Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Point Blank DS (NDS)
OkładkaPoint Blank DS (NDS)

Point Blank DS NDS

Point Blank DS to gra zręcznościowa, wyprodukowana przez firmę Namco. Jest ona zbiorem 40 konkurencji, określanych popularnie mianem „celowniczka”. Tytuł nawiązuje do swych poprzedniczek, wydanych na konsolę PlayStation, które zamiast pada wykorzystywały specjalny pistolet.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Point Blank DS Premiera NDS

13czerwca2006

pudełko PL

13września2007

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Point Blank DS to gra zręcznościowa, wyprodukowana przez firmę Namco. Jest ona zbiorem 40 konkurencji, określanych popularnie mianem „celowniczka”. Tytuł nawiązuje do swych poprzedniczek, wydanych na konsolę PlayStation, które zamiast pada wykorzystywały specjalny pistolet.

Wszystkie dostępne mini-gry można scharakteryzować w następujący sposób: na ekranie widzimy pojawiające się postaci – kurczaki, kaczki, pingwiny, kościotrupy, kosmitów itp., a naszym zadaniem jest natychmiastowe zestrzelenie widocznych oponentów. Musimy przy tym uwzględniać fakt, że liczba naboi w naszej broni jest ograniczona, a ją samą należy przeładowywać oraz, iż we wszystkim przeszkadza nam bezlitośnie upływający czas. Naturalnie z racji gabarytów konsoli DS nie korzystamy z plastikowej strzelby, lecz rysika, z pomocą którego zaznaczamy na ekranie wszystkie cele. By łatwiej było nam dobrać wymagania gry do swoich umiejętności, autorzy przygotowali dla nas cztery stopnie trudności.

Dodatkowo w Point Blank DS wyróżnić można pięć trybów zabawy. Są nimi: Arcade, Classic Coin-Op Games, gdzie możemy przypomnieć sobie czasy, kiedy na świecie królowały automaty z produkcjami Namco; czy też opcja Freeplay, w której sami dobieramy interesujące nas parametry (scenerię wydarzeń, limit czasowy itp.). Szczególnie ciekawie przedstawiają się natomiast tryby Brain Massage oraz Wireless VS. Pierwszy polega na tym, że po skończonej potyczce gra sama analizuje nasze poczynania i wydaje opinię o naszych zdolnościach. Ostatnia opcja z kolei pozwala na zmierzenie się z żywym przeciwnikiem, za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Warto wspomnieć, że do korzystania z multiplayera wystarczy tylko jeden kartrydż z Point Blank DS.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Point Blank DS cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Point Blank DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.