Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun (PS2)

Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun PS2

Prosta gra zręcznościowa dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Wcielamy się w postać Froggera lub jego dziewczyny Lily. Do zabawy używamy specjalnej maty, wyposażonej w czułe na nacisk przyciski.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun (PS2)

producent: ImaginEngine

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun jest jednym z tytułów sprzedawanych w ramach opracowanej przez firmę ImaginEngine serii Konami Kids Playground. Mamy tu do czynienia z grą o charakterze edukacyjnym, przeznaczoną dla dzieci w wieku od 2-5 lat. Elementem odróżniającym Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun od zbliżonych gatunkowo produkcji jest nietypowe sterowanie. Joypad zastąpiony został bowiem przez dołączaną do zestawu lub nabywaną oddzielnie matę, wyposażoną w czułe na nacisk pola. W taki oto sposób młody gracz może wykonywać kolejne akcje, stopniowo zapoznając się z elementami z otoczenia. Opisywany produkt przygotowany został wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2.

Jak można się łatwo domyślić, tematem przewodnim omawianej zręcznościówki są przygody doskonale znanego graczom Froggera oraz jego dziewczyny Lily. Możemy wcielić się w każdą z tych postaci. Nie ma to też większego wpływu na rozwój zabawy. Wykonując kolejne skoki na macie, młody gracz może przemieszczać się po przygotowanym przez producentów świecie gry. W trakcie zabawy odwiedzamy między innymi zamieszkiwane przez głównych bohaterów bagna, a także zalewiska oraz nie mniej interesujące tereny leśne.

Kluczowym elementem rozgrywki jest możliwość przystąpienia do jednej z dwunastu różnych mini-gier zręcznościowych. Przeważnie są one bardzo proste, wymagając na przykład przeskakiwania na kolejne platformy. Duży nacisk położono także na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej u młodego gracza. Jak na edukacyjny produkt przystało, w każdej chwili możemy liczyć na wyświetlenie cennych podpowiedzi. Przewidziano też dokonywanie zmian poziomu trudności zabawy, dopasowując wyzwania do wieku grającego.

Wizualnie Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun wypada stosunkowo dobrze. Przemieszczamy się po szczegółowo zaprojektowanych terenach. Ładnie wykonano także animacje wspomnianych wyżej dwóch głównych postaci. Na ekranie widzimy duże i czytelne ikonki, ze zrozumieniem których młody gracz nie powinien mieć żadnych problemów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun

Wymagania wiekowe Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Konami Kids Playground: Frogger Hop, Skip & Jumpin' Fun

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
  • mata