Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2008, 11:13

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 grudnia 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: o powrocie Gizmondo, problemach twórców EVE Online, sukcesie Nintendo DSi oraz adaptacji Castlevanii. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: o powrocie Gizmondo, problemach twórców EVE Online, sukcesie Nintendo DSi oraz adaptacji Castlevanii. Zapraszamy do lektury.

Gizmondo

Twórca konsoli Gizmondo, której upadek w 2006 roku odbił się szerokim echem, zdecydował się opóźnić ponowne wprowadzenie na rynek swojego produktu. Jest to spowodowane recesją na światowych rynkach finansowych. Nowe, przemodelowane Gizmondo (ma głównie pełnić rolę smartphona) miało wejść do sprzedaży jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Crowd Control Productions

Crowd Control Productions, islandzka firma odpowiedzialna za produkcję MMO o tytule EVE Online, być może będzie zmuszona wynieść się z Islandii. Jest to związane z kryzysem w tym kraju i co za tym idzie dużymi restrykcjami w obrocie kapitału zagranicznego. Ponieważ firma stara się o pozyskanie inwestorów zagranicznych do finansowania nowych projektów jest do duża niedogodność. Na razie trwają rozmowy przedstawicieli firmy z rządem na ten temat.

Nintendo DSi

DSi, specjalną wersję najnowszej przenośnej platformy japońskiego koncernu Nintendo, zakupił już milion Japończyków. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni dokonali tego w niespełna dwa miesiące. Konsola cechuje się mniejszymi wymiarami od DS Lite, posiada dwa aparaty cyfrowe, nieco większe ekrany oraz lepsze głośniki.

Castlevania

Adaptacja Castlevanii według Paula Andersona (reżyser cyklu Resident Evil) przeżywa kolejne problemy. Tym razem chodzi o rezygnację wytwórni Rogue Pictures, która miała wyłożyć na film sporą sumę pieniędzy. W chwili obecnej Anderson wraz z Sylvainem Whitem, reżyserem obrazu, poszukują inwestorów, którzy byliby w stanie pokryć koszty produkcji.

MotoGP 08

Firma Capcom udostępniła dziśdemo gry MotoGP 08 w wersji na konsolę Xbox 360. Waży około 380MB i można go pobrać z Xbox Marketplace.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Empire of Sports

The New York Times Crosswords

Grand Ages: Rome

Skate 2 X360

Skate 2 PS3

The Godfather II

The Sims 3

The Wild West

Toon-Doku

Bust-A-Move Ghost

Super Black Bass Fishing

Turn It Around

Aeon Flux

Rollin' Rascals

Cooking Academy

Venetica

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

StarCraft II

Warhammer 40,000: Dawn of War II

LittleBigPlanet

gry