na PC tydzień później.

PS4
XONE
PC