Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2008, 13:25

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 grudnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Age of Conan na Xboxa 360 ciągle w produkcji, chińskie MMO plagiatem, złoty Trainz Simulator, różnice pomiędzy japońskimi wersjami RE 5, LEGO Batman z nagrodą od dzieci, świetna sprzedaż DSi. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Age of Conan na Xboxa 360 ciągle w produkcji, chińskie MMO plagiatem, złoty Trainz Simulator, różnice pomiędzy japońskimi wersjami RE 5, LEGO Batman z nagrodą od dzieci, świetna sprzedaż DSi. Życzymy miłej lektury.

Flagship Studios

Phil Shenk, założyciel zamkniętego w połowie bieżącego roku studia Flagship, zdecydował się na otwarcie nowej firmy deweloperskiej. Nosi ona nazwę Gravity Bear. Póki co nie znamy żadnych szczegółów na temat pierwszych posunięć studia.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Firma Funcom, producent MMORPG o tytule Age of Conan: Hyborian Adventures, poinformowała, że konsolowa wersja gry, przeznaczona na Xboxa 360, znajduje się ciągle w produkcji. Ucięła tym samym spekulacje o kasacji pozycji, nie podając niestety żadnych konkretnych dat.

Aurora Blade

Wszystko wskazuje na to, że producenci chińskiej gry MMO o tytule Aurora Blade pokusili się o kilka plagiatów. Fani tego typu rozrywki dowiedli, że twórcy skopiowali grafikę z takich pozycji, jak Ragnarok Online, World of Warcraft, MapleStory, czy też LaTale. Zachodni wydawca gry odciął się od tych zarzutów, twierdząc, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, która powinna zostać wyjaśniona przez twórców Aurora Blade. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Trainz Simulator 2009: World Builder Edition

Z informacji opublikowanych przez firmę Auran Games wynika, że produkcja gry Trainz Simulator 2009: World Builder Edition, najnowszej edycji popularnego symulatora podejmującego temat pociągów i kolei, dobiegła końca. Do światowego i europejskiego debiutu produkcji dojdzie na początku 2009 roku.

Resident Evil 5

Japońskie wersje Resident Evil 5 będą się pomiędzy sobą nieznacznie różnić. Otóż – specjalna edycja na Xboxa 360 będzie się składać m.in. z opakowania w formie metalowej walizki, w której znajdziemy nie tylko grę, ale także płytę ze ścieżką dźwiękową (tych elementów zabraknie w przypadku wersji limitowanej dla PS3). Z kolei posiadacze PlayStation 3 znajdą w podstawowej edycji RE 5 materiały z cyklu „Making of”, którego właściciele 360-tek nie będą mogli zobaczyć na swoich konsolach. Przypominamy, że światowy debiut gry nastąpi w marcu 2009 roku.

Michael Phelps

Wszystko wskazuje na to, że w produkcji znajduje się gra poświęcona wspaniałej karierze amerykańskiego pływaka Michaela Phelpsa. Plotka na ten temat przewinęła się w jednym z amerykańskich show telewizyjnych. Według redakcji serwisu ComputerandVideoGames w developing gry może być zaangażowany koncern Activision.

LEGO Batman: The Videogame

Dzieci przyznały grze LEGO Batman: The Videogame nagrodę British Academy Children’s Award (dziecięca BAFTA). Dzieło Traveller’s Tales pozostawiło w pokonanym polu m.in. Mario Kart Wii, Professor Layton and the Curious Village oraz Guinness World Records: The Videogame.

PlayStation Store

Do grona klasyków dostępnych za pośrednictwem PlayStation Store mają szanse dołączyć już niedługo Rayman 2 oraz pierwszy Medal of Honor znane posiadaczom konsoli PSOne. W chwili obecnej oczekujemy potwierdzenia tych wiadomości.

Nintendo DSi

Koncern Nintendo zdołał sprzedać w listopadzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy konsoli Nintendo DSi, najnowszego modelu popularnego Dual Screena. Liczba ta dotyczy oczywiście wyłącznie Japonii, bowiem DSi dostępny jest póki co tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze galerie obrazków...

Disney TH!NK Fast PS2

Disney TH!NK Fast Wii

Left 4 Dead

Runes of Magic

A Vampyre Story

Dynasty Warriors: Gundam

Shaun White Snowboarding

Igor: The Game NDS

Igor: The Game Wii

C.O.R.E.

Codename: Panzers - Cold War

Harry Potter i Książę Półkrwi

Star Ocean: First Departure

WWE SmackDown! vs. Raw 2008

Pony Friends

7Million

Frogger: Ancient Shadow

Red Faction: Guerrilla

My Horse and Me 2

Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip

Frogger: Helmet Chaos

World of Goo

Galerie filmów

... a także filmów:

The Witcher: Rise of the White Wolf

Ninja Blade

gry