Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka The Wild West (NDS)
OkładkaThe Wild West (NDS)

The Wild West NDS

Gra akcji z udziałem dwóch różnych bohaterów, tematycznie nawiązująca do Dzikiego Zachodu. Bierzemy udział w efektownych strzelaninach, napadach na banki, czy pościgach z udziałem dyliżansów.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wild West Premiera NDS

24sierpnia2007

producent: Happy Happenings wydawca: Majesco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Wild West jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, koncentrującą uwagę gracza w głównej mierze na likwidowaniu pojawiających się na ekranie potworów. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł, akcja opisywanej gry osadzona została w klimatach cieszącego się dużą popularnością Dzikiego Zachodu. Nie jest to jednak klasyczny konsolowy western, gdyż w grze nie pojawiają się ludzie. Zamiast tego sterujemy jednym z dwóch dostępnych zwierzęcych bohaterów, zabijając znajdujące się na planszy różnorakie potwory. Za przygotowanie tej niskobudżetowej produkcji odpowiedzialne jest studio o nazwie Happy Happening, które wydało również takie gry jak Bust-A-Move DS (NDS), czy Bust-A-Move Bash! (Wii).

Producent przygotował dwa różne typy poziomów. Misje rozgrywane w pełni dwuwymiarowym środowisku obserwowane są z lotu ptaka. Przemieszczamy się wtedy w stronę górnej części ekranu, zajmując się wyłącznie eksterminacją przeciwników. Poziomy częściowo trójwymiarowe są już nieco bardziej złożone. W tym przypadku głównego bohatera obserwujemy z boku. Namierzanie i likwidacja wrogów odbywa się głównie przy wykorzystaniu ekraniku dotykowego. Warto także dodać, iż same misje są stosunkowo zróżnicowane. Bierzemy udział między innymi w bardzo typowych dla Dzikiego Zachodu napadach na banki, czy też ruszamy w pościg za porwanymi dyliżansami.

Jak na zręcznościówkę przystało, nie zabrakło także bossów, którzy pojawiają się pod koniec każdego głównego etapu. Ponadto producent zadbał o możliwość przystępowania do różnorakich mini-gier. W nagrodę za ich ukańczanie można między innymi odblokować nowe bronie, tak aby następnie wykorzystać je w trybie Story Mode. Warto także dodać, iż wspomniane już grywalne postaci posiadają odrębne wątki fabularne, co ma oczywiście duży wpływ na wygląd i przebieg kolejnych poziomów gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Wild West: 12+